Emre Ön Kimdir ?

Biyografi Güncellenme Tarihi: 16.02.2018 00:27

Emre Ön Kimdir Özet

Adı Soyadı
:
Emre Ön
Meslek
:
Oyuncu
Yaşı
:
33 (04.08.1985)
Boyu
:
1.85
Kilosu
:
70

Emre Ön Kimdir ?

4 Ağustos 1985 tarihinde Ankara'da dünyaya gelen Emre Ön, ekranlara yeni yayınlanmaya başlayan ve izlenme rekorları kıran ''Sen Anlat Karadeniz'' adlı dizi ile çıktı. Dizide ''İdris'' karakterine hayat veren yakışıklı oyuncuyu gelin hep birlikte tanıyalım.. Nerede doğdu, kaç yaşında, boyu ve kilosu kaç? Daha önce oynadığı diziler ve daha fazlası detaylarda..

Emre Ön Kimdir?

Ankara Bahçelievler Deneme Lisesini bitirdikten sonra üniversite eğitimine Eskişehir Anadolu Üniversitesinde devam etmiştir. Devlet Konservatuvarı Tiyatro ve Oyunculuk Bölümünü bitirdikten sonra oyunculuğa ilk adımlarını atmış ve ilk deneyimini doğduğu yer olan Ankara'da Yenimahalle de bulunan Ankara Deneme Sahnesi'nde  ‘Taziye’ adlı tiyatro oyununda yaşamıştır. 

Ankara Deneme Sahnesine devam ederken TRT ekranlarında o dönemlerde yayınlanan ''Bir Nefes Anadolu'' adlı programda oyunculuk görevlerini almayış başarmıştır. Star TV ekranlarında yayınlanan ''Köprü'' adlı dizide doktor karakterini canlandırmıştır. 

Jognörlük (belirli bir sayıdaki nesneyi havaya atıp tutan, bu esnada en az bir adet nesnenin seyahat halinde olmasını sağlayan sirk veya sahne sanatçı) deneyimlerine bulunmuş ve gitar ve klarnet çalabildiğini de söylemektedir.

Emre Ön şimdi Çarşamba akşamları ATV ekranlarında yayınlanan Sen Anlat Karadeniz adlı dizide İdris karakterini canlandırmaktadır.

Yer Aldığı Tiyatrolar

  • ANKARA DENEME SAHNESİ ‘Taziye’
  • ANKARA DENEME SAHNESİ ‘yedi köyün yargıcı’
  • A.Ü. ‘V. FRANK’
  • A.Ü. ‘İSTANBUL EFENDİSİ’
  • A.Ü ‘DON CRİSTOBİTA VE DONA ROZİTANIN ACIKLI GÜLDÜRÜSÜ’
  • A.Ü. ‘MARAT-SADE’
  • A.Ü ‘BEŞ PARA ETMEZ VARYETE’
Benzer Biyografi Yazıları
ile ilgili tüm biyografilere ulaşın.

Kimdir ?

(Kim olduğunu bir de sizden öğrenelim.)