İlgini çekebilir

Cenk Ertan kimdir?

Biyografi Güncellenme Tarihi: 18.04.2017 20:28
Cenk Ertan

Cenk Ertan Kimdir ?

Cenk Ertan Biyografisi

Cenk Ertan 1970 yılında Almanya'da dünyaya gelmiştir. Oyunculuk öncesi kariyerinde mankenlik yapan Cenk Ertan ekranlara ilk olarak klip oyuncusu olarak çıkmıştır.

Cenk Ertan 90'lı yıllara damga vurmuş Demet Sağıroğlu'nun Arnavut Kaldırımı adlı şarkısı ile Ajda Pekkan'ın Eğlen Güzelim adlı şarkısının klibinde rol almıştır.

Oyunculuk Kariyeri

Cenk Ertan 2003 yılında yayınlanan Alacakaranlık adlı dizi ile ekranlara merhaba demiştir. Bu dizide konuk oyuncu olarak yer alan Cenk Ertan'ın ekranlarda asıl dikkat çektiği proje ise 2004 yılında Kurtlar Vadisi dizisi olmuştur. Cenk Ertan Kurtlar Vadisi dizisinde psikopat bir katil olan Faruk rolü ile dikkat çekmiştir.

Kurtlar Vadisi dizisinde 2 sezon boyunca rol aldıktan sonra oyunculuk kariyerinde yükselişe geçen Cenk Ertan, Haziran Gecesi, Parmaklıklar Ardında ve Ihlamurlar Altında gibi önemli yapımlarda rol almıştır.

2011 ve 2013 yılları arasında da rol aldığı Umutsuz Ev Kadınları adlı dizideki Kudret rolü ile dikkat çeken Cenk Ertan, bu dizide Ceyda Düvenci, Bennu Yıldırımlar, Songül Öden gibi isimlerle birlikte çalışmıştır.

Cenk Ertan Nisan 2017 tarihinde vizyona giren ve ses getiren yapımlardan biri olan Bordo Bereliler Suriye adlı sinema filminde rol almıştır. Bordo Bereliler Suriye filminin oyuncu kadrosunda Cenk Ertan ile birlikte Feyza Çıpa, Sedat Mert, Açelya Elmas gibi isimler de yer almıştır.

Cenk Ertan Foto Galeri

Yer Aldığı Projeler

Benzer Biyografiler

Kerem Fırtına Kimdir?
Kerem Fırtına
Oyuncu
Melda Arat
Melda Arat
Oyuncu
Deniz Uğur
Deniz Uğur
Oyuncu
Hakan Eratik
Hakan Eratik
Oyuncu
Şahin Irmak Kimdir?
Şahin Irmak
Oyuncu
Batuhan Karacakaya (Diriliş Ertuğrul Dündar)
Batuhan Karacakaya
Oyuncu

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.