Ceylan Ertem

Biyografi Güncellenme Tarihi: 21.12.2017 13:10
Ceylan Ertem Kimdir?

Ceylan Ertem Kimdir? Biyografisi

Ceylan Ertem kimdir, Ceylan Ertem 1980 yılında Adapazarı'nda dünyaya gelmiştir. 1992 yılından beri müzikle iç içe olan Ceylan Ertem, ilk olarak Adapazarı Belediyesi çocuk ve gençlik korosunda şarkı söylemeye başlamıştır. Ceylan Ertem, bu yıllarda Gitar eğitimleri de almıştır.

Şarkıcılık Kariyeri

Ceylan Ertem, memleketi Adapazarı'nda başlayan müzik yolculuğunu tamamlamak ve müzik eğitimleri almak için İstanbul'a taşınmıştır. 1999 yılında Adapazarı'ndan İstanbul'a gelen Ceylan Ertem, Akademi İstanbul'da aldığı ve 1 yıl kadar süren şarkıcılık eğitiminin ardından, Müjdat Gezen Sanat Merkezi'nde Batı Müziği üzerine 2 yıl süren eğitimler almıştır.

Müjdat Gezen'de eğitimini tamamlayan Ceylan Ertem, sonrasında Yıldız Teknik Üniversitesi'nde müzik eğitimine devam etmiş ve burada da Sanat Tasarım Fakültesi Duysal Sanatlar Bölümü Müzikoloji eğitimini tamamlamıştır.

Ceylan Ertem şarkıcılık kariyerine ise 2006'da kurulan "Anima" adlı müzik grubu ile başladı. 1 yıl kadar bu grupla ilerleyen Ertem, 2007 yılında grubun dağılmasının ardından müzik yolculuğuna tek başına devam etti ve ilk albümü olan "Soluk" albümünü 2008 yılında çıkardı. 

Soluk albümünden sonra "Yuh", "Amansız Gücenik", "Yine de Amin" gibi albümlerini de piyasaya süren Ceylan Ertem, Türkiye'nin farklı tarzda şarkılarıyla geniş bir hayran kitlesi elde eden en başarılı müzisyenlerinden biridir.

Ceylan Ertem İnstagram Hesabı: @ceylanertem

Ceylan Ertem Hakkında Kısaca

Adı Soyadı
:
Ceylan Ertem
Yaşı
:
36 (26 Aralık 1980)
Meslek
:
Şarkıcı-Söz Yazarı
Memleket
:
Adapazarı
Boyu
:
1.64 cm
Kilosu
:
60 kg
Göz Rengi
:
Kahverengi
Saç Rengi
:
Kahverengi
Eğitim
:
Yıldız Teknik Üniversitesi Müzikoloji Eğitimi

Ceylan Ertem Albümleri

  • Soluk
  • Yuh
  • Amansız Gücenik
  • Yine de Amin

Kimdir?

(Kim olduğunu bir de sizden öğrenelim.)

Benzer Biyografi Yazıları

Ceylan Ertem yer aldığı ile ilgili tüm biyografilere ulaşın.