İlgini çekebilir

Emir Özden kimdir?

Galeri Son Güncellenme: 02.01.2017 11:35

Çılgın Sedat Foto Galeri

Çılgın Sedat Gerçek İsmi Nedir?
Çılgın Sedat Gerçek İsmi Nedir?

Çılgın Sedat’ın gerçek ismi Sedat Kapurtu’dur.

Çılgın Sedat, ya da gerçek adı ile Sedat Kapurtu 1 Kasım 1973 tarihinde İstanbul şehrinde dünyaya gelmiştir. Orta halli bir ailenin çocuklarından olan Çılgın Sedat, küçük yaşlarından itibaren kardeşi Vedat ile birlikte çok ciddi anlamda futbola meraklıdır ve ikiside küçük yaşlarında kulüplerde oynamışlardır.

Kardeşi Vedat Kapurtu, profesyonel futbol hayatına başlamıştır ve kaleci olarak devam etmektedir. Şan bölümünde özel olarak eğitim alan ve zaman içerisinde tar ve cümbüş sanatına eğilim gösteren Çılgın Sedat, zaman içerisinde sanat ile iç içe bir hayat geçirdi ancak futbolculuk hayalinden de asla ama asla vazgeçmeyi düşünmedi.

İLK ALBÜMÜNÜ 2000 YILINDA DELİKANLI GİBİ ADINDA ÇIKARMIŞTIR

Çılgın Sedat, sanatçı kişiliği ile birlikte kısa bir zaman dilimi içerisinde çok ciddi anlamda fark yaratmıştır ve sesinin güzelliği ile albüm yapması için bastırılan isimlerden birisi olarak da dikkatleri üzerine çekmiştir. Delikanlı Gibi albümünü 2000 yılında yapmıştır ve kısa zaman içerisinde ön plana çıkmıştır.

SONRAKİ SÜREÇTE 3 ALBÜM DAHA GELDİ

Kısa bir zaman dilimi içerisinde ilk albümü ile insanların tanıdığı isimlerden birisi olarak dikkatleri çeken Çılgın Sedat, 2007 yılına kadar üç albüm daha yaptı. Bastıra Bastıra Aşk, Bi Daha Mı Tövbe, Siraç Bebeğime adında albümler yapmıştır ve yine ön plana çıkmıştır.

SPOR İLE OLAN İLGİSİ ÇOK YÜKSEK

Sanata eğilim gösteren ancak sporun çeşitli noktalarında yer alabilmek için ciddi anlamda somut adımlar atma yoluna giden Çılgın Sedat, dövüş sporları ile özellikle ilgilendi. Karate, Kickbox ve Taekwondo sporları ile profesyonel anlamda ilgilenen Çılgın Sedat, bu anlamda kendisini ustalaştırmayı başardı.

Sedat Kapurtu, aynı zamanda 1 Eylül 2008 tarihinde Zeytinburnuspor kadrosuna girerek profesyonel futbolculuk kariyerine başladı. Bu takımda 3 sene oynadıktan sonra 2011 yılında futbol hayatına nokta koydu. Çılgın Sedat, aynı zamanda Muaythai hakemliği de yapmaktadır.

2015 YILINDA ÇILGIN SEDAT İLE ÇILGIN SHOW

Hareketli ve samimi kişiliği ile birlikte herkesin beğenisini kazanan ve kısa bir zaman dilimi içerisinde ön plana çıkan Çılgın Sedat, Tvem kanalında kendi adı ile sunulan Çılgın Sedat ile Çılgın Show programını her Pazartesi günü sunmuş ve bu anlamda izleyenlerinde çok ciddi anlamda beğenisini kazanmıştır.

SURVİVOR 2017 ÜNLÜLER KADROSUNA GİRMİŞTİR

Acun Ilıcalı’nın Türkiye’yi ekran başına kilitleyen projelerinden birisi olarak dikkatleri çeken Survivor 2017 Ünlüler takımı kadrosuna seçilen Çılgın Sedat, bu anlamda yine ön plana çıkan ve insanların ilgi ile takip ettikleri isimlerden birisi olma başarısını göstermiştir.

Programın ünlüler takımında aynı zamanda İlhan Mansız, Furkan Kızılay, Serhat Akın, Tarık Mengüç, Berna Öztürk gibi isimler de yer almıştır.

Boxun Yıldızları Yarışmasında

2017 yılında TV 8'de yayınlanan Boxun Yıldızları isimli yarışma programına katılmıştır. Acun Ilıcalının getirdiği yarışma programına katılan Çılgın Sedat'ın rakipleri aşağıdaki gibidir.

Boxun Yıldızları Erkek Yarışmacılar: Aycan Demirci kimdir, Bülent Çetinaslan kimdir, Doğuş, Şenol İpek, Sami Levi kimdir, Ateş Fatih Uçan, Ramazan Kalyoncu kimdir, Baki Mercimek kimdir

Çılgın Sedat Kişisel Bilgiler

Çılgın Sedat İnstagram@cilginsedat58
Çılgın Sedat Nereli?İstanbul doğumludur.
Çılgın Sedat Kaç Yaşında?01 Kasım 1973 doğumludur 44 yaşındadır.
Çılgın Sedatç SurvivorÇılgın Sedat Survivor 2017 kadrosuna dahil olmuştur.

Yer Aldığı Projeler

  • Survivor 2017
  • Boxun Yıldızları

Benzer Biyografi Yazıları

Furkan Kızılay Kimdir?
Furkan Kızılay
Oyuncu
Cumali Akgül Kimdir?
Cumali Akgül
Yarışmacı
Serhat Akın
Serhat Akın
Sporcu
Kutsi
Kutsi
Şarkıcı
Orhan Ölmez
Şarkıcı
Eser West Kimdir?
Eser West
Yarışmacı

Boxun Yıldızları, Şarkıcı, Survivor, ile ilgili tüm bağlantılara ulaşın.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir