Eda Erol Kimdir ?

Biyografi Güncellenme Tarihi: 28.04.2017 11:47

Eda Erol Kimdir Özet

Adı Soyadı
:
Eda Erol
Yaşı
:
31 (1986 doğumlu)
Meslek
:
Oyuncu-Müzisyen
Memleket
:
İstanbul doğumlu
Göz Rengi
:
Ela
Saç Rengi
:
Kumral
Boyu
:
1.65 cm
Kilo
:
52 kg
Sevgilisi
:
Alişan ile birlikte.
Eğitim
:
Afyon Kocatepe Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Yaylı Çalgılar Bölümü - Ümit Çırak Modern Oyunculuk Teknikleri Atölyesi

Eda Erol Kimdir ?

Adı son zamanlarda şarkıcı Alişan ile aşk yaşadığı yönünde çıkan haberlerle sık sık gündeme gelen Eda Erol 1986 yılında İstanbul'da dünyaya gelmiştir. Anne tarafı Sinoplu baba tarafı ise göçmen olan Eda Erol, ekranların sevilen sunucularından Esra Erol'un kardeşidir.

Üniversite eğitimini Afyon Kocatepe Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Yaylı Çalgılar Bölümünde tamamlayan Eda Erol, Ümit Çırak Modern Oyunculuk Teknikleri Atölyesinde de oyunculuk eğitimi almış ve çeşitli tiyatro oyunlarında rol almıştır. Oyunculuğun yanı sıra modellik de yaptığı bilinen Eda Erol, Neşe Erberk ajansına kayıtlıdır. 

Ekranlara yabancı bir isim olmayan Eda Erol, ilk oyunculuk deneyimini Stajyer Mafya isimli sinema filminde gerçekleştirmiştir. Sonrasında ise Erdal Beşikçioğlu ve Bade İşçil'in oyuncu kadrosunda yer aldığı 46 Yok Olan adlı TV dizisinde rol alan Eda Erol, bu dizide de Neşe karakteri ile ekrana gelmiştir.

2017 yılının Nisan ayında şarkıcı Alişan ile sevgili olması haberleriyle gündeme gelen Eda Erol, Alişan ile birlikte olduğunu doğrulamıştır. Çifti Eda Erol'un ablası Esra Erol'un tanıştırdığı, Alişan'ın yakın dostu olarak bilinen Ece Erken'in de bu ilişkiye destek çıktığı ve uzun süredir evlenmemesi nedeniyle Cumhurbaşkanı tarafından bile eleştirilen Alişan'ın artık kız istemeye gideceği de Ece Erken tarafından yapılan yorumlardan biridir.

Yer Aldığı Projeler

  • 46 Yok Olan
  • Stajyer Mafya
Benzer Biyografi Yazıları
, ile ilgili tüm biyografilere ulaşın.

Kimdir ?

(Kim olduğunu bir de sizden öğrenelim.)