Çetin Sarıkartal Kimdir ?

Biyografi Güncellenme Tarihi: 25.03.2019 23:35

Çetin Sarıkartal Kimdir Özet

Adı Soyadı
:
Çetin Sarıkartal
Tam Adı
:
Çetin Kemal Sarıkartal
Doğum Tarihi
:
1959 (60 Yaşında)
Meslek
:
Oyuncu, Pr. Dr.
Eğitim
:
Ankara Üniversitesi D.T.C.F
Doğum Yeri
:
Ankara
Boyu
:
1.73 m
Kilosu
:
77 kg

Çetin Sarıkartal Kimdir ?

Çetin Sarıkartal kimdir? Çukur dizisinin Paşası Çetin Sarıkartal kaç yaşında? Daha önce hangi dizi ve filmlerde oynadı? Aslen nereli? Eşi kimdir? İşte başarılı sinema, dizi ve tiyatro oyuncusu Çetin Sarıkartal'ın biyografisi!

Çetin Sarıkartal, 1959 yılında Ankara'da doğdu. Oyun yazarı, tiyatro yönetmeni, dizi ve sinema oyuncusu ve çevirmen olan ismin tam adı Çetin Kemal Sarıkartal'dır. 2009 yılında gösterime giren ''7 Kocalı Hürmüz'' adlı sinema filminde Günther Paşa karakterini canlandırmıştır.

Çetin Sarıkartal, 2017 yılında Show TV kanalında ilk bölümü yayınlanan ve 2019 yılı itibariyle 2.sezonuna devam eden ''Çukur'' dizisinde Paşa karakteri ile tanındı. Aras Bulut İynemli, Ercan Kesal, Erkan Kolçak Köstendil, Dilan Çiçek Deniz, Erkan Avcı ve daha bir çok ismi oyuncu kadrosunda bulunduran Çukur dizisinde oyunculuğa devam etmektedir.

Eğitim Hayatı

Ankara Üniversitesi Dil, Tarih ve Coğrafya Fakültesi İngiliz Dili ve Edebiyatı bölümünden mezun oldu. Bilkent Üniversitesinde öğretim görevlisi olarak yer almış ve sanat alanında yazdığı tezi ile doktorasını tamamlamıştır. Bahçeşehir Üniversitesinde Görsel Sanatlar ve Görsel İletişim Tasarımı Bölümü Bölüm Başkanı olarak görev yapmış öncesinde de öğretim üyesi olarak çalışmıştır. Profesör Doktor unvanına sahiptir.

Oynadığı Diziler

Çukur - 2017/2018/2019 (Paşa)

Oynadığı Sinema Filmleri

7 Kocalı Hürmüz - 2009 (Günther Paşa)

Kaç Yaşında? Eşi kimdir? Evli mi?

Çetin Sarıkartal 1959 yılında dünyaya gelmiştir ve 60 yaşındadır. Eşi kimdir, evli mi sorularının yanıtını ise bulamadık.

Tiyatro Oyunları

  • Vahşet Tanrısı / Alain Reille - 2016
  • Yanlış Anlama / Yönetmen / Dramaturg / Çevirmen - 2010
  • Hakiki Gala / Yönetmen - 2009
  • Adam Adamdır / Dramaturg - 1996
Benzer Biyografi Yazıları
ile ilgili tüm biyografilere ulaşın.

Çetin Sarıkartal için 1 Yorum

Kimdir ?

(Kim olduğunu bir de sizden öğrenelim.)