İlgini çekebilir

Altuğ Seçkiner kimdir?

Biyografi Güncellenme Tarihi: 23.01.2018 20:51
Ece Çeşmioğlu Kimdir?

Ece Çeşmioğlu Kimdir ?

Ece Çeşmioğlu Biyografisi

Ece Çeşmioğlu, 26 Kasım 1990 tarihinde İstanbul’da dünyaya gelmiştir. Küçük yaşlarından itibaren kendisine oyunculuk konusunda bir gelecek çizme hedefi içerisinde olan Çeşmioğlu, televizyon ekranlarında çok küçük yaşlardan itibaren yer almaya başladı diyebiliriz. Genç oyuncular içerisinde siması en tanıdık olan isimlerden de birisi durumundadır.

Ece Çeşmioğlu, eğitim hayatının ilk yıllarında ailesinin de desteği ile birlikte oyunculuk seçimlerine gitmiş ve kısa zaman içerisinde fark yaratmayı başarmıştır. Zaman içerisinde geçirdiği estetik operasyon ile de ciddi anlamda gündeme oturmuştur. Çeşmioğlu, birçok farklı tanıdık proje içerisinde başrol oynamayı başarmıştır. Ece Çeşmioğlu, Mimar Sinan Üniversitesi Devlet Konservatuarı Tiyatro Bölümü mezunudur.

KARİYERİNİN İLK YILLARI

Ece Çeşmioğlu, ilk olarak seçmelerine katıldığı Çocuklar Duymasın dizisi kadrosuna seçildi ve bu dizide uzunca bir süre görev alma başarısını da gösterdi. 2002 yılında girmiş olduğu bu dizide Tamer Karadağlı, Pınar Altuğ Atacan gibi isimler yer alıyordu. Oyuncu dizinin TGRT dönemlerinde yer aldı.

Sonrasında 2004 yılında Çocuğun Var, Derdin Var dizisi kadrosunda da kendisine yer buldu ve çok küçük yaşlardan itibaren tanıdık bir sima haline geldi. Bu dizi projesinde ise kendisi ile birlikte Cem Davran, Şevval Sam, Yasemin Ergene gibi isimler yer aldı. Döneminin en çok izlenen dizilerinden birisi oldu.

2005 yılında Nehir isimli dizide yer aldı ancak dizi çok kısa bir süre devam etti. Yine 2005 yılı içerisinde Gümüş dizisi kadrosuna dahil olarak Hilal karakterine hayat verdi ve yavaş yavaş kendisini çok daha geniş kitlelere duyurmayı başardı.

KARİYERİNİN GELİŞME YILLARI

Tüm Türkiye’nin bu genç ismi tanımasına yardımcı olan proje ise İki Aile dizisi oldu. Emre Kınay, İclal Aydın, Halit Akçatepe ve Tekin Armansoy gibi isimlerin yer aldığı bu projede yardımcı rollerden birisini oynadı ve kısa zaman içerisinde çok geniş kitlelerin beğenisini kazandı.

2011 yılında Firar dizisi kadrosuna giren Çeşmioğlu, bu dizide çok daha büyük bir rol alarak seyircinin çok daha fazla karşısına çıkan isimlerden birisi olarak dikkat çekti. Dizide kendisi ile birlikte Caner Cindoruk, İsmail Hacıoğlu, Engin Şenkan gibi isimler yer aldı.

2012 yılında Öyle Bir Geçer Zaman Ki dizisi kadrosuna dahil olmayı başardı. Ayça karakterine hayat veren genç isim, döneminin en çok izlenen bu dizi projesinde Erkan Petekkaya, Ayça Bingöl, Aras Bulut İynemli, Farah Zeynep Abdullah gibi isimler ile birlikte rol aldı ve yine ön plana çıkan bir performans sergiledi.

2016 yılı içerisinde Yaz’ın Öyküsü ve Kalbim Yangın Yeri isimli iki ayrı dizi projesinde yer aldı ancak projeler tutmadığından dolayı çok kısa bir zaman dilimi içerisinde noktalanmak durumunda kaldı.

GÜNCEL PROJESİ

Ece Çeşmioğlu, 2016 yılında ise Muhteşem Yüzyıl Kösem dizisi kadrosuna dahil oldu ve Atike Sultan karakterine hayat vermeyi başladı. Yüksek bütçeli dizi projelerinden birisi olarak dikkat çeken bu yapımca aynı zamanda Caner Cindoruk, Aslı Tandoğan, Nurgül Yeşilçay, Engin Benli, Farah Zeynep Abdullah gibi isimlerde yer almaktadır.

2018 Yılında 25 Ocak Perşembe akşamı saat 20:00'da ekranlarda ilk bölümü yayınlanan ''Yuvamdaki Düşman'' dizisinde bakıcı kız ''Ceren'' karakterini canlandırıyor.  Yuvamdaki Düşman dizisinde  Nebahat Çehre, Ece Çeşmioğlu, Pamir PekinAslı TandoğanPelin ÖztekinHakan Dinçkol, Rıza Akın, Doğaç Yıldız, Cansu Türedi, Sultan Köroğlu Kılıç gibi ünlü isimler yer almakta.


Ece Çeşmioğlu Foto Galeri

Rol Aldığı Projeler

Benzer Biyografiler

Pamir Pekin Kimdir?
Pamir Pekin
Oyuncu
Dilan Telkök ( Evlat Kokusu Cemre ) Kimdir?
Dilan Telkök
Oyuncu
Ekin Koç Dizileri
Ekin Koç
Oyuncu
Metin Akdülger
Metin Akdülger
Oyuncu
Pelin Öztekin (Hayat Şarkısı Zeynep) Kimdir?
Pelin Öztekin
Oyuncu
Emre Ercin
Emre Ercin
Oyuncu

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir