Dilan Çiçek Deniz Kimdir ?

Biyografi Güncellenme Tarihi: 16.07.2017 00:28

Dilan Çiçek Deniz Kimdir Özet

Adı Soyadı
:
Dilan Çiçek Deniz
Nereli
:
Sivas
Yaşı
:
21 (28.02.1995)
Boyu
:
1.78 cm
Kilosu
:
60 kg
Burcu
:
Kova
Eğitim
:
Ege Üniversitesi Karşılaştırmalı Edebiyat Bölümü
Göz Rengi
:
Kahverengi
Mesleği
:
Manken, Dizi ve Sinema Oyuncusu

Dilan Çiçek Deniz Kimdir ?

Dilan Çiçek Deniz Kimdir?

Dilan Çiçek Deniz, 28 Şubat 1995 tarihinde Sivas şehrinde dünyaya gelmiştir. Annesi ve babası öğretmen olan Deniz, küçük yaşlardan itibaren birçok farklı oyuncuda olduğu gibi tiyatro ve sinemaya muazzam bir şekilde ilgi duyarak büyümüştür. Ailesinin de bu anlamda desteği alan genç isim, henüz lise 3 okurken tiyatro eğitimleri almaya başlamıştır. Henüz 15 yaşında iken Güneşi Annem Sanırdım adında bir şiir kitabı çıkarmıştır ve edebiyata çok ciddi anlamda ilgilidir.

Henüz 17 yaşında iken Liseler Arası Tiyatro Yarışması’na katılmış ve burada oyunculuk ödülünü almıştır. Sonrasında ise Ege Üniversitesi Turizm Rehberliği bölümünü kazanarak okumaya başlamıştır. Edebiyat bölümüne her zaman için ilgi duyan Dilan Çiçek Deniz, sonrasında yeniden sınava girerek Ege Üniversitesi Karşılaştırmalı Edebiyat Bölümü’ne geçiş yapmış ve buradan mezun olmuştur.

KARİYERİNİN İLK YILLARI

Güzelliği ile kısa zaman içerisinde çok ciddi anlamda dikkatleri üzerine çeken Dilan Çiçek Deniz, genç yaşta modellik yapmaya da başlamıştır. Dilan Çiçek Deniz ismini tüm Türkiye’nin tanımasına vesile olan olay ise 2014 Elidor Miss Turkey Güzellik Yarışması olmuş ve Deniz, bu yarışmada ikinci olarak adından sıklık ile söz ettirmiştir.

2015 Miami Kainat Güzellik Yarışması için katılım hakkı kazanarak ülkemizi bu yarışmada temsil eden genç isim, bu yarışmaya iddialı gitse de ne yazık ki istediği gibi bir başarı elde edememiş ve ülkemize yeniden dönüş yapmıştır.

Birçok güzel bayan gibi zaman içerisinde kendisi de oyunculuk teklifleri almaya başlamıştır ve oyunculuk yeteneklerini sergileyecek fırsat bulmuştur. Genç isim, ilk olarak 2015 yılında televizyon ekranlarına gelen Tatlı Küçük Yalancılar dizisi kadrosuna girmiş ve bu dizide Ebru karakterine hayat vermiştir. Dizide aynı zamanda Bensu Soral, Şükrü Özyıldız, Alperen Duymaz gibi isimlerde yer almıştır.

KARİYERİNİN GELİŞİM SÜRECİ

Tatlı Küçük Yalancılar dizisi ile birlikte adından ciddi anlamda söz ettiren ve oyunculuk yetenekleri ile kendisine hayran bırakan Dilan Çiçek Deniz, sonrasında ise yine aynı sene içerisinde Güneşin Kızları dizisi kadrosuna girmiş ve dizide yardımcı karakterlerden birisi olan Elif karakterine hayat vermiştir. Dizide kendisi ile birlikte Emre Kınay, Evrim Alasya, Tolga Sarıtaş gibi isimler yer almıştır.

Emre Kınay Kimdir, Evrim Alasya Kimdir, Tolga Sarıtaş Kimdir

2016 43. Pantene Altın Kelebek Ödülleri bünyesinde de Yıldızı Parlayanlar adı altında verilen ödülün sahibi olmuş ve başarılı kariyerine bu şekilde mükemmel olarak devam etmiştir.

GÜNCEL PROJESİ

Kısa bir zaman dilimi öncesinde televizyon ekranlarında başlayan Bodrum Masalı dizisi kadrosuna da başrol oyuncusu olarak girmeyi başarmıştır ve Su Ergüven karakterine hayat vermektedir. Dizi, en çok izlenen projelerden birisi durumundadır. Dizide aynı zamanda Timuçin Esen, Şevval Sam, Alperen Duymaz, Hilmi Cem İntepe gibi isimler de yer almaktadır.

Timuçin Esen Kimdir, Şevval Sam Kimdir, Alperen Duymaz Kimdir, Hilmi Cem İntepe Kimdir

Rol Aldığı Projeler

  • 2016 - Bodrum Masalı
  • 2015 - Güneş'in Kızları
  • 2015 - Tatlı Küçük Yalancılar
Benzer Biyografi Yazıları
, , ile ilgili tüm biyografilere ulaşın.

Kimdir ?

(Kim olduğunu bir de sizden öğrenelim.)