İlgini çekebilir

Ayça İnci kimdir?

Galeri Son Güncellenme: 12.08.2016 16:00

Cankat Aydos Foto Galeri

Cankat Aydos Vikipedi
Cankat Aydos Vikipedi

Cankat Aydos Kimdir?

Cankat Aydos, 12 Aralık 1992 yılında Ankara’da dünyaya gelmiştir. Ailesinin de desteği ile birlikte küçük yaşlardan itibaren spor ile ilgili olan Aydos, zaman içerisinde oyunculuğa da çok ciddi anlamda merak salmış ve bu anlamda ilerleme yoluna gitmiştir. Tam 8 yıl boyunca profesyonel lisanslı basketbol oyuncusu olarak kariyer yapmıştır.

Eğitim hayatında da başarılı olan Aydos, bu başarısını hayalini kurduğu mesleğin okulu olan Selçuk Üniversitesi Devlet Konservatuarı Tiyatro Bölümü’nü kazanarak daha da ileriye gitmiştir. Enteresan bir kişiliğe de sahip olan Aydos, daha okulu kazandığı yıllarda ilk dizi teklifini almış ve dizilerde oynamaya genç yaşlardan itibaren başlamıştır.

Kariyerinin ilk Yılları

Selçuk Üniversitesi’ni kazandığı yıllarda Kanal D ekranlarında yayınlanan sevilen proje Kayıp dizisi kadrosundan yer alması için teklifi kabul etmiş ve oyunculuk hayatına henüz öğrencilik yıllarında iken başlamıştır. Dizide kendisi ile birlikte Mete Horozoğlu, Aslı Enver, İlker Kaleli ve Dolunay Soysert gibi isimler yer almıştır. 2013 yılı yapımı dizi, Aydos’un ilk profesyonel projesi olmuştur.

Maral dizisi kadrosunda da yine aynı dönemler içerisinde bölümlük oyuncu olarak kendini izleyicilere gösterme şansına nail olmuştur. Genç yaşına rağmen her türlü karaktere bürünebilen oyuncu Hazal Kaya ve Aras Bulut İynemli’nin başrollerini paylaştığı dizide yavaş yavaş ön plana çıkmış ve yapımcılara kendini göstermiştir.

Oyuncunun en çok ön plana çıktığı proje ise televizyon ekranlarının sevilen polisiye dizisi Behzat Ç. İle olmuştur. Dizide belli bir süre görev alan oyuncu, adından ciddi şekilde söz ettirmiştir. Dizinin yıldızlar ile dolu kadrosunda Erdal Beşikçioğlu, Seda Bakan, Fatih Artman ve Ege Aydan gibi isimler yer almıştır. Uzun süre gündem konusu olmuştur.

Kariyerinin Gelişim Süreci

Yavaş yavaş adından söz ettirmeye başlayan Cankat Aydos, 2014 yılı yapımı Emanet dizisi kadrosunda yer almıştır. Figüran rollerden birisinde yer alan ve çok uzun süre gözükmese de dizide fark yaratan isimlerden birisi olmuştur. Dizide aynı zamanda Mehmet Akif Alakurt, Özlem Yılmaz ve Engin Şenkan gibi isimlerde yer almaktadır.

Bu filmin ardından ise ilk beyazperde projesi olarak Karışık Kaset filmi kadrosunda yer almıştır. Sevilen proje içerisinde aynı zamanda Özge Özpirinçci, Sarp Apak, Bülent Emin Yarar ve Atilla Taş gibi isimlerde yer almıştır.

Genç oyuncu, televizyon ekranlarının sevilen projelerinden birisi olan Arkadaşlar İyidir dizisi kadrosunda yan rollerden birisinde yer alarak kariyerini devam ettirmiştir. Dizide kendisi ile birlikte Devrim Özder Akın, Emre Karayel, İdris Nebi Taşkan, Ahmet Mekin ve Akın Akınözü gibi isimlerde yer almıştır. Dizi, çok tutmadığı için geçtiğimiz dönemde final yapmıştır.

Bir Deli Sevda Dizisi Kemal Rolü

Show TV'de yayınlanan ve Zafer Algöz ile Erkan Can gibi usta oyuncuların yanı sıra Erkan Kolçak Köstendil, Cansu Tosun, Erdinç Gülener, Seren Deniz Yalçın gibi başarılı oyuncuların da yer aldığı Bir Deli Sevda dizisi kadrosuna katılan Cankat Aydos, Bir Deli Sevda dizisinde Kemal rolü ile izleyici karşısına çıkmıştır.

Cankat Aydos, Hayati ve Diğerleri Dizisi Kadrosunda

Hayati ve Diğerleri Dizisi Oyuncuları

Senaryosunun Onur Özcan ve Murat Özsoy tarafından hazırlanan ve yönetmen koltuğunda Metin Balekoğlu'nun oturduğu Hayati ve Diğerleri dizisinin kadrosuna dahil olmuştur. 2017 yılında Kanal D ekranlarında yayınlanan dizide sürgün olan Faruk Kadıoğlu karakterini canlandırmaktadır.

Hayati ve Diğerleri dizisinde Hayati karakterinde Celil Nalçakan, Hayatinin annesi rolünde usta oyuncu Günay Karacaoğlu ve dayısı Danyan rolünde Levent Ülgen yer almaktadır.

Hayati ve Diğerleri Dizisi Oyuncuları: Celil Nalçakan kimdirGünay Karacaoğlu kimdirLevent Ülgen kimdir

Cankat Aydos Kişisel Bilgiler

Cankat Aydos Kaç Yaşında?12 Aralık 1992 doğumlu ve 23 yaşındadır.
Cankat Aydos İnstagram Adresi Nedir?@cankataydos
Cankat Aydos'un Sevgilisi Var mı? Sevgilisi yok.

Cankat Aydos Projeleri

  • 2017 - Hayati ve Diğerleri (Faruk Kadıoğlu)
  • Bir Deli Sevda
  • Arkadaşlar İyidir Dizi
  • Emanet Dizi
  • Behzat Ç. Dizi
  • Maral Dizi
  • Karışık Kaset Filmi

Benzer Biyografi Yazıları

Cankat Aydos Boyu Kaç cm
Cankat Aydos
Oyuncu
Ama Arkadaşlar İyidir İdris Nebi Taşkan Kimdir
İdris Nebi Taşkan
Oyuncu
Su Kutlu Kimdir
Su Kutlu
Oyuncu
Ecem Karavus Kimdir?
Ecem Karavus
Oyuncu
Numan Çakır Kaç Yaşında?
Numan Çakır
Oyuncu
Cansu Tosun Kimdir?
Cansu Tosun
Oyuncu

Arkadaşlar İyidir, Bir Deli Sevda, Hayati ve Diğerleri, ile ilgili tüm bağlantılara ulaşın.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir