İlgini çekebilir

Nihal Koldaş kimdir?

Biyografi Güncellenme Tarihi: 27.01.2018 17:46
Ceyda Olguner Kimdir?

Ceyda Olguner Kimdir ?

Ceyda Olguner Biyografisi

Ceyda Olguner 1987 yılında Ankara'da doğdu. Ortaokul ve Lise eğitimini Ankara'da tamamlamıştır. Üniversite'ye ailesinin yanında devam etmek istediği için sınavlara çalışmış ve yine Ankara'da bulunan Ankara Üniversitesi'ni kazanmıştır. Üniversitenin Dil ve Tarih Coğrafya Fakültesi'nde Tiyatro Bölümünün Oyunculuk Ana Sanat Dalından mezun olmuştur.

Esprit De Corps Productions tarafından çekimleri yapılan ve yapımcılığını Muharrem Gülmez'in üstlendiği, yönetmenliğini ise Mehmet Ada Öztekin'in yaptığı ''Saklı Kalan'' adlı televizyon dizisinde ilk defa kameralar karşısına çıkmıştır.19 Aralık 2013 tarihinde ekranlarda yayınlanan bu dizide ''Ece'' karakterini canlandırmıştır.

2015 yılında yayınlanan Zeyrek ile Çeyrek adlı dizide ''Dilbura'' karakterini canlandırmış ve kendisini izleyenlere hayran bırakmıştır. Bu diziden sonra TRT1 ekranların 29 Nisan 2016 tarihinde ilk bölümü yayınlanan ve başrollerinde Sevtap Özaltun ile Murat Ünalmış'ın yer aldığı ''Sevda Kuşun Kanadında'' adlı dizide ''Filiz'' karakterini canlandırmıştır.

[caption id="attachment_27852" align="aligncenter" width="600"] Sevda Kuşun Kanadında adlı dizide Filiz Karakterini canlandırmıştır[/caption]

Daha sonra Star TV ekranlarında ilk bölümü 12 Kasım 2015 tarihinde yayınlanan ''Muhteşem Yüzyıl Kösem'' adlı izlenme rekorları kıran dizide ''Mahfiruz Sultan'' karakterini canlandırmıştır. 
Oynadığı Muhteşem Yüzyıl Kösem adlı dizide ise bir çok tanınan isimle yakından tanışma fırsatı bulmuştur. İşte o isimler; Beren SaatHülya Avşar, Ekin Koç, Aslıhan Gürbüz, , Erkan Kolçak KöstendilKadir Doğulu 
Ceyda Olguner'in yukarıda ismini verdiğimiz oyuncular ile oynaması onun kariyerinde büyük bir adıma sebep olmuştur. 2018 yılında ATV ekranlarında yayınlanacak olan ''Masum Değiliz'' adlı dizide rol alacak olan başarılı oyuncu Uraz Kaygılaroğlu, Damla Sönmez , Ushan Çakır ve Aras Aydın gibi tanınan isimlerle birlikte olacak.

Ceyda Olguner instagram adresi: @ceydaolg

Ceyda Olguner Foto Galeri

Oynadığı Diziler

Benzer Biyografiler

Cihan Ünal Kimdir?
Cihan Ünal
Oyuncu
Alihan Türkdemir Muhteşem Yüzyıl Kösem ( I. Mustafa’nın küçüklüğü) kaç kilodur?
Alihan Türkdemir
Oyuncu
Dilan Telkök ( Evlat Kokusu Cemre ) Kimdir?
Dilan Telkök
Oyuncu
Öykü Karayel Kimdir?
Öykü Karayel
Oyuncu
Beren Saat Kimdir?
Beren Saat
Oyuncu
Berk Pamir Kimdir?
Berk Pamir
Oyuncu

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir