Ceren Bektaş Kimdir ?

Biyografi Güncellenme Tarihi: 24.10.2017 11:00

Ceren Bektaş Kimdir Özet

Adı Soyadı
:
Ceren Bektaş
Yaşı
:
 7 Mart 1980 (37)
Burcu
:
Balık
Eğitim
:
Ankara Dialog Anlatım ve İletişim
Meslek
:
Spiker

Ceren Bektaş Kimdir ?

Ceren Bektaş kimdir, 7 Mart 1980 yılında Ankara'da dünyaya gelen Ceren Bektaş, Ankara Üniversitesi'nin Dil ve Tarih Coğrafya Fakültesinde Paleoantroploji bölümünü bitirmiştir.

Okuduğu Paleoantroploji bölümüyle ilgili gelecek sıkıntıları olduğu düşünen Ceren Bektaş, 18 yaşlarında TRT 8 staj yapmaya başladı. Staj sırasında program asistanlığı, muhabirlik  ve seslendirme işleri yaptı.  2 sene boyunca stajını sürdürdü ve bir yandan da İsmet Bayhan'dan özel diksiyon dersleri alıyordu.

Diplomada alması gerektiğini düşünerek Ankara Dialog Anlatım ve İletişim Kursu'na yazıldı. Kursta etkili konuşma-spikerlik eğitimi alarak kursu üstün başarıyla bitirmeyi başardı.

Ceren Bektaş Tecrübeleri

İlk TV ekranlarındaki deneyimi Mehmet Çepiç'in sunduğu TRT 1'de yayınlanan "Yaz Oyunları" isimli çocuk programında yardımcı sunuculuk olmuştur. 

Fakat ilk profesyonel ve aktif rol aldığı deneyimi Kanal B'de yaşamıştır. Ceren Bektaş, Kanal B'de aldığı eğitimin ardından "Hariciye Kliniği" isimli programı hazırlayıp sundu. Ayrıca kanalın sabah haberleri, ana haber, gece bülteni ve öğle haber kuşağını sunmuştur.

Kanal B'de tecrübe kazandıktan sonra Ata TV'ye transfer olan Ceren Bektaş, Ata TV'de yayınlanan "Gün İzi" isimli programı hazırlayıp sunmuştur. Ata TV'de 2 yıl çalıştıktan sonra kanalda yaşanan maddi sıkıntılardan dolayı işten çıkmak durumunda kaldı. Halk TV'ye transfer olan başarılı sunucu Ceren Bektaş, "Diplomaside Görünüm" isimli programı hazırlayıp sunmuştur.

Sene 2009'da Halk TV'den ayrılarak İpek Medya Grubuna geçmiş ve Kanal Türk'ün kanalı olan Bugün TV'de "Bugün Hafta Sonu" isimli programı sunmuştur.

Ceren Bektaş uzun yıllar İpek Medya Grubunda çalıştıktan sonra 2016 yılında Habertürk kanalına geçiş yapmıştır. Haftaiçi her gün  06:00-09:00 saatleri arasında yayınlanan "Gün Başlıyor"' programını sunmaya başlamıştır. "Gün Başlıyor" programı halen Habertürk TV'de devam etmektedir.

2008 yılında İsmail Gür'ün oğlu işletmeci Korhan Gür'le evlenmiş ve bir süre sonra boşanmıştır.

Ceren Bektaş Kariyeri

  • TRT 1 - Yaz Oyunları (Yardımcı Sunucu)
  • Kanal B - Hariciye Kliniği (Sunucu)
  • Ata TV - Gün İzi (Sunucu)
  • Halk TV - Diplomaside Görünüm (Sunucu)
  • Bugün TV - Bugün Hafta Sonu (Sunucu)
  • Habertürk TV - Gün Başlıyor (Sunucu)
Benzer Biyografi Yazıları
ile ilgili tüm biyografilere ulaşın.

Kimdir ?

(Kim olduğunu bir de sizden öğrenelim.)