İlgini çekebilir

Sinem Kobal kimdir?

Biyografi Güncellenme Tarihi: 07.04.2017 12:29
Erdinç Gülener

Erdinç Gülener Kimdir ?

Erdinç Gülener Biyografisi

Erdinç Gülener 26 Ocak 1971 tarihinde Kocaeli-İzmit'de dünyaya gelmiştir. Eğitimini ise Ankara'da tamamlayan Erdinç Gülener, burada Ankara Üniversitesi Dil ve Tarih Coğrafya Fakültesi Oyunculuk Bölümünde eğitim almıştır.

Oyunculuk Kariyeri

Erdinç Gülener'in ilk ekran kariyeri 2007 senesinde rol aldığı Yeni Evli adlı dizi ile başlamıştır. Sonrasında Canan ve Ben Onu Çok Sevdim gibi dizilerde de rol alan Erdinç Gülener, ekranların sevilen yapımlarından biri olan Kurtlar Vadisi Pusu dizisindeki oyunculuğu ile dikkat çekmiştir. Erdinç Gülener ayrıca ATV ekranlarının sevilen dizisi Kertenkele dizisinde de rol almıştır.

Kariyeri boyunca birçok Tiyatro oyununda ve Sinema filmlerinde de rol almış olan Erdinç Gülener, baş rolde Sezin Akbaşoğulları ile Erdal Beşikçioğlu'nun yer aldığı Fakat Müzeyyen Bu Derin Bir Tutku adlı sinema filminde de oynamıştır.

Bir Deli Sevda Dizisi Cengiz Rolü

Show TV ekranında 2017 sezonunda yayınlanmaya başlayan Bir Deli Sevda Dizisi oyuncu kadrosuna dahil olan Erdinç Gülener, Bir Deli Sevda dizisinde Cengiz rolü ile izleyici karşısına çıkmıştır.

Erdinç Gülener'in Cengiz karakterini canlandırdığı Bir Deli Sevda dizisinde usta oyuncular Zafer Algöz ile Erkan Can da rol almıştır.

Erdinç Gülener Foto Galeri

Yer Aldığı Projeler

Benzer Biyografiler

Erhan Ufak Kimdir?
Erhan Ufak
Oyuncu
Merve Hazer Kimdir?
Merve Hazer
Oyuncu
Yaprak Durmaz
Yaprak Durmaz
Oyuncu
Batuhan Güney Kimdir?
Batuhan Güney
Oyuncu
Saydam Yeniay
Oyuncu
Dilşad Şimşek Kimdir?
Dilşad Şimşek
Oyuncu

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.