Erhan Alpay Kimdir ?

Biyografi Güncellenme Tarihi: 10.02.2020 21:02

Erhan Alpay Kimdir Özet

Adı Soyadı
:
Erhan Alpay
Doğum Tarihi
:
24.04.1985 (35 Yaşında)
Doğum Yeri
:
İstanbul
Meslek
:
Oyuncu
Eğitim
:
İstanbul Üniversitesi
Boy
:
1.83 m
Kilo
:
78 kg
Burcu
:
Boğa
Eşi
:
Arzu Alpay
Oynadığı Dizi
:
Sefirin Kızı

Erhan Alpay Kimdir ?

Erhan Alpay kimdir? Oyuncu Erhan Alpay kaç yaşında? Erhan Alpay'ın eşi kimdir? Erhan Alpay nereli? Dizi ve sinema oyuncusu Erhan Alpay'ın boyu ve kilosu kaç? İşte Erhan Alpay'ın kısaca hayatı ve biyografisi!

Erhan Alpay, 24 Nisan 1985 tarihinde İstanbul'da doğdu. Başarılı oyuncu Erhan Alpay 1.83 m boyunda 78 kilo ağırlığındadır. Boğa burcu olan Erhan Alpay, İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuarı Pantomim Ana Sanat Dalı Bölümü mezunudur. 

Sinema oyuncusu Şahika Tekand'ın kurduğu STUDIO OYUNCULARI’nda oyunculuk eğitimini almıştır. Erhan Alpay aldığı bu oyunculuk eğitimleri sonrasında kariyerinde ilk defa Kanal D'de yayınlanan Arka Sokaklar dizisinde Arif karakterini canlandırdı.

Erhan Alpay, bir sonraki kariyerinde Aşktan Kaçılmaz, Analar ve Anneler dizilerinde yer aldı. Çıkış yaptığı dizi ise Burak Özçivit ve Neslihan Atagül'ün başrolde yer aldığı Kara Sevda dizisi oldu. 

Erhan Alpay, Kara Sevda dizisinde komser Hakan rolünde yer aldı. Şuan ise Star TV kanalında yayınlanan Sefirin Kızı dizisinde Akın karakterini canlandırmaktadır.

Erhan Alpay, Arzu Alpay ile evlidir.

Benzer Biyografi Yazıları
ile ilgili tüm biyografilere ulaşın.

Kimdir ?

(Kim olduğunu bir de sizden öğrenelim.)