İlgini çekebilir

İlayda Ildır kimdir?

Biyografi Güncellenme Tarihi: 03.04.2017 16:39
Emel Dede

Emel Dede Kimdir ?

Emel Dede Biyografisi

Emel Dede 1989 yılında İstanbul'da dünyaya gelmiştir. 35 Buçuk Akademi'de oyunculuk eğitimi alan Emel Dede, ekran karşısına ilk olarak "Öyle Bir Geçer Zaman ki..." adlı dizide çıkmıştır.

Kanal D ekranlarında yayınlanan ve baş rolde Farah Zeynep Abdullah, Ayça Bingöl, Aras Bulut İynemli, Yıldız Çağrı Atiksoy gibi oyuncuların yer aldığı "Öyle Bir Geçer Zaman ki..." dizisi ile ilk oyunculuk deneyimini yaşayan Emel Dede, Aşkın Bedeli, Emanet, 32 Saat gibi dizilerde de rol almıştır.

Emel Dede'nin asıl dikkat çektiği proje ise, TRT ekranlarında yayınlanmış olan Sevda Kuşun Kanadında dizisi olmuştur. Ufuk Bayraktar, Murat Ünalmış, Müge Boz, Deniz Baysal gibi oyuncuların da kadrosunda yer aldığı dizide rol alan Emel Dede, Sevda Kuşun Kanadında adlı dizide gazete muhabiri Leyla karakterini canlandırmıştır.

İsimsizler Dizisi Berfin Rolü

Kanal D ekranlarında yayınlanmaya başlayan ve askeri bir konu işleyen İsimsizler dizisi kadrosuna dahil olan Emel Dede İsimsizler dizisinde Berfin rolü ile izleyici karşısına çıkmıştır.

Kanal D'nin ses getiren yapımlarından biri olan ve yaşanmış hikayeleri konu edinen İsimsizler adlı dizide Emel Dede ile birlikte Uğur Güneş, Sera Kutlubey, Bülent Alkış gibi oyuncular da rol almaktadır.

Emel Dede Foto Galeri

Yer Aldığı Projeler

Benzer Biyografiler

Elçin Sangu Kimdir?
Elçin Sangu
Oyuncu
Çağkan Çulha
Çağkan Çulha
Oyuncu
Merve Akkaya Nereli?
Merve Akkaya
Oyuncu
Salih Bademci ( Kiralık Aşk Sinan )
Salih Bademci
Oyuncu
Gün Koper Kimdir?
Gün Koper
Oyuncu
Musab Ekici
Musab Ekici
Oyuncu

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.