İlgini çekebilir

Beran Soysal kimdir?

Biyografi Güncellenme Tarihi: 16.11.2016 13:11
Derya Yasir Yenal
indirim7.com

Derya Yasir Yenal Kimdir ?

Derya Yasir Yenal Biyografisi

Derya Yasir Yenal Almanya'nın Berlin şehrinde dünyaya gelmiş, aslen Balıkesir'lidir. Üniversite'ye kadar Balıkesir'de okuyan Derya Yasir Yenal, Üniversite okumak için İstanbul'a gelip, İstanbul Üniversitesi Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler bölümünden mezun olmuştur.

Amerika'da oyunculuk eğitimi alan Derya Yasir Yenal, sahnelere çocuk yaşlarda tiyatro oyunlarında rol alarak başlamıştır. Ayrıca çeşitli sahne organizasyonlarında sunuculuk deneyimi de bulunmaktadır. 

Oyunculuk anlamında ilk dikkat çektiği proje İlker Kızmaz gibi başarılı oyuncuların kadrosunda yer aldığı TRT yapımı "Sevda Kuşun Kanadında" isimli dizi olmuştur. Derya Yasir Yenal bu dizide Mustafa Bilgin karakterini canlandırmıştır. Sonrasında Arkak Sokaklar adlı dizide de küçük bir rolü canlandıran Derya Yasir Yenal şimdilerde ise sunuculuk yapmaktadır.

TRT ekranlarında yayınlanan "Dinle Kazan" isimli yarışma programının sunucusu olan Derya Yasir Yenal, öncesinde de yine TRT Haber kanalında yayınlanmış olan "Sektörün Nabzı" isimli programı sunmuştur.

Derya Yasir Yenal evlidir ve iki çocuk babasıdır.

Derya Yasir Yenal Foto Galeri

Yer Aldığı Projeler

Benzer Biyografiler

Tolga Ortancıl
Tolga Ortancıl
Oyuncu
Yüsra Geyik Kimdir?
Yüsra Geyik
Oyuncu
Nail Kırmızıgül
Nail Kırmızıgül
Oyuncu
Pelin Körmükçü Kimdir?
Pelin Körmükçü
Oyuncu
Özlem Çınar Kimdir?
Özlem Çınar
Oyuncu
Melda Arat
Melda Arat
Oyuncu

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir