Caner Cindoruk Kimdir ?

Biyografi Güncellenme Tarihi: 03.11.2016 13:39

Caner Cindoruk Kimdir Özet

Adı Soyadı
:
Caner Cindoruk
Yaşı
:
17 Nisan 1980 (36)
Nereli
:
Adana
Eğitim
:
Çukurova Üniversitesi Devlet Konservatuarı Tiyatro Bölümü
Boyu
:
1.85 cm
Kilosu
:
75 kg
Burcu
:
Koç
Saç Rengi
:
Siyah
Göz Rengi
:
Kahverengi
Mesleği
:
Dizi, Sinema ve Tiyatro Oyuncusu

Caner Cindoruk Kimdir ?

Caner Cindoruk, 17 Nisan 1980 tarihinde Adana’da dünyaya gelmiştir. Babası Orhan Kemal Öykü Ödülü almış eski yazarlarımızdan Zafer Doruk’tur. Küçük yaşlardan itibaren ailesinin de teşviki ile birlikte tiyatro ve sinema sanatçılığı konusuna merak içerisinde büyüyen Cindoruk, bu alanda eğitim alma konusunda kendisine hedef belirlemiştir.

İlkokul yıllarından itibaren okulun tiyatro kollarında çeşitli oyunlarda yer alan Cindoruk, başarılı geçen eğitim hayatının ardından lise sonunda Çukurova Üniversitesi Devlet Konservatuarı Tiyatro Bölümü’nü kazanmış ve buradan başarılı şekilde mezun olmuştur. Bu süreç içerisinde aynı zamanda Adana Seyhan Belediyesi Tiyatro Topluluğu’na katılmıştır.

10 yıl boyunca tiyatrolarda görev alan ve aktif bir şekilde çalışan Cindoruk, eğitimi ile birlikte oyunculuk yeteneklerini çok daha ileriye taşımıştır. 2006 yılında ise 4 çocukluk arkadaşı ile birlikte İstanbul’un yolunu tutmuştur.

KARİYERİNİN İLK YILLARI

Mükemmel karizması ve oyunculuk yetenekleri ile fark yaratmayı başaran Cindoruk, İstanbul’da da kısa zaman içerisinde kendisini göstermeyi başarmıştır. Yeni bir oyuncu olarak şehre gelen Cindoruk, çeşitli tiyatro kollarında ilk aşamada görev almıştır. 2006 yılında şehre ilk geldiği dönemde ise ilk projesinde kısa süreli de olsa yer aldı.

2006 yılı yapımı Beynelmilel filmi kadrosunda figüran rollerden birisinde yer aldı ve ilk defa televizyon ekranlarında yer almayı başardı. 2007 yılında ise ilk yardımcı oyuncu rolünü Kara Güneş dizisi ile birlikte alan Cindoruk, halkın karşısına en ciddi şekilde bu proje ile çıkmıştır. Dizide kendisi ile birlikte aynı zamanda Şenay Akay ve Yalçın Dümer gibi isimlerde yer almıştır.

Daha sonrasında ise yine büyük projelerden birisi olarak dikkat çeken 2008 yılı yapımı Yaprak Dökümü dizisi kadrosunda Doktor Nazmi karakterine hayat vermiş ve ön plana çıkmıştır. Bu dizi ülkemizin en çok izlenen dizilerinden birisi olduğu gibi aynı zamanda Halil Ergün, Fahriye Evcen, Deniz Çakır, Neslihan Atagül ve Gökçe Bahadır gibi isimlerde dizi kadrosunda yer almış ve uzun süre devam etmiştir.

Bu dizinin hemen ardından ise yine büyük metrajlı dizi projelerinden birisi olarak dikkat çeken Hanımın Çiftliği dizisi kadrosuna 2009 yılında dahil olmuş ve Kemal karakterine hayat vermiştir. Bu dizideki rolü ile de ciddi anlamda ön plana çıkmayı başaran Cindoruk ile birlikte projede Mehmet Aslantuğ, Özgü Namal, Necip Memili gibi isimler de yer almıştır. Bu proje ile Cindoruk, adından sıklık ile söz ettirmiştir.

KARİYERİNİN GELİŞİM YILLARI

2011 yılında ilk başrolünü alacağını Firar dizisi kadrosuna girmiştir. Bu proje döneminde çok sevilen Cindoruk, 35 bölüm süren dizinin en önemli karakteridir. Dizide kendisi ile birlikte İsmail Hacıoğlu, Eda Özerkan, Engin Şenkan gibi isimlerde yer aldı.

2012 yılında 3 ayrı beyazperde projesi olan Elveda Katya, Gergedan Mevsimi ve Yabancı gibi filmlerin kadrosunda yer alarak filmografi geçmişini oldukça ciddi bir noktaya getirmeyi başaran Cindoruk, genç kızların sevgili olmuş ve film setlerininde en çok aranan isimlerinden birisi olarak dikkatleri çekmiştir.

2013 yılında Aramızda Kalsın dizisi kadrosuna girmiştir. Bu dizi döneminin en çok sevilen aile komedisi dizilerinden birisi olduğu gibi Cindoruk için de ayrıca yükseliş projelerinden birisi olmuştur. Dizide kendisi ile birlikte Uğur Yücel, Binnur Kaya, Gökçe Bahadır gibi isimlerde yer almıştır ve sevilen bir proje olmuştur.

2014 yılında ise romantik film olarak dikkat çeken Çalsın Sazlar filmi kadrosunda yine başrol oynama fırsatını yakalamıştır. Yakışıklılığı ile ön planda olan Caner Cindoruk, bu filmde Belçim Bilgin, Engin Hepileri ve Devrim Yakut gibi isimler ile birlikte yer alma fırsatını yakalamıştır.

2016 yılında başlayan ve çok uzun süre devam edemeyen İstanbul Sokakları dizisi kadrosunda da başrol oynamıştır ancak dizi çok uzun süre devam etmediği için projeden ayrılmıştır.

GÜNCEL PROJESİ

Caner Cindoruk, şuan hali hazırda Muhteşem Yüzyıl Kösem dizisi kadrosunda başrol oyuncularından birisi olarak dikkatleri çekmektedir. Silahtar Mustafa Paşa karakterine hayat vererek sevilen bir oyunculuk sergileyen Cindoruk ile birlikte dizide aynı zamanda Aslı Tandoğan, Farah Zeynep Abdullah, Nurgül Yeşilçay, Leyla Feray ve Engin Benli gibi isimlerde yer almaktadır.

Rol Aldığı Projeler

 • 2016 - İstanbul Sokakları
 • 2013 - Aramızda Kalsın
 • 2013 - Ateş Altında Aşk
 • 2012 - Yabancı
 • 2012 - Gergedan Mevsimi
 • 2012 - Elveda Katya
 • 2011 - Firar
 • 2009 - Hanımın Çiftliği
 • 2008 - Kelebek
 • 2008 - Geç Gelen Bahar
 • 2007 - Kara Güneş
 • 2008 - Yaprak Dökümü
 • 2006 - Beynelmilel
Benzer Biyografi Yazıları
, , , , , ile ilgili tüm biyografilere ulaşın.

Kimdir ?

(Kim olduğunu bir de sizden öğrenelim.)