Edip Tepeli Kimdir ?

Biyografi Güncellenme Tarihi: 19.11.2017 15:15

Edip Tepeli Kimdir Özet

Adı Soyadı
:
Edip Tepeli
Yaşı
:
28 (1989 doğumlu)
Meslek
:
Tiyatro Oyuncusu
Göz Rengi
:
Kahverengi
Saç Rengi
:
Kahverengi
Boyu
:
1.80 cm
Eşi
:
Ayşecan Tatari

Edip Tepeli Kimdir ?

Edip Tepeli 1989 yılının Nisan ayında dünyaya gelmiştir. İstanbul Şehir Tiyatroları oyuncusu olan Edip Tepeli, Küskün Müzikal'deki rolü ile Afife Jale Ödülleri’nde Yılın En Başarılı Genç Yetenek Adayı ve Huysuz adlı müzikaldeki rolü ile de Sadri Alışık Ödülleri Müzikal Dalı Yardımcı Erkek Oyuncu adayı olarak gösterilmiştir.

Genç yaşına rağmen başarılı bir Tiyatro oyuncusu olabilmeyi başaran Edip Tepeli, usta oyuncu Aliye Uzunatağan'ın kızı olan ve Çocuklar Duymasın dizisindeki Duygu rolü ile tanınan Ayşecan Tatari'nin de eşidir.

Rol Aldığı Diziler

Edip Tepeli ekran önünde ilk olarak Kurt Seyit ve Şura dizisinde canlandırdığı Galip rolü ile tanınmıştır. 2014 yılında Star TV'de yayınlanan, baş rolde Farah Zeynep Abdullah ve Kıvanç Tatlıtuğ'un yer aldığı Kurt Seyit ve Şura dizisinde rol alan Edip Tepeli, bu diziden sonra ekranlardan bir süre uzak kalmış ve Tiyatro oyunlarına ağırlık vermiştir.

2017 sezonunda yine Star TV'de yayınlanan, baş rollerde Berk Cankat, Özge Gürel, Mesut Akusta, Canan Ergüder gibi oyuncuların yer aldığı Yıldızlar Şahidim dizisinde rol alan Edip Tepeli, Yıldızlar Şahidim adlı dizide de Harun karakterine hayat vermiştir. Ancak Yıldızlar Şahidim dizisi ekranların kısa soluklu dizilerinden biri olmuş ve beklenenden erken final yapmıştır.

Yine 2017 sezonunda ATV ekranında yayınlanmaya başlayan Seni Kimler Aldı isimli dizinin oyuncu kadrosuna dahil olan Edip Tepeli, bu dizide Yiğit Kirazcı, Duygu Yetiş, Fulya Zenginer gibi oyuncularla birlikte rol almış ve Seni Kimler Aldı dizisinde Sinan karakterine hayat vermiştir.

Hayati ve Diğerleri Dizisi Üzeyir Rolü

Hayati ve Diğerleri Dizisi Oyuncuları

Edip Tepeli, Kanal D'nin sevilen komedi dizisi Hayati ve Diğerleri adlı dizide polis memuru Üzeyir rolünü canlandırmıştır. 

Hayati ve Diğerleri dizisinde Edip Tepeli ile birlikte Ecem Karavus, Cansu Dağdelen, Cankat Aydos gibi oyuncular da rol almıştır.

Edip Tepeli İnstagram: @ediptepeli

 

Edip Tepeli Dizileri

  • Hayati ve Diğerleri
  • Seni Kimler Aldı
  • Yıldızlar Şahidim
  • Kurt Seyit ve Şura
Benzer Biyografi Yazıları
, , ile ilgili tüm biyografilere ulaşın.

Kimdir ?

(Kim olduğunu bir de sizden öğrenelim.)