İlgini çekebilir

Leyla Feray kimdir?

Biyografi Güncellenme Tarihi: 26.06.2018 21:34
Ebru Aykaç Kiminle Evli?

Ebru Aykaç Kimdir ?

Ebru Aykaç Biyografisi

Günümüz dizilerinde yüzünü sıklık ile görmekte olduğumuz Ebru Aykaç, 7 Şubat 1975 tarihinde Manisa’da dünyaya gelmiştir. Küçük yaşlardan itibaren başarılı bir eğitim hayatı olan ancak kendisine zaman içerisinde bir hedef belirleyemeyen Aykaç, başarılı eğitim hayatı sonunda Celal Bayar Üniversitesi Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu’nda okudu ve burayı başarılı bir şekilde bitirdi.

Zaman içerisinde televizyona ve oyunculuğa çok ciddi anlamda merak salan Aykaç, ailesinin ve çevresinin de desteği ile birlikte kendisini bu alanda çok daha ileriye götürebilmek için çalışmalar ve girişimler yapmaya başladı. Çeşitli kurumlardan tiyatro ve oyunculuk eğitimi alan Aykaç, üniversitesini okuduğu mesleği yapmamayı kafasına koyarak hareket etti.

Oyunculuğu kadar güzelliği ile de dikkatleri üzerine çeken Aykaç, kendisini oyunculuk konusunda geliştirmesinin ardından çok kısa bir zaman dilimi içerisinde dizi ve televizyon projelerinin cast ekibi tarafından çağırılmaya ve denenmeye başladı. Nitekim kısa zaman içerisinde televizyon ekranlarında birçok farklı projede kendisini göstermek için imkanı oldu ve filmografisi başladı.

İlk olarak 2004 yılında Yağmur Zamanı dizisi kadrosunda yer alarak televizyon ekranlarında ilk defa karşımıza çıktı. Üstün oyunculuk yetenekleri ve güzelliği ile dikkat çekti. Dizi kadrosunda aynı zamanda Tamer Karadağlı, Azra Akın, Deniz Uğur,  Bora Akkaş ve Eşref Kolçak gibi isimler ile birlikte yer aldı. Döneminin en çok izlenen dizilerinden birisi olarak dikkatleri çeken bir proje oldu.

2005 yılında ise ilk defa beyazperde de kendisini görmemizi sağlayan proje olan Dabbe filmi kadrosunda yer aldı. Sinemamızın en korkulu yapımlarından birisi olarak kabul edilir. Filmde aynı zamanda Murat Seviş, Ümit Acar, Serdar Özer, Zeynep Hasdal Çolakoğlu ve Serhat Yiğit gibi oyuncular da yer aldı. İzlenme oranları son derece yüksek bir yapım olarak dikkat çekti.

Ebru Aykaç’ı gerçek anlamda tanımamıza yardımcı olan proje ise ülkemiz tarihinin en sevilen yapımlarından birisi olan Binbir Gece dizisi oldu. İzlenme rekorları kıran dizide Yasemin karakterine hayat veren Aykaç, müthiş oyunculuğu ile dikkatleri üzerine çekti. Dizide aynı zamanda Bergüzar Korel, Halit Ergenç, Tardu Flordun, Tomris İncer ve Metin Çekmez gibi usta isimler yer aldı. Yurtdışında da yayınlanan ilk dizilerimiz arasında yer aldı. Dizi aynı zamanda final sahnelerini CANLI yayında yaparak bir ilke imza attı.

Zaman içerisinde birçok farklı dizi ve film projelerinde küçüklü büyüklü roller ile yer alan Ebru Aykaç, son olarak ise 2016 yapımı olan Rüzgarın Kalbi dizisi kadrosunda kendisine birçok isim ile birlikte yer bulmuştur. Dizide Burak Serdar Şanal, Deniz Baysal, Cezmi Baskın, Ahmet Saraçoğlu, Funda Şirinkal, Batuhan Begimgil ve Mehmetcan Mincinozlu gibi oyuncular ile yer almaktadır ve hali hazırda dizide devam etmektedir.

Ebru Aykaç, TRT 1 kanalında Elimi Bırak dizisinde rol alacak ve Serap karakterini canlandıracak.

Ebru Aykaç Foto Galeri

Yer Aldığı Projeler

 • Elimi Bırakma - TRT 1 2018 - Dizi
 • Rüzgarın Kalbi Muğla 2016 (Dizi)
 • Beyaz Yalan Asude 2015 (Film)
 • Güneşi Beklerken Demet Yılmaz 2013-2014 (Dizi)
 • Hayatımın Rolü Melek 2012 (Film)
 • İzmir Çetesi Despina 2011 (Film)
 • Nefes Çimen 2009 (Film)
 • Binbir Gece Yasemin 2008 (Film)
 • Gece Sesleri Rengigül 2008 (Film)
 • Dabbe Hande 2005 (Film)
 • Yağmur Zamanı Şule 2004 (Film)

Benzer Biyografiler

Alp Navruz
Alp Navruz
Oyuncu
Dolunay Soysert Kimdir?
Dolunay Soysert
Oyuncu
Cezmi Baskın Nereli?
Cezmi Baskın
Oyuncu
Müge Akyamaç Kimdir?
Müge Akyamaç
Oyuncu
Mert Asker Biyografi
Mert Asker
Oyuncu
Yağmur Tanrısevsin (Geniş Aile Yapıştır Çağla) Kİmdir
Yağmur Tanrısevsin
Oyuncu

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir