İlgini çekebilir

Cansu Kurgun kimdir?

Biyografi Güncellenme Tarihi: 28.11.2017 15:08
Cansu Fırıncı Kimdir?

Cansu Fırıncı Kimdir ?

Cansu Fırıncı Biyografisi

Cansu Fırıncı kimdir, 16.03.1982 yılında Bartın'da dünyaya gelmiştir. Liseyi Bartın Lisesi Fen-Matematik bölümü okumuştur. Liseden sonra Hacettepe Üniversitesi Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Bölümünü kazanmış ama oyuncu olmak istediği için okula devam etmemiş ve hayallerinin peşinden gitmiştir.

İlkokulda kendi yazdığı bir müsameresi ile sahneye çıkmasıyla oyuncu olmak istediğine karar vermiştir. Ortaokul ve lisede tiyatro kollarında yer almış ve lisedeki edebiyat hocasının katkısıyla başlamıştır.

Bartın'da Tiyatro sanatçısı Zafer Gecegörür ile tanışmış ve açmış olduğu tiyatro kursuna giderek kendini geliştirmiştir.  Değişim Atölyesi Oyuncuları ve Ankara Nazım Hikmet Kültür Evi oyunlarında yer almış ve Ankara'da 6 sene yaşadıktan sonra İstanbul'a gelerek Kadıköy'de yaşamaya başlamıştır.

Cansu Fırıncı Dizi ve Filmleri

İlk yer aldığı proje 06 Mayıs 2011 tarihinde vizyona giren ve yönetmenliğini Mustafa Kenan Aybastı'nın yaptığı "Devrimden Sonra" isimli sinema filmi olmuştur. 

TV ekranlarındaki ilk dizi projesi ise 2014 yılında çekilen "Urfalıyım Ezelden" dizisinde canlandırdığı Recep karakteri olmuştur.  Fakat ekranlarda tanınmasını sağlayan ve 2015-2017 tarihleri arasında üç sezon boyunca yayınlanan "Kırgın Çiçekler" dizisindeki Kemal karakteri olmuştur.  Sevilen dizide kötü bir karakteri canlandıran Cansu Fırıncı gösterdiği performans oldukça beğeni toplamayı başarmıştır.

Kırgın Çiçekler Dizisi

2014 yılında "Yolculuk" filminde Bekir karakterini, 2015 yılında "Can Tertip" filminde Sülo karakterini ve 2015 yılında "Kanlı Postal" filminde Horoz karakterlerini canlandırmıştır. Kırgın Çiçekler dizisinde gösterdiği performans ile dikkatleri çeken başarılı oyuncu 2015 senesinde "Üç Harfliler 2: Hablis" ve 2017 senesinde "Babam" filmlerinde de yer almayı başarmıştır.

Kırgın Çiçekler dizisinde kötü adam Kemal karakteri ile uyum sağlayan Cansu Fırıncı, Kanal D ekranlarında yayınlanan "Kızlarım İçin" dizisinde de sorumsuz ve sadece kendini düşünen Çetin Küçük karakterini canlandırmıştır. 

Kızlarım İçin

Mesude Erarslan'ın yönetmenliğini yaptığı dizide Ülkü DuruFikret KuşkanNuman Çakır ve Aslı İçözü gibi tecrübeli oyuncuların yanı sıra Naz ArAhsen EroğluTuvana Türkay ve Elifcan Ongurlar gibi genç yetenekler yer almaktadır.

Cansu Fırıncı Foto Galeri

Cansu Fırıncı Projeleri

 • 2011 - Devrimden Sonra
 • 2014 - Urfalıyam Ezelden (Recep)
 • 2014 - Yolculuk (Bekir)
 • 2015 - Can Tertip (Sülo)
 • 2015 - Kanlı Postal (Horoz)
 • 2014/2017 - Kırgın Çiçekler (Kemal)
 • 2015 - Üç Harfliler 2: Hablis
 • 2017 - Babam
 • 2017 - Kızlarım İçin (Çetin Küçük)

Benzer Biyografiler

Numan Çakır Kaç Yaşında?
Numan Çakır
Oyuncu
Biran Damla Yılmaz Kimdir?
Biran Damla Yılmaz
Oyuncu
Özgür Çevik Kimdir?
Özgür Çevik
Oyuncu
Elifcan Ongurlar Kimdir?
Elifcan Ongurlar
Oyuncu
Yağmur Ün Kimdir?
Yağmur Ün
Oyuncu
Aslı İçözü Kimdir?
Aslı İçözü
Oyuncu

1 Yorum

 1. Habibullah

  6 Mayıs 2017 at 14:02

  Sizın bir fotograf çekmek isteyorum

  Reply

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir