İlgini çekebilir

Zanka kimdir?

Biyografi Güncellenme Tarihi: 19.09.2018 14:34
Dünya Aydoğdu Kimdir?

Dünya Aydoğdu Kimdir ?

Dünya Aydoğdu Biyografisi

Dünya Aydoğdu, 1989 yılında İstanbul'da doğdu. Ekranların en çok izlenen ''Adını Sen Koy'' dizisine geçtiğimiz günlerde dahil olan başarılı oyuncu dizide Yıldız karakterini canlandıracak. Peki Dünya Aydoğdu kimdir? Kaç yaşında? Daha önce hangi dizi ve filmde oynadı? İşte tüm detaylar...

Amerika Birleşik Devletlerinde bulunan Marymount Manhattan College Üniversitesi Güzel Sanatlar Bölümü mezunudur. 2014 yılında ABD'de bulunan özel oyunculuk okulu olan Lee Strasberg Tiyatro ve Film Okulunda eğitim almıştır. Oyunculuk eğitimlerine kısa süre ara veren Dünya Aydoğdu, Yoga eğitimleri almış ve eğitmen olmuştur. 2015 senesinde ülkemize dönmüş ve Yoga üzerine yoğunlaşmaya devam etmiştir. Hatta kendisini daha fazla geliştirmek adına Asya'nın orta güney kısmında bulunan Himalaya'lara gitmiş oradan Hindistan'a geçmiştir. 

Dünya Aydoğdu'nun İlk profesyonel oyunculuğu ve kariyeri

Türkiye'ye tekrar dönmüş ve 2015 yılında kendisine bir dizide oynaması için teklif gelmiştir. Bu dizinin adı ise çoğumuzun yakından tanıdığı ''Paramparça'' dizisidir. 1 Aralık 2014 tarihinde Star TV kanalında ilk bölümü yayınlanan Paramparça dizisinin ikinci sezonunda kadrosuna dahil olmuştur. Dizide Azra karakterini oynamıştır. Aydoğdu, şuan Star TV kanalında yayınlanan ''Adını Sen Koy'' dizisinde Yıldız karakterini canlandırmaktadır. 

Kaç yaşında? Burcu ne? Boyu ve kilosu kaç?

Dünya Aydoğdu, 29 yaşındadır. 19 Haziran doğumlu olması sebebiyle ikizler burcudur. Güzel oyuncu 1.72 cm boyunda ve 52 kilo ağırlığındadır.

Dünya Aydoğdu Foto Galeri

Oynadığı Diziler

Benzer Biyografiler

Hazal Subaşı Kimdir?
Hazal Subaşı
Model
Gökhan Çelik Kimdir?
Gökhan Çelik
Oyuncu
Aykut İğdeli ( Adını Sen Koy Nihat ) Biyografi
Aykut İğdeli
Oyuncu
Erkan Meriç (Adını Sen Koy Ömer) Biyografi
Erkan Meriç
Model
Berna Üçkaleler
Berna Üçkaleler
Oyuncu
Musab Ekici
Musab Ekici
Oyuncu

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir