İlgini çekebilir

Zeyno Günenç kimdir?

Biyografi Güncellenme Tarihi: 21.10.2016 08:20
Ekin Mert Daymaz Kimdir?

Ekin Mert Daymaz Kimdir ?

Ekin Mert Daymaz Biyografisi

2 Aralık 1990 tarihinde Hollanda’da dünyaya gelen yakışıklı oyuncu, liseyi bitirmesine müteakip 1,85’lik hayli uzun boyunun avantajını kullanabileceği basketbol ile ilgilenmeye başlamıştır. Ekin Mert kısa süreli basketbol hayatından sonra, yine uzun boylu ve yakışıklı olmasının avantajını kullanabileceği profesyonel modellik alanında boy göstermeye başlamıştır. Haliç Üniversitesi’nde Fitness ve Antrenörlük bölümünde okumuştur.

2013 yılında Best Model of Turkey yarışmasına katılarak bu yarışmada 3. Olmuştur. Sonrasında 2014 yılında Not Defteri isimli dizide Egemen isimli karakteri canlandırarak oyunculuğa başlamıştır. Aynı dönemde Ümit Çırak, Dolunay Soysert ve Ayşegül Aydın’dan oyunculuk dersleri almıştır. Dizideki başarılı performansı sonrasında başka bir dizi projesinde de yer alarak sosyal medyada konuşulan bir oyuncu haline gelmiştir. Esas çıkışını yaptığı bu dizi Star TV kanalında yayınlanmakta olan ve Volkan karakterine can verdiği Çilek Kokusu dizisidir.

Çilek Kokusu dizisinden sonra da 2016 yılına gelindiğinde oyunculuk kariyerine bir iddia ile başlayıp zamanla aşk çemberine dönen bir hikâyeyi konu alan Hayat Sevince Güzel isimli dizideki Savaş karakteri ile devam etmektedir.

Tarz olarak dram tarzı dizileri sevdiğini söyleyen ve kendini özgürlükçü, egosu olmayan ve eğlenceli bir insan olarak tanımlayan Ekin Mert, her ne kadar kimse tarafından doğrulanmış olmasa da başka bir başarılı oyuncu olan Hande Erçel ile sevgili olduğu yönünde söylentiler magazin haberlerinde yer almıştır.

Ekin Mert Daymaz Foto Galeri

Rol Aldığı Yerler

Benzer Biyografiler

Deniz Baytaş Kimdir?
Deniz Baytaş
Oyuncu
Burak Çelik Kimdir?
Burak Çelik
Oyuncu
Batuhan Aydar Kimdir?
Batuhan Aydar
Oyuncu
Öykü Çelik Kimdir?
Öykü Çelik
Oyuncu
Gözde Kaya Kimdir?
Gözde Kaya
Oyuncu
İdil Sivritepe Kimdir?
İdil Sivritepe
Oyuncu

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.