İlgini çekebilir

Burçin Saruhan kimdir?

Biyografi Güncellenme Tarihi: 19.02.2017 15:05
Dr. Ender Saraç Kimdir?

Dr. Ender Saraç Kimdir ?

Dr. Ender Saraç Biyografisi

Ender Saraç, 1959 tarihinde İzmir şehrinde dünyaya gelmiştir. Küçük yaşlarından itibaren eğitim hayatındaki başarısı ile dikkatleri çeken ve zamanla kendisine ideal meslek olarak doktorluğu hedef gösteren Ender Saraç, zaman içerisinde bu anlamda ki çalışmalarının meyvesini çok ciddi bir şekilde toplamaya da başladı diyebiliriz.

Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi bölümünü okuyarak buradan başarılı bir şekilde mezun olmayı başaran Saraç, zaman içerisinde eğitimini daha da ileri düzeyde tamamlamak istedi. Askerliğini Tabip Asteğmen olarak yapan Ender Saraç, sonrasında ise Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi Aile Hekimliği İhtisası’nı tamamlayarak bu bölümden başarılı bir şekilde mezun olmuştur.

1990 YILINDA AYURVEDA ÇALIŞMALARINA BAŞLADI

Zaman içerisinde eğitimini tamamlayan ve mecburi doğu görevlerini Erzurum ilinde tamamladıktan sonra İstanbul’a dönen Dr. Ender Saraç, sonraki süreçte kendisine özel ilgi alanları belirledi ve bu anlamda Ayurveda çalışmalarına somut olarak başladı. Bu çalışmaları esnasında ise İstanbul şehrine geldikten sonra Nükhet Duru ile birlikte bölgenin en popüler sağlık merkezlerinden birisi olan UNİFORM Sağlık ve Estetik Merkezi kadrosunda yer aldı.

1995 YILINA KADAR HİNDU TIP BİLİMİ EĞİTİMİ GÖRDÜ

Birçok farklı ülkenin sağlık bilimleri sistemine ilgi gösteren ve kendisini alanında en iyilerden birisi arasına sokmaya çalışan Ender Saraç, başta İsviçre, Hollanda, Almanya ve Hindistan gibi ülkelere giderek Ayurveda ve Hindu Tıp Bilimi eğitimleri görerek ihtisas anlamında kendisini çok daha ileriye taşıma yoluna gitti.

Zaman içerisinde Akupunktur eğitimi de alarak kendisini bu anlamda ileriye taşıyan Saraç, 1994 yılında Doğal Tıp ve Estetik Merkezi olarak günümüzde de ciddi anlamda ilgi gören HAY SAĞLIK MERKEZİ’ni kurmuştur.

2001 YILINDA İLK KİTABINI YAYINLAMIŞ VE SONRASINDA SERİ KİTAPLAR HAZIRLAMIŞTIR

Her geçen gün ülkemizde çok daha ciddi bir şekilde tanınan ve adından sıklık ile söz ettirmeyi başaran Dr. Ender Saraç, zaman içerisinde birçok uzmanın yaptığı gibi kendi kitaplarını yazarak yayınlama yoluna gitmiştir. İlk kitabı ise 2001 yılında çıkarmış olduğu Ayurveda ile Sağlıklı Zayıflamanın Yolları isimli kitabı olmuştur. Sırası ile sonrasında çıkardığı kitaplar ve yılları aşağıdaki gibidir;

 1. 2001 - Ayurveda Sağlıklı Zayıflamanın Yolları
 2. 2002 - Ayurveda Sağlıklı ve Uzun Yaşamın Sırları
 3. 2005 - Doğanın Şifalı Eli
 4. 2007 - Ruhsal Gelişim ve Kader
 5. 2008 - Ramazanda Sağlıklı ve İnce Kalın
 6. 2011 - İlaç Gibi Yemekler
 7. 2012 - Artık Ruhunu da Besle

ÇEŞİTLİ TELEVİZYON PROGRAMLARI YAPMIŞ VE ÜLKE GENELİNDE TANINMIŞTIR

Zaman içerisinde yazdığı kitaplar ve katıldığı televizyon programlarında verdiği bilgiler ile birlikte çok ciddi anlamda popüler hale gelmeyi başaran Dr. Ender Saraç, birçok farklı televizyon kanalında sağlık içerikli televizyon programları yapmış ve insanların en çok takip ettiği diyetisyen doktorlardan birisi olarak da tanınmayı başarmıştır.

Dr. Ender Saraç Foto Galeri

Kitapları

 • 2001 - Ayurveda Sağlıklı Zayıflamanın Yolları
 • 2002 - Ayurveda Sağlıklı ve Uzun Yaşamın Sırları
 • 2005 - Doğanın Şifalı Eli
 • 2007 - Ruhsal Gelişim ve Kader
 • 2008 - Ramazanda Sağlıklı ve İnce Kalın
 • 2011 - İlaç Gibi Yemekler
 • 2012 - Artık Ruhunu da Besle

Benzer Biyografiler

Feridun Kunak Kaç Yaşında?
Dr. Feridun Kunak
Doktor
Ayça Kaya
Ayça Kaya
Doktor
Senai Demirci Kimdir?
Senai Demirci
Yazar
Halit Yerebakan Kimdir?
Halit Yerebakan
Doktor
Murat Topoğlu Kimdir?
Murat Topoğlu
Doktor
Dilara Koçak
Dilara Koçak
Doktor

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir