İlgini çekebilir

Erhan Erkut kimdir?

Biyografi Güncellenme Tarihi: 03.04.2017 16:39
Emel Dede

Emel Dede Kimdir ?

Emel Dede Biyografisi

Emel Dede 1989 yılında İstanbul'da dünyaya gelmiştir. 35 Buçuk Akademi'de oyunculuk eğitimi alan Emel Dede, ekran karşısına ilk olarak "Öyle Bir Geçer Zaman ki..." adlı dizide çıkmıştır.

Kanal D ekranlarında yayınlanan ve baş rolde Farah Zeynep Abdullah, Ayça Bingöl, Aras Bulut İynemli, Yıldız Çağrı Atiksoy gibi oyuncuların yer aldığı "Öyle Bir Geçer Zaman ki..." dizisi ile ilk oyunculuk deneyimini yaşayan Emel Dede, Aşkın Bedeli, Emanet, 32 Saat gibi dizilerde de rol almıştır.

Emel Dede'nin asıl dikkat çektiği proje ise, TRT ekranlarında yayınlanmış olan Sevda Kuşun Kanadında dizisi olmuştur. Ufuk Bayraktar, Murat Ünalmış, Müge Boz, Deniz Baysal gibi oyuncuların da kadrosunda yer aldığı dizide rol alan Emel Dede, Sevda Kuşun Kanadında adlı dizide gazete muhabiri Leyla karakterini canlandırmıştır.

İsimsizler Dizisi Berfin Rolü

Kanal D ekranlarında yayınlanmaya başlayan ve askeri bir konu işleyen İsimsizler dizisi kadrosuna dahil olan Emel Dede İsimsizler dizisinde Berfin rolü ile izleyici karşısına çıkmıştır.

Kanal D'nin ses getiren yapımlarından biri olan ve yaşanmış hikayeleri konu edinen İsimsizler adlı dizide Emel Dede ile birlikte Uğur Güneş, Sera Kutlubey, Bülent Alkış gibi oyuncular da rol almaktadır.

Emel Dede Foto Galeri

Yer Aldığı Projeler

Benzer Biyografiler

Burak Temiz
Burak Temiz
Oyuncu
Destina Başer Kimdir?
Destina Başer
Oyuncu
Duygu Gürcan
Duygu Gürcan
Oyuncu
Ece Çeşmioğlu Kimdir?
Ece Çeşmioğlu
Oyuncu
Bülent Alkış
Bülent Alkış
Oyuncu
Gün Koper Kimdir?
Gün Koper
Oyuncu

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir