İlgini çekebilir

Pelin Körmükçü kimdir?

Biyografi Güncellenme Tarihi: 30.05.2018 19:29
Cihan Ercan Kimdir?

Cihan Ercan Kimdir ?

Cihan Ercan Biyografisi

25 Mayıs 1984 tarihinde Adana’da doğan ve aslen Adanalı olan Cihan Ercan kimdir merak ediyorsanız,  kendisi ile ilgili ayrıntılar burada;

İlk olarak TRT’nin sevilen ve kendine has dizi izleyici kitlesi bulunan absürt komedi Leyla ile Mecnun’da boy gösterdi. Dizinin ilerleyen sezonlarında diziye dâhil olan oyuncu özellikle doğaçlama konusundaki yeteneği ile kendisini tanıtmayı başardı. Farklı rollerin adamı olmayı her zaman başarabilmiş olan Cihan Ercan aslında Leyla ile Mecnun dizisinden önce de pek çok yan rolde yer almıştır. Suç Dosyası, Komşu Köyün Delisi ve Bir Ömür Yetmez gibi filmlerde yavaş yavaş kendisini ispatlamayı başarmıştır.

Leyla ile Mecnun dizisinde yakaladığı şöhreti yine aynı yapımcıların projesi olarak televizyon dizisi formatındaki Ben de Özledim’de rol alarak devam ettirmiştir.  Güpse Özay’ın hikayesini ve senaryolaştırarak senaryosunu oluşturduğu ve yönetmenliğini Hakan Algül’ün yaptığı Deliha isimli aile komedisi formatındaki Türk Filminde Cemal rolü ile yer aldı. Aynı sene Burak Aksak’ın yazıp yönettiği Bana Masal Anlatma’da daha merkezi bir rolde yer alarak özellikle komedi filmlerinin aranan ismi haline geldi. Zaten Leyla ile Mecnun dizisinde de Burak Aksak tarafından keşfedilmiş olan oyuncu Bana Masal Anlatma’da da kendisine yer verilmesi ile kendisini komedi oyuncusu olarak ispatlamış oldu.

Dizi dünyasında başlayan kariyeri Burak Aksak sayesinde sinemayla da tanışan oyuncu bir sene sonra yine Burak Aksak’ın yazıp yönettiği ve başrollerde Seda Bakan ve Cengiz Bozkurt’un, ilaveten de sevilen oyunculardan olan Sadi Celil Cengiz’in de rol aldığı Kara Bela isimli komik bir yol hikâyesini anlatan bir yol filminde Efkan rolü ile göz doldurmayı başardı. Bu filmde de doğaçlama kabiliyetini fazlasıyla göstermeyi başaran oyuncu, evlenmek istediği kızı elinden alıp başkasıyla evlendirmek istemeleri sonucu yolun kenarında kendisini öldürmeye çalışırken diğer maceraperestler tarafından bulunması ile hikâyeye dâhil oluyor ve komedinin dozunu yükseltmeyi başarıyor.

Yine bir komedi filmi olan  ve Emrah Kaman ve Murat Kaman kardeşlerin yazdığı ve Defne Deliormanlı ile birlikte yönetmen koltuğuna geçtikleri Kaçma Birader’de de kariyerini devam ettirdi. Böylece Burak Aksak sayesinde başlayan komedi oyunculuğunu aynı türde farklı filmler yapmak isteyen yönetmenler tarafından da tercih sebebi olarak aranmaya başlandığının göstergesi olmuştur.

Dizi hayatına 2016 senesinde başlayan ve daha ilk bölümlerden itibaren ilgi ile izlenen No:309’da yer alarak devam etmektedir. No:309 ‘daki rolünü ise Furkan Palalı ve Sumru Yavrucuk ile paylaşmaktadır.

Cihan Ercan Foto Galeri

Rol Aldığı Yerler

Benzer Biyografiler

Osman Sonant
Osman Sonant
Oyuncu
Sevcan Yaşar Kimdir?
Sevcan Yaşar
Oyuncu
Ali Erkazan Kimdir?
Ali Erkazan
Oyuncu
Öznur Serçeler Kimdir?
Öznur Serçeler
Oyuncu
Suat Sungur Kimdir?
Suat Sungur
Oyuncu
Ceren Taşçı Kimdir?
Ceren Taşçı
Oyuncu

1 Yorum

  1. Furkan

    6 Temmuz 2017 at 20:30

    Aslı adana’nın pozantı ilçesinin Ömerli mahallesindendir

    Reply

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir