Cihangir Köse Kimdir ?

Biyografi Güncellenme Tarihi: 06.05.2019 16:19

Cihangir Köse Kimdir Özet

Adı Soyadı
:
Cihangir Köse
Doğum Tarihi
:
06.11.1962 (57 Yaşında)
Eğitim
:
MÜ Güzel Sanatlar
Meslek
:
Oyuncu
Memleketi
:
Adana
Boy
:
1.75 m
Kilo
:
80 Kg
Medeni Hali
:
Evli
Üniversite
:
Marmara Üniversitesi
Burcu
:
Akrep

Cihangir Köse Kimdir ?

Cihangir Köse kimdir? Oynadığı diziler ve filmler hangileridir? Aslen nereli? Kaç yaşında? Eşi kimdir? İşte biyografisi!

Cihangir Köse, 6 Kasım 1962 tarihinde Adana'da doğdu. 1.75 m boyunda 80 kilo ağırlığında olan oyuncu, Marmara Üniversitesi Güzel Sanatlar Bölümü mezunudur. Hoşçakal Yarın, Alem-i Cin, Alem-i Cin 2, İçerde, Vatanım Sensin, Cennetin Gözyaşları, Dolunay gibi dizi ve filmlerde oynamıştır.

Cihangir Köse, 1987 yılında kurulan ve İstanbul'un Beyoğlu ilçesinde faaliyetlerine devam etmekte olan Tiyatro Merdiven adlı tiyatro salonunun kurucuları arasında yer almaktadır. Dizi oyuncusu, sinema oyuncusu ve tiyatro oyuncusu olarak hayatını sürdürmektedir. 

Cihangir Köse Filmleri

Yönetmen Reis Çelik'in çekmiş olduğu 1998 yapımı olan Hoşçakal Yarın adlı sinema filminde oynadı. Bu film Cihangir Köse'nin oynadığı ilk sinema filmidir. Uzun bir aradan sonra 2016 yılında bir dizi ile oyunculuk kariyerine devam etti. 27 Ekim 2016 tarihinde Kanal D kanalında izleyicilerle buluşan ''Vatanım Sensin'' adlı dizide oynadı. 

Çağatay Ulusoy ve Aras Bulut İynemli'nin başrol oynadığı ''İçerde'' dizisinde rol aldı. 2017 yılında Alem-i Cin adlı korku filminde Salih Hoca rolünde oynadı. Sonrasında Cennetin Gözyaşları ve Dolunay dizilerinde kısa süreliğine yer aldı. 

2019 yılında Özgür Bakar'ın yönettiği korku ve gerilim tarzı olan Alemi- Cin serisinin ikinci filminde yine Salih Hoca karakteri ile karşımıza çıkmıştır.

ile ilgili tüm biyografilere ulaşın.

Kimdir ?

(Kim olduğunu bir de sizden öğrenelim.)