İlgini çekebilir

Şükrü Elekdağ kimdir?

Galeri Son Güncellenme: 22.12.2015 17:50

Cansu Fırıncı Foto Galeri

Cansu Fırıncı'nın (Kırgın Çiçekler Kemal) Göz Rengi Nedir?
Cansu Fırıncı’nın (Kırgın Çiçekler Kemal) Göz Rengi Nedir?

Cansu Fırıncı kahverengi gözlüdür.

Cansu Fırıncı kimdir, 16.03.1982 yılında Bartın'da dünyaya gelmiştir. Liseyi Bartın Lisesi Fen-Matematik bölümü okumuştur. Liseden sonra Hacettepe Üniversitesi Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Bölümünü kazanmış ama oyuncu olmak istediği için okula devam etmemiş ve hayallerinin peşinden gitmiştir.

İlkokulda kendi yazdığı bir müsameresi ile sahneye çıkmasıyla oyuncu olmak istediğine karar vermiştir. Ortaokul ve lisede tiyatro kollarında yer almış ve lisedeki edebiyat hocasının katkısıyla başlamıştır.

Bartın'da Tiyatro sanatçısı Zafer Gecegörür ile tanışmış ve açmış olduğu tiyatro kursuna giderek kendini geliştirmiştir.  Değişim Atölyesi Oyuncuları ve Ankara Nazım Hikmet Kültür Evi oyunlarında yer almış ve Ankara'da 6 sene yaşadıktan sonra İstanbul'a gelerek Kadıköy'de yaşamaya başlamıştır.

Cansu Fırıncı Dizi ve Filmleri

İlk yer aldığı proje 06 Mayıs 2011 tarihinde vizyona giren ve yönetmenliğini Mustafa Kenan Aybastı'nın yaptığı "Devrimden Sonra" isimli sinema filmi olmuştur. 

TV ekranlarındaki ilk dizi projesi ise 2014 yılında çekilen "Urfalıyım Ezelden" dizisinde canlandırdığı Recep karakteri olmuştur.  Fakat ekranlarda tanınmasını sağlayan ve 2015-2017 tarihleri arasında üç sezon boyunca yayınlanan "Kırgın Çiçekler" dizisindeki Kemal karakteri olmuştur.  Sevilen dizide kötü bir karakteri canlandıran Cansu Fırıncı gösterdiği performans oldukça beğeni toplamayı başarmıştır.

Kırgın Çiçekler Dizisi

2014 yılında "Yolculuk" filminde Bekir karakterini, 2015 yılında "Can Tertip" filminde Sülo karakterini ve 2015 yılında "Kanlı Postal" filminde Horoz karakterlerini canlandırmıştır. Kırgın Çiçekler dizisinde gösterdiği performans ile dikkatleri çeken başarılı oyuncu 2015 senesinde "Üç Harfliler 2: Hablis" ve 2017 senesinde "Babam" filmlerinde de yer almayı başarmıştır.

Kırgın Çiçekler dizisinde kötü adam Kemal karakteri ile uyum sağlayan Cansu Fırıncı, Kanal D ekranlarında yayınlanan "Kızlarım İçin" dizisinde de sorumsuz ve sadece kendini düşünen Çetin Küçük karakterini canlandırmıştır. 

Kızlarım İçin

Mesude Erarslan'ın yönetmenliğini yaptığı dizide Ülkü DuruFikret KuşkanNuman Çakır ve Aslı İçözü gibi tecrübeli oyuncuların yanı sıra Naz ArAhsen EroğluTuvana Türkay ve Elifcan Ongurlar gibi genç yetenekler yer almaktadır.

Cansu Fırıncı Kişisel Bilgiler

Kırgın Çiçekler Kemal Kimdir?Kırgın Çiçekler dizisinde Kemal karakterini canlandıran oyuncu Cansu Fırıncı'dır.
Cansu Fırıncı Kaç Yaşında?Cansu Fırıncı 16.03.1982 doğumlu ve 33 yaşındadır.
Cansu Fırıncı'nın Boyu Kaç?Cansu Fırıncı 1.75 cm'dir.
Cansu Fırıncı Kaç Kilo?Cansu Fırıncı 75 kg'dir.

Cansu Fırıncı Projeleri

  • 2011 - Devrimden Sonra
  • 2014 - Urfalıyam Ezelden (Recep)
  • 2014 - Yolculuk (Bekir)
  • 2015 - Can Tertip (Sülo)
  • 2015 - Kanlı Postal (Horoz)
  • 2014/2017 - Kırgın Çiçekler (Kemal)
  • 2015 - Üç Harfliler 2: Hablis
  • 2017 - Babam
  • 2017 - Kızlarım İçin (Çetin Küçük)

Benzer Biyografi Yazıları

Nil Keser Kimdir?
Nil Keser
Oyuncu
Bülent Düzgünoğlu Kimdir?
Bülent Düzgünoğlu
Oyuncu
Ruhi Sarı Kimdir?
Ruhi Sarı
Oyuncu
Veda Yurtsever Kimdir?
Veda Yurtsever
Oyuncu
Tuvana Türkay Kimdir?
Tuvana Türkay
Oyuncu
Ülkü Duru Kimdir?
Ülkü Duru
Oyuncu

Kırgın Çiçekler, Kızlarım İçin, ile ilgili tüm bağlantılara ulaşın.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir