İlgini çekebilir

Ali Yörenç kimdir?

Galeri Son Güncellenme: 30.05.2016 17:57

Ekin Mert Daymaz Foto Galeri

Ekin Mert Daymaz (Hayat Sevince Güzel Savaş) Biyografi

Ekin Mert Daymaz (Hayat Sevince Güzel Savaş) Biyografi

2 Aralık 1990 tarihinde Hollanda’da dünyaya gelen yakışıklı oyuncu, liseyi bitirmesine müteakip 1,85’lik hayli uzun boyunun avantajını kullanabileceği basketbol ile ilgilenmeye başlamıştır. Ekin Mert kısa süreli basketbol hayatından sonra, yine uzun boylu ve yakışıklı olmasının avantajını kullanabileceği profesyonel modellik alanında boy göstermeye başlamıştır. Haliç Üniversitesi’nde Fitness ve Antrenörlük bölümünde okumuştur.

2013 yılında Best Model of Turkey yarışmasına katılarak bu yarışmada 3. Olmuştur. Sonrasında 2014 yılında Not Defteri isimli dizide Egemen isimli karakteri canlandırarak oyunculuğa başlamıştır. Aynı dönemde Ümit Çırak, Dolunay Soysert ve Ayşegül Aydın’dan oyunculuk dersleri almıştır. Dizideki başarılı performansı sonrasında başka bir dizi projesinde de yer alarak sosyal medyada konuşulan bir oyuncu haline gelmiştir. Esas çıkışını yaptığı bu dizi Star TV kanalında yayınlanmakta olan ve Volkan karakterine can verdiği Çilek Kokusu dizisidir.

Çilek Kokusu dizisinden sonra da 2016 yılına gelindiğinde oyunculuk kariyerine bir iddia ile başlayıp zamanla aşk çemberine dönen bir hikâyeyi konu alan Hayat Sevince Güzel isimli dizideki Savaş karakteri ile devam etmektedir.

Tarz olarak dram tarzı dizileri sevdiğini söyleyen ve kendini özgürlükçü, egosu olmayan ve eğlenceli bir insan olarak tanımlayan Ekin Mert, her ne kadar kimse tarafından doğrulanmış olmasa da başka bir başarılı oyuncu olan Hande Erçel ile sevgili olduğu yönünde söylentiler magazin haberlerinde yer almıştır.

Ekin Mert Daymaz Kişisel Bilgiler

Ekin Mert Daymaz'ın Boyu Kaç?Ekin Mert Daymaz 1.85 cm'dir.
Ekin Mert Daymaz Kaç Kilo? Ekin Mert Daymaz 75 kg'dir.
Ekin Mert Daymaz Kaç Yaşında?Ekin Mert Daymaz 02.12.1990 doğumlu ve 26 yaşındadır.

Rol Aldığı Yerler

  • 2016 - Hayat Sevince Güzel
  • 2015 - Çilek Kokusu
  • 2014 - Not Defteri

Benzer Biyografi Yazıları

Mine Tugay Kimdir?
Mine Tugay
Oyuncu
Algı Eke Kimdir?
Algı Eke
Oyuncu
Yusuf Çim Kimdir?
Yusuf Çim
Oyuncu
İdil Sivritepe Kimdir?
İdil Sivritepe
Oyuncu
Damla Aslanalp
Damla Aslanalp
Oyuncu
Uğur Çavuşoğlu Kimdir?
Uğur Çavuşoğlu
Oyuncu

Çilek Kokusu, Hayat Sevince Güzel, Not Defteri, ile ilgili tüm bağlantılara ulaşın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir