İlgini çekebilir

Toprak Sağlam kimdir?

Biyografi Güncellenme Tarihi: 11.12.2018 16:09
Cansu Tosun Kimdir?

Cansu Tosun Kimdir ?

Cansu Tosun Biyografisi

Cansu Tosun, 26 Ocak 1988 yılında Almanya’nın Nürnberg kentinde dünyaya gelmiştir ve Kayseri kökenlidir. Sanat meraklısı bir aile içerisinde yetişen ve maddi anlamda rahat durumda olan Tosun, ailesinin de desteği ile birlikte küçük yaşlardan itibaren sanat ile iç içe büyümüştür. Alman Operası’nda tam 13 yıl boyunca bale eğitimi alan Tosun, profesyonel fotomodellik de yapmıştır.

Almanya’da başarılı eğitim hayatı geçiren Tosun, ticaret bölümü okudu ve başarı ile bitirdi. Almanya’da menajer Şebnem Özerk ile tanışan Tosun, aklının bir köşesinde bulunan oyunculuk hayalleri için ailesinin yanından ayrılarak İstanbul’a Şebnem Özerk’in yanına yerleşmiştir. 2010 yılında Türkiye’ye gelen Tosun, Yılmaz Erdoğan tarafından yürütülen BKM Mutfak oyuncularından da eğitimler alarak kendisini geliştirmiştir.

KARİYERİNİN İLK YILLARI

Cansu Tosun, güzelliği ve oyunculuk yetenekleri ile ciddi anlamda dikkat çekti. Oyunculuk kariyerinin ilk büyük projesi ise TRT 1 ekranlarında yayınlanan Küçük Hanımefendi dizisi başrol oyunculuğu ile oldu. 39 bölüm yayınlanan bu dizide Neriman karakterine hayat verdi ve büyük beğeni topladı. Dizide aynı zamanda Barış Bağcı, Derya Alabora, Arsen Gürzap gibi deneyimli oyuncularda yer alıyordu.

Bu dizinin arkasından 2012 yılında Kanal D ekranlarında yayınlanmaya başlayan Kayıp Şehir dizisi kadrosunda yine başrol oyuncusu olarak yer aldı ve Zehra karakterine hayat verdi. Sevilen bu proje içerisinde kendisi ile birlikte Gökçe Bahadır, Ahmet Mekin gibi isimler de yer aldı ve oyuncu kendisini daha da ileriye götürdü.

Cansu Tosun, kariyeri başlangıcı itibari ile neredeyse hiç durmadı. 2016 yılında Bugünün Saraylısı dizisi kadrosunda Ayşen Yılmaz karakteri ile yine başrol oynamayı başardı. Sevilen dizi muazzam bir kadroya da sahipti. Selçuk Yöntem, Nazan Kesal ve Serhat Teoman gibi oyuncular ile sevilen bu proje içerisinde yine muazzam bir oyunculuk sergiledi.

KARİYERİNİN GELİŞİM YILLARI

Muazzam oyunculuğu, ona beyazperdenin kapılarını açtı ve 2013 yılı yapımı İksir: Dedemin Sırrı filmi kadrosunda da Buse karakteri ile yine başrol oynadı. Animasyon filmi olarak dikkat çeken bu projede aynı zamanda Keremcem, Bülent Çolak, Oğuz Oktay gibi profesyonel oyuncularda yer aldı.

2016 yılı geldiğinde ise StarTV ekranlarında yayınlanmaya başlayan Göç Zamanı projesi ile birlikte yer aldı. Zümrüt karakteri ile oyunculuk kariyerinin ilk yardımcı karakter rolünü üstlendi. Başarılı oyunculuğu ile dikkat çekse de dizi çok fazla tutmadı. Dizide kendisi ile birlikte Vahide Perçin, Talat Bulut, Engin Benli gibi emektar isimler yer aldı.

Yer aldığı projeler ve yani güncel projesi

Cansu Tosun, FoxTV ekranlarında yayınlanmaya başlayan Familya dizisi kadrosunda yardımcı karakterlerden birisi olan Hare Bilgiç karakterine hayat vermiştir. Sevilen dizide aynı zamanda Uğur Yücel, Erkan Kolçak Köstendil, Bülent Emrah Parlak ve Berat Efe Parlar gibi oyuncular da yer almaktadır.

TRT 1 kanalında yayınlanan ''Mehmetçik Kutlu Zafer'' dizisinde Fatma karakterini canlandırmaktadır.

Cansu Tosun Foto Galeri

Rol Aldığı Yerler

Benzer Biyografiler

Familya Dizisi Enis Arıkan Biyografi
Enis Arıkan
Oyuncu
Bertan Asllani Kimdir?
Bertan Asllani
Oyuncu
Neslihan Arslan
Neslihan Arslan
Oyuncu
Cenk Acarlar Kimdir?
Cenk Acarlar
Oyuncu
Nurana Bagieva Kimdir?
Nurana Bagieva
Oyuncu
Familya Dizisi Murat Ceylan Biyografi
Murat Ceylan
Oyuncu

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.