İlgini çekebilir

Hayal Köseoğlu kimdir?

Biyografi Güncellenme Tarihi: 19.12.2016 21:43
Emin Şirin

Emin Şirin Kimdir ?

Emin Şirin Biyografisi

1948 yılında Mısır İskenderiye'de dünyaya gelen Emin Şirin, Robert Koleji Üniversitesi ardından Arizona Eyalet Üniversitesi'nde eğitim görmüştür.

İsviçre'de petrol ve hammadde ticareti yapan bir şirketi bulunan Emin Şirin'in bu şirketi Körfez Savaşı sırasında batmış ve ardından Akşam Gazetesinde çalışmaya başlamıştır. O dönem gazetenin başında Emin Şirin'in eski eşi Nazlı Ilıcak'ın oğlu Mehmet Ali Ilıcak bulunmaktaydı.

AKP 'nin ilk dönem milletvekillerinden olan Emin Şirin, 2002 yılında yapılan genel seçimlerde AKP İstanbul Milletvekili olmuştur. 1 sene sonra AKP'den ayrılan Emin Şirin, Liberal Demokrat Parti'ye geçmiştir. 2004 yılına kadar da bu partinin genel başkanı olarak görev almıştır. 

Görüş ayrılıkları nedeniyle ayrıldığı LDP'den sonra ise Anavatan Partisi'ne katılan Emin Şirin buradan da istifa etmiş ve Cem Uzan döneminde Genç Parti'ye geçmiştir. 

Ergenekon Davası soruşturmalarında sanık durumuna düşen Emin Şirin hakkında istenen 7,5 yıllık hapis cezası nedeniyle yurt dışına kaçmış ve bir süre yurt dışında yaşamıştır. 

Emin Şirin Foto Galeri

Emin Şirin Hakkında

Benzer Biyografiler

Sinan Oğan
Sinan Oğan
Siyasetçi
Tereza Maxova Biyografi
Tereza Maxova
Siyasetçi
Bülent Arınç
Bülent Arınç
Siyasetçi
Figen Yüksekdağ
Figen Yüksekdağ
Siyasetçi
Andrey Karlov
Andrey Karlov
Siyasetçi
Ayşenur Bahçekapılı Nereli?
Ayşenur Bahçekapılı
Siyasetçi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir