İlgini çekebilir

Emir Çubukçu kimdir?

Biyografi Güncellenme Tarihi: 03.01.2017 21:25
Emel Çölgeçen Kimdir?

Emel Çölgeçen Kimdir ?

Emel Çölgeçen Biyografisi

Emel Çölgeçen, 9 Temmuz 1976 tarihinde İstanbul şehrinde dünyaya gelmiştir. Kısa bir zaman dilimi içerisinde kendisini tiyatro sahnelerine atan ve küçük yaşlarından itibaren bu alanda ilerleme yoluna giden oyuncu, aynı zamanda ailesinin de desteği ile birlikte dans eğitimleri de alarak sanat ile içe içe yaşadı.

Başarılar ile dolu geçen lise eğitim hayatının sonunda ise Marmara Üniversitesi İktisat Fakültesi’ni kazandı. Ancak zaman içerisinde kendisi için uygun mesleğin bu olmadığına karar vererek ikinci yılında okuldan ayrıldı ve sonrasında Akademi İstanbul Tiyatro Bölümü kadrosuna girerek burada eğitimler almaya başladı. Eğitimlerinin ardından ise kısa süre içerisinde sektöre dahil oldu.

İLK DİZİ PROJESİ 1994 YILINDA GÜLŞEN ABİ

Emel Çölgeçen ismini ilk olarak ekranlarda görmemize sebep olan proje Gülşen Abi dizisi olmuştur ki bu dizide bölümlük roller edinerek insanların gözüne girmeyi başarmıştır. Dizi usta oyuncu kadrosu ile sitcom konseptinin o dönemki en iyi örneklerinden birisi olarak dikkat çekmiştir.

Dizinin kadrosunda Haluk Bilginer, Nilüfer Açıkalın, Yıldıray Şahinler ve Olgun Şimşek gibi isimler yer almış ve uzun süre devam etmiştir.

2004 YILINDA ALİYE DİZİSİ İLE HERKES TARAFINDAN TANINMIŞTIR

2004 yılında televizyon ekranlarının sevilen dizi projelerinden birisi olarak dikkat çeken ve fark yaratan Aliye dizisi kadrosuna girerek bu anlamda fark yaratmıştır. Öyle ki bu fark beraberinde daha yeni seçenekleri getirmiş, kendisini ülkemiz genelinde meşhur etmiştir.

Usta oyuncular ile dolu dizinin kadrosunda Sanem Çelik, Halit Ergenç, Nejat İşler, Eser Yenenler gibi isimlerde yer almış ve uzun süre yayınlanmıştır.

2006 YILINDA SAĞIR ODA PROJESİ

Seneler 2006 olduğunda televizyon ekranlarının yeni projelerinden birisi olarak dikkatleri çeken Sağır Oda dizisi kadrosunda da kendisine yer bulmuştur. Dizide Orhan Kılıç, Çağla Kubat, Arsen Gürzap gibi isimler yer almıştır ancak dizi çok uzun bir süre devam etmeden tutmadığından dolayı yayınlandan kaldırılmak durumunda kalmıştır.

2008 YILINDA CENNETİN ÇOCUKLARI BAŞROLÜ

2008 yılının sevilen dizi projelerinden birisi olarak ön plana çıkmış olan Cennetin Çocukları dizisi kadrosunda başrol oyuncularından birisi olarak adından sıklık ile söz ettirmeyi başarmış isimlerden birisidir.

Dizinin kadrosunda o dönemin popüler oyuncuları Cansel Elçin, Ali Başar, Tülin Özen gibi isimler yer almıştır ve sevilen bir proje olmuştur.

2015 YILINDA POYRAZ KARAYEL DİZİSİNDE YER ALDI

Türk televizyonlarının en çok sevilen ve uzun süredir reyting rekorları kırarak devam eden projelerinden birisi olarak dikkatleri çeken Poyraz Karayel dizisi kadrosunda 2015 – 2016 yılları arasında Sema karakterine hayat vererek yer alma başarısını göstermiştir.

Dizide kendisi ile birlikte İlker Kaleli, Burçin Terzioğlu ve Musa Uzunlar gibi isimler yer almıştır ve dizi hala devam etmektedir.

2017 PROJESİ KIRLANGIÇ FIRTINASI

2017 yılına mükemmel dizi projeleri ile birlikte girme hazırlığı içerisinde olan ülkemizde Kırlangıç Fırtınası dizisi kadrosunda başrol oyuncularından birisi olarak dikkatleri çekti. Dizi, kısa zaman içerisinde kendisini kanıtlamayı başardı.

Dizinin kadrosunda Fikret Kuşkan, Ebru Aykaç, Bestemsu Özdemir ve Ekin Mert Daymaz gibi isimler yer aldı.

Emel Çölgeçen Foto Galeri

Yer Aldığı Projeler

 • 2017 - Kırlangıç Fırtınası
 • 2014 - Poyraz Karayel
 • 2009 - Kapadokya Düşleri
 • 2009 - Geniş Aile
 • 2008 - Gece Gündüz
 • 2008 - Cennetin Çocukları
 • 2007 - Ters Yüz
 • 2007 - Kara Duvak
 • 2007 - Zeliha'nın Gözleri
 • 2006 - Sağır Oda
 • 2004 - Aliye
 • 1994 - Gülşen Abi

Benzer Biyografiler

Aysun Metiner
Aysun Metiner
Oyuncu
Arda Esen Kimdir?
Arda Esen
Oyuncu
Ömür Arpacı Kimdir?
Ömür Arpacı
Oyuncu
Buket Dereoğlu
Buket Dereoğlu
Oyuncu
Ataberk Mutlu Kimdir?
Ataberk Mutlu
Oyuncu
Deniz Bolışık Kimdir?
Deniz Bolışık
Oyuncu

1 Yorum

 1. irem beyhan

  22 Nisan 2018 at 19:12

  çok şıksın

  Reply

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir