Emel Dede Kimdir ?

Biyografi Güncellenme Tarihi: 03.04.2017 16:39

Emel Dede Kimdir Özet

Adı Soyadı
:
Emel Dede
Yaşı
:
28 (1989 doğumlu)
Meslek
:
Oyuncu
Memleket
:
İstanbul doğumlu
Göz Rengi
:
Kahverengi
Saç Rengi
:
Siyah
Boyu
:
1.70 cm
Kilo
:
52 kg
Eğitim
:
35 Buçuk Sanat Evi Oyunculuk Eğitimi

Emel Dede Kimdir ?

Emel Dede 1989 yılında İstanbul'da dünyaya gelmiştir. 35 Buçuk Akademi'de oyunculuk eğitimi alan Emel Dede, ekran karşısına ilk olarak "Öyle Bir Geçer Zaman ki..." adlı dizide çıkmıştır.

Kanal D ekranlarında yayınlanan ve baş rolde Farah Zeynep Abdullah, Ayça Bingöl, Aras Bulut İynemli, Yıldız Çağrı Atiksoy gibi oyuncuların yer aldığı "Öyle Bir Geçer Zaman ki..." dizisi ile ilk oyunculuk deneyimini yaşayan Emel Dede, Aşkın Bedeli, Emanet, 32 Saat gibi dizilerde de rol almıştır.

Emel Dede'nin asıl dikkat çektiği proje ise, TRT ekranlarında yayınlanmış olan Sevda Kuşun Kanadında dizisi olmuştur. Ufuk Bayraktar, Murat Ünalmış, Müge Boz, Deniz Baysal gibi oyuncuların da kadrosunda yer aldığı dizide rol alan Emel Dede, Sevda Kuşun Kanadında adlı dizide gazete muhabiri Leyla karakterini canlandırmıştır.

İsimsizler Dizisi Berfin Rolü

Kanal D ekranlarında yayınlanmaya başlayan ve askeri bir konu işleyen İsimsizler dizisi kadrosuna dahil olan Emel Dede İsimsizler dizisinde Berfin rolü ile izleyici karşısına çıkmıştır.

Kanal D'nin ses getiren yapımlarından biri olan ve yaşanmış hikayeleri konu edinen İsimsizler adlı dizide Emel Dede ile birlikte Uğur Güneş, Sera Kutlubey, Bülent Alkış gibi oyuncular da rol almaktadır.

Yer Aldığı Projeler

  • İsimsizler
  • Sevda Kuşun Kanadında
  • Emanet
  • Aşkın Bedeli
  • Öyle Bir Geçer Zaman ki
  • Alın Yazım
  • 32 Saat
Benzer Biyografi Yazıları
, , ile ilgili tüm biyografilere ulaşın.

Kimdir ?

(Kim olduğunu bir de sizden öğrenelim.)