Ebru Birçak Kimdir ?

Biyografi Güncellenme Tarihi: 03.06.2018 04:19

Ebru Birçak Kimdir Özet

Adı Soyadı
:
Ebru Birçak
Meslek
:
Sunucu, Spiker
Yaşı
:
26 Yaşında (1992)
Eğitim
:
İstanbul Üniversitesi Gazetecilik
Memleketi
:
Manisa

Ebru Birçak Kimdir ?

KRT TV'nin dikkat çeken sunucusu Ebru Birçak kimdir? Kaç yaşında? Nereli? Evli mi? Kiminle evli? İşte hakkında merak edilen tüm soruların cevabı...

Ebru Birçak Kimdir?

Ebru Birçak, 1992 yılında Manisa'da dünyaya geldi. Üniversite eğitimini 2 farklı ilde tamamladı. Bunlardan birincisi Eskişehir'de, ikincisi İstanbul'da gerçekleşti. Eskişehir'de üniversite okurken 3 yıl kadar sonra bazı sebeplerden dolayı eğitimine devam edemedi. Üniversite eğitimini İstanbul Üniversitesi Gazetecilik bölümünü okuyarak tamamladı. Sadece bu bölümü bitirmekle kalmayarak ikinci olarak Açık Öğretim Fakültesi Medya ve İletişim bölümünü de bitirdi.

Spikerlik eğitimleri alan Ebru Birçak, Kültür Radyo ve Televizyon Yayıncılığı A.Ş yani KRT TV'de hafta sonları stajyerlik yaptı. KRT TV'de editörlük ve spikerlik yaparak stajını tamamladı. Cinsiyetçi dil konusu üzerine çok sayıda gazeteci ile görüşen Ebru Birçak, bitirme tezini bu konu üzerine yazdı.

KRT TV Gün İzi Programı Sunucusu Kimdir?

Kadın ve çocuk hakları konusunda oldukça hassas bir yapıya sahip olan Ebru Birçak, çok kez bunu yayınlarda dile getirmiştir. Spikerlik ve sunuculuk alanında kendisini geliştirmiş ve görev yıllarının başında 2 yıl boyunca hafta sonu haberleri sunmaya başladı. Kariyerinin başlangıcı olan KRT TV'de ''Gün İzi'' isimli programın sunuculuğunda bulundu.

Ebru Birçak şuanda ne yapıyor?

Güzel ve başarılı sunuculuğu ile dikkat çeken Ebru Birçak, 2018 yılı itibariyle KRT TV kanalında Hafta Sonu Ana Haber adlı programı sunmakta ve aynı zamanda yine KRT TV üzerinde yayınlanan ''Detay'' adlı programın sunuculuğunu yapmaktadır.

Ebru Birçak Hakkında

Ebru Birçak resmi İnstagram hesabı: @ebrubircak

Ebru Birçak'a ait bir video:

 

 

 

Şuanda Çalıştığı Program

  • KRT TV
ile ilgili tüm biyografilere ulaşın.

Kimdir ?

(Kim olduğunu bir de sizden öğrenelim.)