İlgini çekebilir

Mustafa Küçük kimdir?

Biyografi Güncellenme Tarihi: 28.04.2017 11:47
Eda Erol

Eda Erol Kimdir ?

Eda Erol Biyografisi

Adı son zamanlarda şarkıcı Alişan ile aşk yaşadığı yönünde çıkan haberlerle sık sık gündeme gelen Eda Erol 1986 yılında İstanbul'da dünyaya gelmiştir. Anne tarafı Sinoplu baba tarafı ise göçmen olan Eda Erol, ekranların sevilen sunucularından Esra Erol'un kardeşidir.

Üniversite eğitimini Afyon Kocatepe Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Yaylı Çalgılar Bölümünde tamamlayan Eda Erol, Ümit Çırak Modern Oyunculuk Teknikleri Atölyesinde de oyunculuk eğitimi almış ve çeşitli tiyatro oyunlarında rol almıştır. Oyunculuğun yanı sıra modellik de yaptığı bilinen Eda Erol, Neşe Erberk ajansına kayıtlıdır. 

Ekranlara yabancı bir isim olmayan Eda Erol, ilk oyunculuk deneyimini Stajyer Mafya isimli sinema filminde gerçekleştirmiştir. Sonrasında ise Erdal Beşikçioğlu ve Bade İşçil'in oyuncu kadrosunda yer aldığı 46 Yok Olan adlı TV dizisinde rol alan Eda Erol, bu dizide de Neşe karakteri ile ekrana gelmiştir.

2017 yılının Nisan ayında şarkıcı Alişan ile sevgili olması haberleriyle gündeme gelen Eda Erol, Alişan ile birlikte olduğunu doğrulamıştır. Çifti Eda Erol'un ablası Esra Erol'un tanıştırdığı, Alişan'ın yakın dostu olarak bilinen Ece Erken'in de bu ilişkiye destek çıktığı ve uzun süredir evlenmemesi nedeniyle Cumhurbaşkanı tarafından bile eleştirilen Alişan'ın artık kız istemeye gideceği de Ece Erken tarafından yapılan yorumlardan biridir.

Eda Erol Foto Galeri

Yer Aldığı Projeler

Benzer Biyografiler

Berkan Şal Kimdir?
Berkan Şal
Oyuncu
Melis Birkan Kimdir?
Melis Birkan
Oyuncu
Metin Belgin Kimdir?
Metin Belgin
Oyuncu
Özay Fecht Kimdir?
Özay Fecht
Oyuncu
Hilmi Cem İntepe Kimdir?
Hilmi Cem İntepe
Oyuncu
Erdal Beşikçioğlu Kimdir?
Erdal Beşikçioğlu
Oyuncu

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir