İlgini çekebilir

Gizem Dinibütünoğlu kimdir?

Biyografi Güncellenme Tarihi: 29.05.2017 15:44
Ege Kökenli

Ege Kökenli Kimdir ?

Ege Kökenli Biyografisi

Ege Kökenli Kimdir? Ege Kökenli 1993 yılında İstanbul'da dünyaya gelmiştir. İstanbul Bilgi Üniversitesi mezunu olan Ege Kökenli ekranlarla küçük yaşlarda tanışmış ve 2004 yılında yayınlanmış olan En İyi Arkadaşım adlı dizi ile oyunculuk kariyerine ilk adımı atmıştır.

Ege Kökenli Kimdir ve Oynadığı Diziler

En İyi Arkadaşım dizisinden sonra 2006 yılında ekrana gelen Anadolu Kaplanı adlı dizide rol alan Ege Kökenli, bu dizide Gizem karakterini canlandırmıştır. 2010 yılında Öğretmen Kemal dizisinde rol alan başarılı oyuncunun ekran önünde dikkat çektiği proje ise Yahşi Cazibe dizisi olmuştur. Yahşi Cazibe dizisinde asi bir genç kız olan Itır karakteri ile tanınmış ve sevilmiştir.

Ege Kökenli ayrıca Fahriye Evcen ile Burak Özçivit'in baş rolü paylaştığı Çalıkuşu dizisinde de rol almıştır.

Ekranlarda dikkat çektiği bir diğer proje ise Kanal D ekranında yayınlanmış olan, Emre Kınay, Hande Erçel, Tolga Sarıtaş gibi isimlerin kadrosunda bulunduğu Güneş'in Kızları dizisi olmuştur. Ege Kökenli, Güneş'in Kızları dizisinde Melisa karakteri ile izleyici karşısına çıkmıştır.

Ege Kökenli Kalp Atışı Dizisi

Kalp Atışı

2017 yaz sezonunda Show TV'de yayınlanan yeni bir dizi projesi ile ekrana dönmüştür. Doktorlar dizisinin bir benzeri olan Kalp Atışı dizisinde rol alan başarılı oyuncu, bu dizide Öykü Karayel, Gökhan Alkan gibi isimlerle birlikte çalışmıştır.

Ege Kökenli Foto Galeri

Yer Aldığı Projeler

Benzer Biyografiler

Kanat Hepari Kimdir?
Kanat Hepari
Oyuncu
Gökhan Alkan Kimdir?
Gökhan Alkan
Oyuncu
Öykü Karayel
Öykü Karayel
Oyuncu
Rüçhan Çalışkur Kimdir?
Rüçhan Çalışkur
Oyuncu
Başar Doğusoy
Başar Doğusoy
Oyuncu
Müjgan Ferhan Şensoy
Müjgan Ferhan Şensoy
Oyuncu

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir