Derya Yasir Yenal

Biyografi Güncellenme Tarihi: 16.11.2016 13:11

Derya Yasir Yenal Kimdir?

Adı Soyadı
:
Derya Yasir Yenal
Boy
:
1.89 cm
Kilo
:
90 kg
Göz Rengi
:
Kahverengi
Saç Rengi
:
Siyah
Meslek
:
Oyuncu ve Sunucu
Eğitim
:
İstanbul Üniversitesi Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler
M.Durum
:
Evli

Yer Aldığı Projeler

  • Dinle Kazan
  • Sevda Kuşun Kanadında
  • Arka Sokaklar
  • Sektörün Nabzı

Derya Yasir Yenal Biyografi

Derya Yasir Yenal Almanya'nın Berlin şehrinde dünyaya gelmiş, aslen Balıkesir'lidir. Üniversite'ye kadar Balıkesir'de okuyan Derya Yasir Yenal, Üniversite okumak için İstanbul'a gelip, İstanbul Üniversitesi Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler bölümünden mezun olmuştur.

Amerika'da oyunculuk eğitimi alan Derya Yasir Yenal, sahnelere çocuk yaşlarda tiyatro oyunlarında rol alarak başlamıştır. Ayrıca çeşitli sahne organizasyonlarında sunuculuk deneyimi de bulunmaktadır. 

Oyunculuk anlamında ilk dikkat çektiği proje İlker Kızmaz gibi başarılı oyuncuların kadrosunda yer aldığı TRT yapımı "Sevda Kuşun Kanadında" isimli dizi olmuştur. Derya Yasir Yenal bu dizide Mustafa Bilgin karakterini canlandırmıştır. Sonrasında Arkak Sokaklar adlı dizide de küçük bir rolü canlandıran Derya Yasir Yenal şimdilerde ise sunuculuk yapmaktadır.

TRT ekranlarında yayınlanan "Dinle Kazan" isimli yarışma programının sunucusu olan Derya Yasir Yenal, öncesinde de yine TRT Haber kanalında yayınlanmış olan "Sektörün Nabzı" isimli programı sunmuştur.

Derya Yasir Yenal evlidir ve iki çocuk babasıdır.

Benzer Biyografi Yazıları
Derya Yasir Yenal yer aldığı , , ile ilgili tüm biyografilere ulaşın.

Kimdir?

(Kim olduğunu bir de sizden öğrenelim.)