Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /var/www/vhosts/kimdir.tv/httpdocs/wp-includes/script-loader.php on line 2678
İlgini çekebilir

Bige Önal kimdir?

Galeri Son Güncellenme: 17.01.2019 00:05

Ekrem İmamoğlu Foto Galeri

Ekrem İmamoğlu’nun Eşi Kimdir? Kaç Yaşında?

Ekrem İmamoğlu kimdir? CHP tarafından 2019 yılı Mart ayında yapılacak seçimler için İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Adayı olarak açıklanan isim  Ekrem İmamoğlu nereli? Kaç yaşında? Eşi kimdir? İşte detaylı biyografisi ve kısaca hayatı!

Ekrem İmamoğlu, 1970 yılında Trabzon'un Akçabat ilçesi Cevizli köyünde doğdu. Aslen Trabzonlu olan İmamoğlu, 1971 yılında ailesiyle birlikte İstanbul'un Beylikdüzü ilçesine taşındı. 1971 yılından günümüze kadar hayatı Beylikdüzü ilçesinde geçmiştir. İstanbul Üniversitesi İngilizce İşletme Bölümü mezunudur. Mezun olduktan sonra aynı üniversitede İnsan Kaynakları ve Yönetimi bölümünde Yüksek Lisans eğitimini tamamladı. Ailesine ait olan inşaat şirketinde 22 yaşlarındayken iş başı yapmaya başladı. Zamanla iş üzerine öğrendiği bilgiler ve tecrübeler sonrası şirketin Yönetim Kurulu Başkanı olarak görev yaptı. 

Ekrem İmamoğlu'nun Eşi, Çocukları

Ekrem İmamoğlu'nun Eşi, Çocukları

Ekrem İmamoğlu'nun Siyasi Hayatı

Yukarıda da sizlere bahsetmiş olduğumuz gibi Ekrem İmamoğlu doğduktan bir yıl sonra günümüze  kadar Beylikdüzü ilçesinde yaşadı. Çevresindeki esnafla, insanlarla iyi ilişkiler kurmasında en büyük etken ailesine ait olan şirket oldu. 39 yaşına geldiğinde, yani 2009 yılında Cumhuriyet Halk Partisi Beylikdüzü İlçe Başkanı olarak seçildi. Yapmış olduğu hizmetler, çalışmalar doğrultusunda 31 Mart 2014 tarihinde Beylikdüzü Belediye Başkanı olarak göreve başladı. Yaklaşık olarak 4 yıl boyunca bu görevini sürdüren Ekrem İmamoğlu, 2019 yılında yapılacak yerel seçimler doğrultusunda CHP'nin İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Adayı olarak açıklandı. İmamoğlu 49 yaşında, Dilek İmamoğlu ile evli ve 3 çocuk sahibidir.

 

Ekrem İmamoğlu Kişisel Bilgiler

Benzer Biyografi Yazıları

Aykut Erdoğdu
Siyasetçi
Polat Şaroğlu Kimdir?
Polat Şaroğlu
Siyasetçi
Gaye Usluer Kimdir?
Gaye Usluer
Siyasetçi
Ümit Kocasakal Kimdir?
Ümit Kocasakal
Avukat Siyasetçi
Aykurt Nuhoğlu
Siyasetçi
Ekrem İmamoğlu Kimdir?
Ekrem İmamoğlu
Siyasetçi

CHP, ile ilgili tüm bağlantılara ulaşın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /var/www/vhosts/kimdir.tv/httpdocs/wp-includes/script-loader.php on line 2678