İlgini çekebilir

Esra Dermancıoğlu kimdir?

Biyografi Güncellenme Tarihi: 09.02.2017 10:31
Dilara Gönder

Dilara Gönder Kimdir ?

Dilara Gönder Biyografisi

Dilara Gönder 17 Haziran 1983 tarihinde Almanya'da dünyaya gelmiştir. 5 yaşına kadar Almanya'da yaşayan Dilara Gönder daha sonra İzmir'e taşınmış ve üniversiteyi kazanana kadar İzmir'de yaşamıştır. 

Yeditepe Üniversitesi İletişim Fakültesi Radyo Sinema Televizyon bölümü mezunu olan Dilara Gönder üniversite yıllarında FB TV'de sunuculuk kariyerine başlamıştır. 

Sunuculuk Kariyeri

Dilara Gönder üniversite yıllarında FB TV'de başladığı sunuculuk kariyerine uzun yıllar bu kanalda devam etmiştir. Daha sonra Lig TV kanalına transfer olan Dilara Gönder, 2 yıldan fazla Lig TV'de görev almıştır. 

2010 yılında ise Türkiye'nin önemli spor kanallarından biri olan NTV Spor'da spor spikeri olarak görev alan Dilara Gönder sonraki yıllarda ise yine aynı kanalda çeşitli programlar hazırlayıp sunmuştur.

NTV ekranlarında yayınlanan Zor İşler programında her hafta farklı bir macerasını izleyenlerle paylaşan Dilara Gönder, ardından yine NTV ekranlarında yayınlanmış olan Dilara Gönder ile Yeter ki İste isimli programın sunuculuğunu yapmıştır. 

Ne Diyosun Dizisi ile Oyunculuğa Adım Attı

Dilara Gönder 2014 yılında Kanal D ekranlarında yayınlanmış olan "Ne Diyosun" adlı dizi ile oyunculuğa adım atmıştır.

Bu dizide Dilara Gönder'e İlker Aksum ve Ayçin İnci gibi başarılı oyuncular eşlik etmiştir. Bu projeden sonra oyunculuk serüvenine iyiden iyiye ısınan Dilara Gönder, Emre Kınay, Esra Dermancıoğlu, Belma Canciğer gibi isimlerle birlikte çalıştığı "Sil Baştan" dizisinde rol almıştır. Bu dizide Gizem Dereli karakterini canlandırmıştır. 

2016 Yılında Slovenya'da Evlendi

Dilara Gönder uzun süredir birlikte olduğu sevgilisi Selim Yalın ile 2016 yılının Aralık ayında Slovenya'da evlenmiştir. Mutluluğunu sosyal medya hesabından da paylaşan Dilara Gönder, eşi ile birlikte çektirdiği fotoğrafın altına evliliğini duyuran romantik sözler yazarak paylaşımda bulunmuştur. 

 

Dilara Gönder Foto Galeri

Yer Aldığı Projeler

Benzer Biyografiler

İnci Ertuğrul
İnci Ertuğrul
Sunucu
Hakan Hatipoğlu
Hakan Hatipoğlu
Sunucu
Cansu Canan Özgen
Cansu Canan Özgen
Sunucu
Burcu Bakdur
Burcu Bakdur
Sunucu
Uraz Kaygılaroğlu Kimdir?
Uraz Kaygılaroğlu
Oyuncu
Duygu Çuhalar Kimdir?
Duygu Çuhadar
Sunucu

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.