İlgini çekebilir

Ahmet Tansu Taşanlar kimdir?

Galeri Son Güncellenme: 23.10.2017 09:07

Devrim Özder Akın Foto Galeri

Devrim Özder Akın Oynadığı Diziler
Devrim Özder Akın Oynadığı Diziler

Devrim Özder Akın’ın en uzun yer aldığı 3 sezon boyunca yer aldığı Umutsuz Ev Kadınları dizisi olmuştur.

Devrim Özder Akın kimdir, 1 Ocak 1975 yılında Eskişehir'de dünyaya gelen başarılı oyuncu Devrim Özder Akın Eskişehir Anadolu Güzel Sanatlar Lisesi Müzik bölümünden mezun olmuştur. 1994 yılında Güzel Sanatlardan mezun olduğunda viyolonsel,  piyano, şan,  koro, solfej, işitme ve armoni eğitimlerini almıştı.

Daha sonrasında Anadolu Üniversitesi Devlet Konservatuvarı'ndan Oyunculuk Sanat Dalını okudu ve 1999 yılında mezun oldu. İlk iş tecrübesi  konservatuvarı bitirdikten sonra Trabzon Devlet Tiyatrosu olmuştur. 1999-2000 sezonunda çalıştıktan sonra günümüze kadar Eskişehir Büyük Şehir Belediyesi Şehir Tiyatrolarında çalışmaya  devam etmektedir.

Sinema sektöründeki ilk filmi 2008 yılında çekilen "Devrim Arabaları" filmindeki  Bekçi karakteri olmuştur. Sonrasında ise 2009 yılında çekilen "Kanımdaki Barut" filmindeki kumarbaz karakteri  ve yine aynı yıl yani 2009 yılında çekilen "Yengeç Oyunu"  filmlerinde Hasan karakteri olarak yer almıştır.

Devrim Özer Akın ayrıca 2009 yılında "Altıkırkbeş" ve 2012 yılında "Birlikte" kısa filmlerinde yer almıştır.

Devrim Özder Akın Ödülleri

2012-2013 sezonunda oynayan "Bay Kolbert" tiyatro oyununda Sadri Alışık Anadolu Tiyatro Oyuncu Ödülleri arasından "Yardımcı Rolde En İyi Erkek Oyuncu" ödülünü almıştır.

Devrim Özder Akın Dizileri

Devrim Özder Akın'ın TV ekranlarındaki ilk dizi projesi 2006 yılında çekilen "Hatırla Sevgili" dizisindeki karakteri olmuştur fakat en aktif olduğu dizi projesi ise 2011-2013 sezonları arasında 3 sezon boyunca ekranlara gelen "Umutsuz Ev Kadınları" dizisindeki Ömer karakteri olmuştur.  Devrim Özder Akın bir çok projede yer almış olup diziografisi aşağıdaki gibidir.

  • 2016 - Arkadaşlar İyidir (Salih)
  • 2011/2013 Umutsuz Ev Kadınları (Ömer)
  • 2010 - Öyle Bir Geçer Zaman Ki
  • 2009 - Geniş Aile
  • 2008 - Gece Gündüz
  • 2007 - Suç Dosyası
  • 2006 - Hatırla Sevgili

Son dizi projesi ise Japon yapımı olan "Woman" dizisinden devşirme olan ve Fox TV'de yayınlanan Kadın dizisinde Musa karakteri canlandırmaktadır. Devrim Özder Akın, Kadın dizisinde Musa'nın çocukluk aşkı olan Jale ile evlendikten sonra eşinin evlilikten sıkılmasından sonra yaşadığı karmaşık durumları canlandıracaktır.

Merve Girgin'in yönetmenliğini yaptığı dizide Devrim Özder Akın'a başrollerde Özge Özpirinçci ve Caner Cindoruk gibi tecrübeli oyuncular ile Ali Semi Sefil ve Kübra Süzgün gibi genç yetenekler eşlik etmektedir.

Kadın dizisi oyuncuları: Özge Özpirinçci kimdir, Caner Cindoruk kimdir, Ali Semi Sefil kimdirKübra Süzgün kimdir, Seray Kaya kimdir

Devrim Özder Akın Kişisel Bilgiler

Devrim Özder Akın Filmleri

  • 2008 - Devrim Arabaları (Bekçi)
  • 2009 - Kanımdaki Barut (Kumarbaz)
  • 2009 - Yengeç Oyunu (Hasan)

Benzer Biyografi Yazıları

Tuncay Kaynak Nereli?
Tuncay Kaynak
Oyuncu
arkadaslar-iyidir-dizisi-merve-kimdir
Hayal Köseoğlu
Oyuncu
Didem İnselel Kimdir?
Didem İnselel
Oyuncu
Ama Arkadaşlar İyidir İdris Nebi Taşkan Kimdir
İdris Nebi Taşkan
Oyuncu
Ülkü Hilal Çiftçi Kimdir?
Ülkü Hilal Çiftçi
Oyuncu
Ece Özdikici Kimdir?
Ece Özdikici
Oyuncu

Arkadaşlar İyidir, Kadın, Umutsuz Ev Kadınları, ile ilgili tüm bağlantılara ulaşın.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir