İlgini çekebilir

Merve Girgin kimdir?

Biyografi Güncellenme Tarihi: 16.11.2016 13:11
Derya Yasir Yenal

Derya Yasir Yenal Kimdir ?

Derya Yasir Yenal Biyografisi

Derya Yasir Yenal Almanya'nın Berlin şehrinde dünyaya gelmiş, aslen Balıkesir'lidir. Üniversite'ye kadar Balıkesir'de okuyan Derya Yasir Yenal, Üniversite okumak için İstanbul'a gelip, İstanbul Üniversitesi Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler bölümünden mezun olmuştur.

Amerika'da oyunculuk eğitimi alan Derya Yasir Yenal, sahnelere çocuk yaşlarda tiyatro oyunlarında rol alarak başlamıştır. Ayrıca çeşitli sahne organizasyonlarında sunuculuk deneyimi de bulunmaktadır. 

Oyunculuk anlamında ilk dikkat çektiği proje İlker Kızmaz gibi başarılı oyuncuların kadrosunda yer aldığı TRT yapımı "Sevda Kuşun Kanadında" isimli dizi olmuştur. Derya Yasir Yenal bu dizide Mustafa Bilgin karakterini canlandırmıştır. Sonrasında Arkak Sokaklar adlı dizide de küçük bir rolü canlandıran Derya Yasir Yenal şimdilerde ise sunuculuk yapmaktadır.

TRT ekranlarında yayınlanan "Dinle Kazan" isimli yarışma programının sunucusu olan Derya Yasir Yenal, öncesinde de yine TRT Haber kanalında yayınlanmış olan "Sektörün Nabzı" isimli programı sunmuştur.

Derya Yasir Yenal evlidir ve iki çocuk babasıdır.

Derya Yasir Yenal Foto Galeri

Yer Aldığı Projeler

Benzer Biyografiler

Melda Arat
Melda Arat
Oyuncu
Damla Ersubaşı
Damla Ersubaşı
Oyuncu
Furkan Göksel Kimdir?
Furkan Göksel
Oyuncu
Bülent Şakrak Kimdir?
Bülent Şakrak
Oyuncu
Şevket Çoruh Kimdir?
Şevket Çoruh
Oyuncu
Irmak Ünal Kimdir
Irmak Ünal
Oyuncu

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir