İlgini çekebilir

Selda Özbek kimdir?

Galeri Son Güncellenme: 09.06.2017 20:46

Emir Özden Foto Galeri

Emir Özden (Kanatsız Kuşlar Emre) Boyu
Emir Özden (Kanatsız Kuşlar Emre) Boyu

1.68 cm

Emir Özden Kimdir? 1996 yılında İstanbul'da dünyaya gelen genç oyuncu Emir Özden, Adıgüzel Güzel Sanatlar Lisesi Tiyatro Bölümünden mezun olmuştur. Küçük yaşlardan itibaren oyuncu olmayı kafasına koyan Emir Özden, genç yaşına rağmen ekranların dikkat çeken yetenekli oyuncularından biri olmayı başarmıştır.

Emir Özden ekran önünde profesyonel anlamda ilk oyunculuk deneyimini ise 2012 yılında gerçekleştirmiş ve Bir Zamanlar Osmanlı Kıyam adlı dizide rol alarak oyunculuk kariyerine ilk adımı atmıştır. 

Emir Özden Hangi Dizilerde Oynadı?

Genç oyuncu Emir Özden 2012 yılından beri ekran önündedir. Profesyonel olarak ilk oyunculuk deneyimini gerçekleştirme fırsatı bulduğu Bir Zamanlar Osmanlı Kıyam dizisinden sonra Böyle Bitmesin ve Not Defteri gibi dizilerde rol alarak kendini geliştirme imkanı bulmuştur.

Emir Özden sonrasında ise Kanal D ekranının soluksuz izlenen dizisi olan ve Burçin Terzioğlu ile İlker Kaleli'nin baş rolde bulunduğu Poyraz Karayel dizisine konuk oyuncu olarak dahil olmuştur.

Umuda Kelepçe Vurulmaz Dizisi Kömür Rolü

Emir Özden'in ekranlarda en çok dikkat çektiği yapım ise Fox TV'de yayınlanmış olan Umuda Kelepçe Vurulmaz dizisi olmuştur. Daha çok genç yetenek oyuncuları kadrosunda barındıran bir gençlik dizisi olan Umuda Kelepçe Vurulmaz dizisinde canladırdığı Kömür rolü ile hayran kitlesini hızla arttıran Emir Özden, bu dizide Mert Yazıcıoğlu, Melisa Şenolsun, Begüm Birgören gibi isimlerle birlikte çalışmıştır.

Kanatsız Kuşlar Dizisi ile Ekrana Geldi

Emir Özden 2017 yaz sezonunda ise ATV'nin yaz dizilerinden biri olan Kanatsız Kuşlar dizisi ile ekrana gelmiştir.

Ümit Kantarcılar, Melis Tüzüngüç, Seda Türkmen, Servet Pandur, Deniz Bolışık gibi isimleri de kadrosunda barındıran Kanatsız Kuşlar dizisinde rol alan Emir Özden, bu dizide ise Emre karakterine hayat vermiştir.

Emir Özden Kişisel Bilgiler

Yer Aldığı Projeler

  • Kanatsız Kuşlar
  • Umuda Kelepçe Vurulmaz
  • Poyraz Karayel
  • Not Defteri
  • Böyle Bitmesin
  • Bir Zamanlar Osmanlı Kıyam

Benzer Biyografi Yazıları

Yusuf Baymaz Kimdir?
Yusuf Baymaz
Oyuncu
Emir Özden Kimdir?
Emir Özden
Oyuncu
Servet Pandur
Servet Pandur
Oyuncu
Ufuk Bayraktar
Ufuk Bayraktar
Oyuncu
Özge Özder Kimdir?
Özge Özder
Oyuncu
Deniz Bolışık Kimdir?
Deniz Bolışık
Oyuncu

Kanatsız Kuşlar, Umuda Kelepçe Vurulmaz, ile ilgili tüm bağlantılara ulaşın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.