İlgini çekebilir

Bülent Emrah Parlak kimdir?

Biyografi Güncellenme Tarihi: 16.06.2017 15:32
Derya Şensoy Kimdir?

Derya Şensoy Kimdir ?

Derya Şensoy Biyografisi

Derya Şensoy kimdir? 07.02.1990 yılında İstanbul'da dünyaya gelmiştir. Asıl adı tam olarak Neriman Derya Şensoy'dur. Türkiye'nin bilinen başarılı dizi, tiyatro oyuncularından Ferhan Şensoy babası, babası gibi çok başarılı ve önde gelen isimlerden olan oyuncu ve sunucu Derya Baykal annesidir. Annesi ve babası Derya Şensoy 14 yaşında iken 2004 yılında ayrılmışlardır. Anne ve babasının boşanmasından sonra babası ile yaşamaya devam etmiştir. Kendinden bir yaş büyük olan ve ikiz gibi birbirlerine çok benzeyen ablası Müjgan Ferhan Şensoy ile birlikte babasının yanında büyümüştür. Ablasından başka annesinin ilk evliliğinden dünyaya gelen abisi Mert Baykal vardır. İlköğretim ve orta öğretimi İstanbul'da tamamladı. İstanbul'da Üsküdar Amerikan Lisesinden mezun olduktan sonra yurtdışında eğitimine devam etmeye karar verdi.

 Tasarım ve illüstrasyon eğitimi almayı isteyerek Amerika'ya New York'a gitti. ABD'de eğitim aldığı okulun adı tasarım alanında çok ünlü olan Parsons The New School for Design'dır. Eğitimini başarıyla tamamlayan Derya Şensoy İngiltere'ye giderek moda ve tasarım ile ilgili çalışmalar yaptı. Özellikle takı üzerine çalıştı. Anne, baba ve kardeşlerine olan düşkünlüğü nedeni ile yaşamına yurtdışında devam etmek istemedi. İlk gittiğinde 18 yaşında olup ağır eğitim ve aileden uzak olması nedeniyle çok olgunlaştığını düşünmektedir. Tasarım ile ilgili çalışmaları bittikten sonra Türkiye'ye döndü ve eğitim aldığı alanlarda çalışmadı. Çok başarılı oyuncu olan anne ve babasından esinlenerek oyunculukla ilgili çalışmalara başladı.

Derya Şensoy Rol Aldığı Dizi Ve Filmler

Derya Şensoy annesi ve babası gibi çok başarılı bir oyunculuk hayatına hızlıca adım attı. Ailesi sayesinde tanınması ve hızla ilerlemesi kolaylaşmış oldu. İlk oyunculuğu 2013 yılında Doksanlar dizisinde aldığı ön planda olan bir rol ile başlamış oldu. Güzelliği ve başarılı oyunculuğu ile çok sevildi. 2014 yılında ise Çakallarla Dans 3 sıfır sıkıntı sinema filminde Mihriban karakterini canlandırarak sadece dizi değil sinema alanına da yönlenmiş oldu. 2015 yılında gizli ajanda ismi ile çekilen sinema filmi vizyona hesapta aşk ismiyle giriş yaptı ve burada da önemli bir rolde yer alarak sinema hayatına devam etti. 2015 yılında sinema filminden başka yapımcılığını Birol Güven, yönetmenliğini ise Korhan Bozkurt'un yaptığı Mayıs Kraliçesi adlı güçlü bir oyuncu kadrosuna sahip televizyon dizisinde rol alarak televizyon oyunculuğuna da devam etti. 2016 yılında yıldızı iyice parlamış oldu ve üç tane sinema filminde birden rol aldı. Deliormanlı filminde Deliormanlının ölen eşi karakterinde, Vezir Parmağı filminde Şadiye karakterini ve Çakallarla Dans 4 filminde Çakallarla Dans 3 filmindeki aynı karaktere devam ederek Mihriban karakterini canlandırdı. 

 

Derya Şensoy Foto Galeri

Yer Aldığı Projeler

  • Vezir Parmağı
  • Çakallarla Dans
  • Deliormanlı
  • Mayıs Kraliçesi
  • Doksanlar

Benzer Biyografiler

Sinem Karel Gürtekin Kimdir?
Sinem Karel Gürtekin
Oyuncu
Kübra Süzgün Kaç Yaşında?
Kübra Süzgün
Oyuncu
Yağmur Tanrısevsin (Geniş Aile Yapıştır Çağla) Kİmdir
Yağmur Tanrısevsin
Oyuncu

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.