Ekin Mert Daymaz Kimdir ?

Biyografi Güncellenme Tarihi: 21.10.2016 08:20

Ekin Mert Daymaz Kimdir Özet

Adı Soyadı
:
Ekin Mert Daymaz
Yaşı
:
26 (02.12.1990)
Boyu
:
1.85 cm
Kilosu
:
75 kg
Burcu
:
Yay
Eğitim
:
Haliç Üniversitesi Antrenörlük ve Fitness
Göz Rengi
:
Kahverengi

Ekin Mert Daymaz Kimdir ?

2 Aralık 1990 tarihinde Hollanda’da dünyaya gelen yakışıklı oyuncu, liseyi bitirmesine müteakip 1,85’lik hayli uzun boyunun avantajını kullanabileceği basketbol ile ilgilenmeye başlamıştır. Ekin Mert kısa süreli basketbol hayatından sonra, yine uzun boylu ve yakışıklı olmasının avantajını kullanabileceği profesyonel modellik alanında boy göstermeye başlamıştır. Haliç Üniversitesi’nde Fitness ve Antrenörlük bölümünde okumuştur.

2013 yılında Best Model of Turkey yarışmasına katılarak bu yarışmada 3. Olmuştur. Sonrasında 2014 yılında Not Defteri isimli dizide Egemen isimli karakteri canlandırarak oyunculuğa başlamıştır. Aynı dönemde Ümit Çırak, Dolunay Soysert ve Ayşegül Aydın’dan oyunculuk dersleri almıştır. Dizideki başarılı performansı sonrasında başka bir dizi projesinde de yer alarak sosyal medyada konuşulan bir oyuncu haline gelmiştir. Esas çıkışını yaptığı bu dizi Star TV kanalında yayınlanmakta olan ve Volkan karakterine can verdiği Çilek Kokusu dizisidir.

Çilek Kokusu dizisinden sonra da 2016 yılına gelindiğinde oyunculuk kariyerine bir iddia ile başlayıp zamanla aşk çemberine dönen bir hikâyeyi konu alan Hayat Sevince Güzel isimli dizideki Savaş karakteri ile devam etmektedir.

Tarz olarak dram tarzı dizileri sevdiğini söyleyen ve kendini özgürlükçü, egosu olmayan ve eğlenceli bir insan olarak tanımlayan Ekin Mert, her ne kadar kimse tarafından doğrulanmış olmasa da başka bir başarılı oyuncu olan Hande Erçel ile sevgili olduğu yönünde söylentiler magazin haberlerinde yer almıştır.

Rol Aldığı Yerler

  • 2016 - Hayat Sevince Güzel
  • 2015 - Çilek Kokusu
  • 2014 - Not Defteri
Benzer Biyografi Yazıları
, , ile ilgili tüm biyografilere ulaşın.

Kimdir ?

(Kim olduğunu bir de sizden öğrenelim.)