İlgini çekebilir

Ömer Demirel kimdir?

Biyografi Güncellenme Tarihi: 03.06.2017 02:24
Deniz Altan Kimdir?

Deniz Altan Kimdir ?

Deniz Altan Biyografisi

Günümüzün yıldızı parlayan genç yeteneklerinden Deniz Altan, son zamanlarda ekranlarda yeteneği ve sempatikliğiyle büyük beğeni toplamaktadır. Deniz Altan Kimdir diye sorduğunuzu duyar gibiyiz. Sizi fazla meraklandırmadan hemen anlatalım: 1994 yılında İstanbul’da dünyaya gelen Deniz Altan, lise eğitiminin ardından oyunculuk üzerine eğitim almaya karar vermiştir. Tiyatroya gönül veren genç oyuncu, Sadri Alışık Akademisi ve İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuarı Tiyatro Bölümü mezunudur. Oyunculuk hayatına 2013 yılında kadrosuna dahil olduğu “Öyle Bir Geçer Zaman Ki” dizisiyle merhaba diyen Deniz Altan 2014 yılında “Kertenkele” adlı dizide rol almıştır. 2016 yılında “Hayat Şarkısı” kadrosuna dahil olan Deniz Altan dizide canlandırdığı “Bade Cevher” karakteriyle asıl çıkışını yapmıştır. Genç oyuncu, yeteneğiyle parmak ısırtırken sevimli ve sempatik tavırlarıyla büyük küçük herkesin beğenisini toplamaktadır. Genç oyuncu, erkek arkadaşı Fırat Altun ile mutlu bir beraberlik sürdürmektedir.

Deniz Altan Filmleri

Oyunculuk dünyasına yeni adım atan ve bu sektörde yeni yeni ısınan Deniz Altan şimdiye kadar henüz bir sinema filminde oynamamış olsa da, son zamanlarda yakaladığı çıkışla kısa zamanda yapımcı ve yönetmenlerin dikkatini çekmiş ve kendisine sinema filmi teklifleri gelmeye başlamıştır. Gelen teklifleri değerlendirme aşamasında olan Deniz Altan, yakın zamanda yeni projelerle seyircinin karşısına çıkmaya ve Deniz Altan’ın oynadığı filmler listemize canlılık katmaya hazırlanmaktadır.

Deniz Altan Dizileri

Deniz Altan ilk dizi tecrübesini 2013 yılında kadrosuna dahil olduğu “Öyle Bir Geçer Zaman Ki” dizisinde “Seher-Melek” karakterine hayat vererek yaşamıştır. Kendisini Ayça Bingöl, Erkan Petekkaya ve Meral Çetinkaya gibi isimlerle buluşturan bu dizi projesinin ardından 2014 yılında “Kertenkele” dizisinde rol almıştır. Bu dizi sayesinde Timur Acar, Sera Tokdemir, Sinan Çalışkanoğlu ve Şemsi İnkaya gibi tanınmış isimlerle aynı set havasını soluma fırsatı bulmuştur. Deniz Altan 2016 yılında kadrosuna “Bade Cevher” rolüyle dahil olduğu “Hayat Şarkısı” dizisiyle evlerimize konuk olmaya devam etmektedir.

Hayat Şarkısı Dizisi Bade Cevher Karakteri

Yayın hayatına 2016 yılında Kanal D’de başlayan Hayat Şarkısı dizisi, yayınlandığı ilk bölümden beri büyük bir ilgiyle takip edilen diziler arasındadır. Ahmet Mümtaz Taylan, Seray Gözler, Burcu Biricik ve Birkan Sokullu, Tayanç Ayaydın gibi isimleri aynı proje altında buluşturan dizide Deniz Altan Cevher ailesinin küçük kızı Bade Cevher’i canlandırmaktadır. Bade; Cevher ailesinin geleneksel düşünce tarzı ve giyim kuşamına tam bir kontrast oluşturan kıyafet ve tavırlarıyla eve ilk geldiği zamanlarda ailede karmaşa yaratsa da sonradan uyum sağlayan bir karakterdir. Deniz Altan yaşının genç olmasına rağmen Bade Cevher’i usta aktrislere parmak ısırtacak bir performans sergileyerek canlandırmaktadır.

 

Deniz Altan Foto Galeri

Rol Aldığı Yerler

Benzer Biyografiler

Elçin Sangu Kimdir?
Elçin Sangu
Oyuncu
Serap Önder Kimdir?
Serap Önder
Oyuncu
Ece Çeşmioğlu Kimdir?
Ece Çeşmioğlu
Oyuncu
Emel Dede
Emel Dede
Oyuncu
Ezgi Tombul Kimdir?
Ezgi Tombul
Oyuncu
Filiz Ahmet Kimdir?
Filiz Ahmet
Oyuncu

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir