İlgini çekebilir

Metin Belgin kimdir?

Biyografi Güncellenme Tarihi: 12.02.2020 21:24

Ceyhun Uzun Kimdir ?

Ceyhun Uzun Biyografisi

Ceyhun Uzun kimdir? Survivor 2020 yarışmasında gönüllüler takımında yer alan Ceyhun Uzun hakkında bir çok soru yanıt arıyor. Ceyhun Uzun kaç yaşında? Ceyhun Uzun nereli? Nerede doğdu? Ceyhun Uzun evli mi? Eşi kimdir? Ceyhun Uzun'un boyu, kilosu kaç? İşte Survivor 2020 yarışmacısı Ceyhun Uzun'un biyografisi ve kısaca hayatı!

Ceyhun Uzun'un tam adı Ceyhun Jay Uzun 'dur. İngiltere'de dünyaya gelen Ceyhun Uzun, Kıbrıs asıllıdır. Yaptığı koşular ve yer aldığı sosyal projeler ile tanınmaktadır. Aynı zamanda polis olarak görev yapmış ve polislikten emekli olmuştur. 

İngiltere maraton koşusunda 3 Dünya rekoru bulunan Ceyhun Uzun, ilk rekorunu 2015 yılında En Hızlı Koşu Yarışması'nda 5 kişi ile birlikte "Scooby-Doo" arabası içinde koşarak kırmıştır.

2. koşu rekorunu ise En Hızlı Maraton Yarışması'nda 6 kişi ile birlikte Ghost Busters arabası içerisinde kırmıştır. 3. koşu rekorunu ise 2019 yılında düzenlenen En Hızlı Maraton Koşusu'nda 6 kişi ile birlikte koşarak kırmıştır.

Ceyhun Uzun, bugüne kadar Londra, Berlin, Kıbrıs, Türkiye ve Sydney maratonlarında koşu yarışmalarında yer aldı. Koşu yarışmalarının yanında bisiklet yarışmalarında da yer almıştır. 2 kere katıldığı bisiklet yarışmasında 24 ve 22 saat aralıksız pedal çevirme başarısı göstermiştir.

En son koşusunu 2019 yılında kanserden kaybettiği kızı Tanyel için gerçekleştirdi. 7 Dalga'dan Girne'ye 74 kilometre boyunca koştu. Ceyhun Uzun eşi ile birlikte İngiltere'de "Tanyel" isimli yardım vakfını kurdu. Kızının adı Tanyeli olduğu için Ceyhun Uzun vakfa eşi ile birlikte kızlarının adını vermiştir.

Ceyhun Uzun, kızını 2016 yılında kanserden dolayı kaybetmiştir. Bu acı olaydan sonra Ceyhun Uzun, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyetinde 0-24 yaş arası  kanserle mücadele eden çocuklara ve ailelerine yardım etmeye başladı.

2018 yılında yaptığı sosyal sorumluluk projelerinden dolayı "Yılın Polisi" ödülüne layık görüldü. 

Ceyhun Uzun'un Kızı Kimdir? Ne zaman vefat etti?

Cehun Uzun'un kızının adı Tanyel'dir. 2013 yılında henüz 18 yaşındayken nadir görülen ve bir kemik kanseri türü olan Ewing Sarkomu hastalığına yakalanmıştır. 3 yıl süren tedavi süresi sonrası Ceyhun Uzun'un kızı Tanyel, 2016 yılının Ocak ayında hayata gözlerini yumdu. 

Ceyhun Uzun'un Kızı Tanyel

Ceyhun Uzun'un Eşi Kimdir?

Survivor 2020 yarışmacısı Ceyhun Uzun'un eşi Gülay Uzun hanımdır.

Ceyhun Uzun Foto Galeri

Benzer Biyografiler

Evrim Keklik
Yarışmacı
Tayfun Erdoğan
Genel
Cemal Can Cansever
Ünlü
Yasin Obuz
Sporcu Yarışmacı
Meryem Kasap
Sporcu

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir