İlgini çekebilir

Gamze Aydoğdu kimdir?

Biyografi Güncellenme Tarihi: 22.03.2019 23:10
Deniz Uğur

Deniz Uğur Kimdir ?

Deniz Uğur Biyografisi

Oyuncu Deniz Uğur 1971 Ankara doğumludur. Oyunculuğun yanı sıra dublaj sanatçılığı ve senaryo yazarlığı da yapmış olan Deniz Uğur İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuarı mezunudur.

Oyuncu olmaya henüz üniversite yıllarındayken karar veren Deniz Uğur, tiyatro eğitimi de almıştır. Kenter Tiyatrosu bünyesinde sahnelenen "Görünmeyen Dostlar" adlı oyun ile profesyonel tiyatro kariyerinin ilk adımını atmıştır.

Tiyatronun yanı sıra dizilerde de oyunculuk yapan Deniz Uğur, bir dönem ekranların fenomen dizilerinden olan Adını Feriha Koydum adlı dizide Çağatay Ulusoy ve Hazal Kaya gibi genç yetenek oyuncularla birlikte çalışmıştır. Ayrıca senaryosunu Gülse Birsel 'in yazmış olduğu Yalan Dünya adlı dizide de rol almış olan Deniz Uğur, bu dizide Gupse Özay, İrem Sak, Sarp Apak, Engin Günaydın gibi isimlerle birlikte rol almıştır.

Sinemada da başarılı bir oyunculuk sergileyen Deniz Uğur, 9. Ankara Film Festivali Umut Veren Yeni Kadın Oyuncu başta olmak üzere birçok ödülün de sahibidir. 

Deniz Uğur iki kez evlenmiş ve bu evliliklerin ikisi de bitmiştir. Deniz Uğur 'un evlilikleri 'nden ilki İsmail Hakkı Sunat ile olup bu evlilikten Engin Deniz Sunat isminde bir çocuğu, ikinci evliliği ünlü haber spikeri Reha Muhtar ile evliliğinden de Mina Deniz Muhtar ile Poyraz Deniz Muhtar adında ikiz çocukları vardır.

İnsanlık Suçu adlı dizide Emel karakterini canlandıran güzel oyuncu Deniz Uğur, Kanal D ekranlarında yayınlanacak olan ''Zalim İstanbul'' dizisinde Seher Yılmaz karakterini canlandıracak.

 

Deniz Uğur Foto Galeri

Yer Aldığı Projeler

Benzer Biyografiler

Devrim Özder Akın Kimdir?
Devrim Özder Akın
Oyuncu
Cenk Ertan
Cenk Ertan
Oyuncu
Batuhan Karacakaya (Diriliş Ertuğrul Dündar)
Batuhan Karacakaya
Oyuncu
Çağatay Ulusoy Kimdir?
Çağatay Ulusoy
Oyuncu
Merve Girgin Kimdir
Merve Girgin
Yönetmen
Bülent Alkış
Bülent Alkış
Oyuncu

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.