İlgini çekebilir

İbrahim Sevinç kimdir?

Biyografi Güncellenme Tarihi: 04.04.2017 12:58
Doğan Akdoğan

Doğan Akdoğan Kimdir ?

Doğan Akdoğan Biyografisi

Oyuncu Doğan Akdoğan 1987 yılında Çankırı'da dünyaya gelmiştir. Pera Güzel Sanatlar Akademisi Oyunculuk bölümü mezunu olan Doğan Akdoğan, ekran önüne ilk olarak rol aldığı reklam filmleri ile çıkmıştır.

Doğan Akdoğan'ın ilk dizi projesi ise 2011 yılında rol aldığı Huzurum Kalmadı dizisi olmuştur. Fakat kendisini oyunculuk anlamında gösterdiği ve en dikkat çektiği proje Zeynep Çamcı, Alper Saldıran, Burcu Biricik gibi oyuncularla birlikte rol aldığı Beni Böyle Sev dizisi olmuştur. 

Doğan Akdoğan kendisi gibi oyuncu olan eşi Burcu Altın Akdoğan'la da Beni Böyle Sev dizisinde tanışmış ve ikili 2015 yılında dünya evine girmiştir.

Doğan Akdoğan rol aldığı Güldür Güldür ve Buyur Burdan Bak isimli komedi programlarındaki başarılı performanslarıyla da sevilen bir oyuncudur.

Lise Devriyesi Dizisi Meriç Rolü

TRT ekranında yayın hayatına başlayan Lise Devriyesi dizisi oyuncu kadrosuna katılan Doğan Akdoğan, Lise Devriyesi dizisinde Meriç rolü ile ekran karşısında yer almıştır.

Lise Devriyesi dizisinde Doğan Akdoğan ile birlikte Asena Tuğal, Özge Özacar, İsmail Ege Şaşmaz, Mehmet Ozan Dolunay gibi oyuncular da rol almıştır.

Doğan Akdoğan Foto Galeri

Yer Aldığı Projeler

Benzer Biyografiler

Ali İl Kimdir?
Ali İl
Oyuncu
Kanbolat Görkem Arslan Kimdir?
Kanbolat Görkem Arslan
Oyuncu
Gülçin Hatıhan Kimdir?
Gülçin Hatıhan
Oyuncu
Simge Günsan
Oyuncu
Tolga Güleç Kimdir?
Tolga Güleç
Oyuncu
Özge Özacar Kimdir?
Özge Özacar
Oyuncu

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir