İlgini çekebilir

Doğan Kabak kimdir?

Biyografi Güncellenme Tarihi: 10.04.2017 10:54
Defne Kayalar

Defne Kayalar Kimdir ?

Defne Kayalar Biyografisi

Oyuncu Defne Kayalar 1975 yılında İzmir'de dünyaya gelmiştir. Lise eğitimini tamamlayana kadar İzmir'de yaşayan Defne Kayalar, daha sonra üniversite eğitimi için Ankara'ya gitmiş ve burada Bilkent Üniversitesi Grafik Tasarım Bölümü'nde eğitim almıştır. 

Uğur Yücel ile Tanışması ve Kariyerinin Başlangıcı

Ankara'da üniversite eğitimini tamamladıktan sonra İstanbul'a gelen Defne Kayalar, burada Bilgi Üniversitesi Radyo Sinema Televizyon Bölümü'nde asistanlık yapmaya başlamıştır. Bu yıllarda usta oyuncu Uğur Yücel ile tanışan Defne Kayalar, sonrasında Uğur Yücel ile birlikte çalışma fırsatı bulmuş ve ikili Alacakaranlık dizisi ve Yazı Tura filminin yapımcılığını yapmıştır. 

Oyunculuk Serüveni 

Yapımcılıktan sonra ekran macerası başlayan Defne Kayalar, ilk olarak Keskin Bıçak adlı dizide rol almıştır. Ardından İlker Aksum, Tuba Büyüküstün, Fırat Çelik gibi oyuncularla birlikte rol aldığı 20 Dakika dizisi ile oldukça dikkat çeken Defne Kayalar, bu dizide Derin Solmaz karakteri ile ekrana gelmiştir. 

Medcezir Dizisi 'nde Sedef Karakterini Canlandırdı

Defne Kayalar 'ın en dikkat çektiği proje ise Star TV ekranlarında uzun bir süre yayınlanan, baş rollerinde Çağatay Ulusoy, Serenay Sarıkaya, Hazar Ergüçlü, Mine Tugay gibi isimlerin olduğu ve büyük bir hayran kitlesine sahip Medcezir Dizisi olmuştur. 

Defne Kayalar bu dizide Sedef isimli karakteri canlandırmış ve performansı ile kısa zamanda büyük bir başarı elde etmiştir. 

Defne Kayalar ayrıca Medcezir dizisinin yönetmenliğini yapan Ali Bilgin ile 2014 yılında evlenmiştir. Çiftin bir çocukları vardır. 

2015 yılında vizyona giren ve yine yönetmenliğini Defne Kayalar 'ın eşi Ali Bilgin 'in yaptığı "Delibal" adlı sinema filminde de rol almış olan Defne Kayalar, bu filmde Leyla Lydia Tuğutlu ve Medcezir dizisinde de birlikte çalıştığı Çağatay Ulusoy ile birlikte oynamıştır. 

"Bu Şehir Arkandan Gelecek" Dizisi ile Ekrana Döndü

Ünlü oyuncu Defne Kayalar, ATV ekranlarında başlayan ve Kerem Bürsin, Gürkan Uygun, Nilperi Şahinkaya Ezgi Eyüboğlu gibi isimlerin de kadrosunda bulunduğu "Bu Şehir Arkandan Gelecek" dizisi ile uzun süre ayrı kaldığı TV ekranına geri dönmüştür. 

Defne Kayalar Foto Galeri

Yer Aldığı Projeler

Benzer Biyografiler

Metin Akdülger
Metin Akdülger
Oyuncu
Ozan Güven
Ozan Güven
Oyuncu
Mehmet Günsür (Fi Dizisi Deniz) Vikipedi
Mehmet Günsür
Oyuncu
Ali Yörenç
Ali Yörenç
Oyuncu
Nesrin Cavadzade Kimdir?
Nesrin Cavadzade
Oyuncu
Osman Alkaş
Osman Alkaş
Oyuncu

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.