İlgini çekebilir

Raşit Bağzıbağlı kimdir?

Galeri Son Güncellenme: 16.11.2015 00:19

Elçin Sangu Foto Galeri

Elçin Sangu ( Kiralık Aşk )

Kiralık Aşk Defne Kimdir ?

Kiralık Aşk Dizisinde Defne karakterini canlandıran oyuncu Elçin Sangu’dur.

3 Ağustos 1985 tarihinde İzmir’de dünyaya gelen güzel oyuncu, aslen Çerkez bir aileden gelmektedir. Üniversite eğitimini Marmara Üniversitesi’nde Opera Bölümü’nde tamamlayarak Sahne Tozu Tiyatrosu’nda oyunculuk dersleri almış, sonrasında çeşitli dizilerde yer almaya başlamıştır.

Yer aldığı ilk önemli dizi projesi Öyle Bir Geçer Zaman ki isimli dizidir. Elçin Sangu, bu dizide Jale isimli bir karakteri canlandırmıştır. Sonrasında 2012 senesine gelindiğinde ise Aşk Kaç Beden Giyer dizisinde Nehir isimli karakteri canlandırmıştır. Sonrasında da başarı grafiğini yükselterek ekranlarda daha fazla yer almaya başlamış ve Bir Aşk Hikâyesi, Kurt Seyit ve Şura, Sevdam Alabora isimli dizilerde yer almıştır.

Şimdilerde halen devam eden Star TV’de yayınlanan Kiralık Aşk dizisinde başrol oyuncusu Barış Arduç ile oynamaktadır. Bura da canlandırdığı karakter Defne’dir.

Dizi sektörü dışına çıkarak reklam firmalarının da yüzü olma yolunda 2016 senesinde iki önemli firmanın reklam filmlerinde yer almıştır. Bunlar Elidor bakım ürünleri ve Boyner markasıdır. Öncesinde de 2012 senesinde Nescafe ve 2015 senesinde Coca-Cola firmasında yer almıştır. Oyunculuk kariyerine bir de müzik klipi katmış olan oyuncu, Toygar Işıklı’nın 2014 senesinde klipini çektiği “Söz Olur” isimli video klipinde de yer almıştır.

2015 ve 2016 seneleri içerisinde başta Altın Kelebek Ödülleri gibi pek çok ödüle aday gösterilmiş ve Altın Kelebek Ödülü’nü Kiralık Aşk’taki Defne karakteri ile en yakışan çift dalında almıştır. 2016 senesinde üniversiteler dâhil pek çok ödül organizasyonunda aday olarak gösterilmiş ve bunların çoğundan da ödül sahibi olarak ayrılmıştır. Ödül adaylıkları en iyi kadın oyunculuk ve en beğenilen dizi/sinema oyuncusu gibi dallarda verilmiştir.

Son dönemlerde halen oyunculuğa devam ettiği Kiralık Aşk dizisinden ayrılacağı söylentileri ortaya atılmış ve gerekçe olarak dizi süresinin kısalması ve gözünde çıkan arpacık hastalığı gösterilmiş ancak sosyal medyadan paylaştığı fotoğraflarla hastalığını kabullenmesine rağmen bu hastalıktan eser kalmadığını söyleyerek, setten çekimi devam eden sahneler esnasında çekilmiş pozlara yer verdi. Böylece dizi oyunculuğu konusunda halen iddialı olduğunu da sevenlerine mesajla iletmiş oldu.

Elçin Sangu Kıvanç Tatlıtuğ'un başrol olduğu ''Çarpışma'' dizisinde Zeynep karakterini canlandırmıştır.

Elçin Sangu Kişisel Bilgiler

Elçin Sangu'nun boyu kaç ?Elçin Sangu'nun boyu 1.69 cm
Elçin Sangu'nun sevgilisi var mı ?Kendisi sevgilisi olduğunu açıkladı. Sevgilisi var
Elçin Sangu'nun saç rengi Doğal mı ?Bir röportajında saç renginin doğal kızıl olduğunu açıkladı.
Kiralık Aşk Defne Kimdir ?Kiralık aşk dizisinin defne karakterini canlandıran ünlü Elçin Sangu'dur

Rol Aldığı Diziler

 • 2010 Öyle Bir Geçer Zaman ki ( Jale )
 • 2012 Aşk Kaç Beden Giyer ( Nehir )
 • 2013 Bir Aşk Hikayesi ( Eda )
 • 2014 Kurt Seyit ve Şura ( Güzide )
 • 2015 Sevdam Alabora ( Zeynep )
 • 2015 Kiralık AŞk ( Defne )
 • 2018 Çarğışma (Zeynep)

Benzer Biyografi Yazıları

Nergis Kumbasar
Nergis Kumbasar
Oyuncu
Salih Bademci ( Kiralık Aşk Sinan )
Salih Bademci
Oyuncu
Hakan Kurtaş Kimdir?
Hakan Kurtaş
Oyuncu
Barış Murat Yağcı Kimdir?
Barış Murat Yağcı
Oyuncu
Sercan Badur Kimdir?
Sercan Badur
Oyuncu
Edip Tepeli
Edip Tepeli
Oyuncu

3 Yorum

 1. defnee

  16 Aralık 2015 at 15:35

  Ömer <3 Defne ikinizide çok seviyorummm korişide son bölümlerde sevmeye başladım yeni bölüm heyecanı şimdiden basıyor beni sakın ayrılmayın

  Reply
 2. Subuti

  28 Aralık 2015 at 17:33

  hayranınım elçiiinn , elçin sangu hayranı olarak sürekli takipteyim mükemmel oyunculuk inanılmaz güzellik umarım kiralık aşk dizisi bizmet ve defnemizden olmayız

  Reply
 3. mikail09

  29 Aralık 2015 at 03:36

  efekenttn selamlar arkadaşlar ben son bölümde ömerin defneden soğuduğunu düşünüyorum senariste sesleniyorum böyle şyler yapmasın yapılmasın mümkünse her bölüm mutlu geçsin

  Reply

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir