Ece Gürsel Kimdir ?

Biyografi Güncellenme Tarihi: 25.04.2017 18:50

Ece Gürsel Kimdir Özet

Adı Soyadı
:
Ece Gürsel
Yaşı
:
35 (11 Aralık 1982)
Meslek
:
Manken
Memleket
:
Antalya
Göz Rengi
:
Kahverengi
Saç Rengi
:
Kahverengi
Boyu
:
1.82 cm
Kilo
:
62 kg
Eğitim
:
Akdeniz Üniversitesi İktisadi İdari Bilimler Fakültesi İşletme Bölümü

Ece Gürsel Kimdir ?

Ece Gürsel 11 Aralık 1982 tarihinde Antalya'da dünyaya gelmiştir. Akdeniz Koleji'nde eğitim aldıktan sonra Akdeniz Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İşletme bölümünde lisans eğitimini de tamamlayan Ece Gürsel, henüz üniversite öğrencisiyken mankenlik yapmaya başlamıştır.

Türkiye'nin en uzun boylu kadın mankenlerinden biri olan Ece Gürsel, düzgün fiziği ve dış görünümü sayesinde dikkat çeken isimlerden biridir. 1999 yılında Türkiye'nin en iyi modelinin seçildiği Miss Model Of Turkey yarışmasına katılan Ece Gürsel bu yarışmadan 2.lik ile ayrılmıştır. 2000 yılında da Türkiye'nin en güzel kızının seçildiği ve Star TV'nin düzenlemiş olduğu Miss Turkey yarışmasına katılan Ece Gürsel bu yarışmada da Türkiye'nin en güzel 2. kızı seçilmiştir. 

2002 yılında ailesi ile birlikte Antalya'dan İstanbul'a gelen Ece Gürsel, 2003 yılında katıldığı Best Model of Turkey yarışmasında 2. seçilmiş ve bu derece ile ülkemizi Best Model International yarışmasında temsil etme hakkı kazanmıştır. Yarışmadan 4. olarak ayrılan Ece Gürsel, Best Model International yarışmasında ayrıca en iyi vücutlu manken seçilmiştir. 

Uzun yıllardır mankenlik kariyerini devam ettiren Ece Gürsel, önemli defilelerde ve moda çekimlerinde boy göstermiştir. Mankenlik kariyerinin yanı sıra bir dönem şarkıcılığa da merak saran Ece Gürsel, müzik albümü de çıkarmış, Yarı Farkında, Sadece, Aptal Olma gibi şarkılar seslendirmiştir. 

Yer Aldığı Projeler

  • Aptal Olma (Şarkı)
  • Yarı Farkında (Şarkı)
  • Sadece (Şarkı)
  • Best Model International 2003
  • Best Model Of Turkey 2003
  • Ford Models Super Model Of The World 2001
  • Star Tv Güzellik Yarışması 2000
  • Miss Model Of Turkey 1999
Benzer Biyografi Yazıları
ile ilgili tüm biyografilere ulaşın.

Kimdir ?

(Kim olduğunu bir de sizden öğrenelim.)