İlgini çekebilir

Burak Alkaş kimdir?

Biyografi Güncellenme Tarihi: 13.04.2018 03:30

Çetin Altay Kimdir ?

Çetin Altay Biyografisi

Çetin Altay, 1 Ocak 1977 tarihinde İstanbul’da doğdu. Memleketi Trabzon olan başarılı oyuncu, oyunculuk hayatının öncesinde kendisine ait olan bir tekstil firmasını yönetmekte idi. Firması bir süre sonra maddi durumlardan dolayı kapandı ve kendisini oyunculuk üzerine geliştirmek için sık sık tiyatroya gidiyor ve kısa senaryolarda oynuyordu. 

1991 yılında kurulan ve  haftalık mizah dergisi olan Leman Dergisi'nde bir süre senaristlik yapmıştır. Çetin Altay'ın ilk oynadığı dizi 1993 yılında yayınlanan ''Gerçek Kesit'' dizisi oldu. Oynadığı ilk sinema filmi ise 2002 yılında gösterime giren  ''Şeytan Bunun Neresinde''olmuştur. Çoğumuzun zamanında izlenme rekorları kıran ''Hayat Bilgisi'' adlı dizide Polis rolünde yer almıştır.

Çetin Altay; Kapkaç, Beşinci Boyut, Döngel Karhanesi, Emret Komutanım, Fıkralarla Türkiye,  Pars: Kiraz Operasyonu, Tarık ve Diğerleri, Memleket Hikâyeleri, Gece Gündüz,  Deli Dumrul Kurtlar Kuşlar Aleminde, Uygun Adım Aşk, Çakal,  Başrolde Aşk, Hop Dedik: Deli Dumrul, Sen Kimsin? gibi projelerde yer almasıyla oyunculukta alt yapısını oluşturmuştur.

Çetin Altay Filmografisi

Çetin Altay, 2011 yılında gösterime giren Sümela'nın Şifresi: Temel adlı sinema filminde ''Sinan'' karakterini canlandırmış ve bu film onun kariyerinde tamamen fark yaratmıştır. 

[caption id="attachment_28631" align="aligncenter" width="690"]Sümela'nın Şifresi: Temel filmi Sinan Kimdir? Sümela'nın Şifresi: Temel filmi Sinan Kimdir?[/caption]

2012 yılında yönetmen koltuğunda Biray Dalkıran'ın yer aldığı ''Bana Bir Soygun Yaz'' adlı komedi filminde  ''Çeto'' karakterini canlandırmıştır. Filmde Hakan Yılmaz, Umut Oğuz, Mehmet Özgür, Mehmet Usta, Sera Tokdemir gibi oyuncularla oynamıştır.

Bana Bir Soygun Yaz Filmi Çeto Kimdir?

Bir kez daha  serisinin devamı olan Moskova'nın Şifresi: Temel filminde ''Sinan'' rolünü üstlenmiştir. Bu filmden sonra 2013 yılında usta oyuncu Şafak Sezer'in yer aldığı ''Altındağ'' adlı televizyon dizisinde kısa süreli rol almıştır. Yine aynı yıl içerisinde ''Koğuş Ağası'' adlı komedi filminde ''Erdem'' karakterini oynamıştır.

Koğuş Ağası Filmi Erdem Kimdir?

 

Oyunculuk kariyerine sinema filmleriyle devam eden Çetin Altay, 2013 yılında ''Peri Masalı'', 2014'te ise ''Delisin! Delisin!'' adlı filmlerde yer almıştır. Sonrasında ise kariyerinde başrol olarak oynadığı ''Oflu Hoca'nın Şifresi'' filminde Oflu Hoca karakteri ile izleyenleri güldürmeyi başarmıştır. 

[caption id="attachment_28634" align="aligncenter" width="690"]Oflu Hoca'nın Şifresi Oflu Hoca Kimdir? Oflu Hoca'nın Şifresi Oflu Hoca Kimdir?[/caption]

Bu filmden sonra 2015 yılında 2 farklı sinema filminde rol alan Çetin Altay, 2016 yılında Oflu Hoca'nın Şifresi filminin 2.serisinde yine yer almıştır. 2017 senesinde ise ''Sümela'nın Şifresi 3'' filminde Cünyor Temel'i canlandırmıştır. 

[caption id="attachment_28635" align="aligncenter" width="690"]Sümela'nın Şifresi 3 Cünyor Temel Kimdir? Sümela'nın Şifresi 3 Cünyor Temel Kimdir?[/caption]

Çetin Altay, 2018 yılında vizyona girecek olan ''Oflu Hoca Trakya'da'' filmi ile kariyerinde yeni bir başarıya daha imza atmaya hazırlanıyor. Oflu Hoca Trakya'da filminin konusu ise şu şekilde; Doğanspor'un başkanı olan Oflu Hoca, takımı güçlendirmek için yeni transfer arayışına girer. Lüleburgaz'da bir kulüpte oynayan Hayati'yi Doğanspor'a transfer etmek için Lüleburgaz'a yola çıkar. Lüleburgaz'da hapisten çıkan Hapsi adındaki kişi Oflu Hocaya çok benzemektedir. Olaylar burada çok karışacaktır.

[caption id="attachment_28636" align="aligncenter" width="690"]Oflu Hoca Trakya'da Filmi Haspi Kimdir? Oflu Hoca Trakya'da Filmi Haspi Kimdir?[/caption]

 

 

 

 

Çetin Altay Foto Galeri

Benzer Biyografiler


Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir