İlgini çekebilir

Dağhan Külegeç kimdir?

Biyografi Güncellenme Tarihi: 21.05.2017 19:29
Canan Maktal Kimdir?

Canan Maktal Kimdir ?

Canan Maktal Biyografisi

Canan Maktal, 6 Mayıs 1982 tarihinde İzmir şehrinde dünyaya gelmiştir. Küçük yaşlarından itibaren kendi sektöründe olan birçok isim gibi oyunculuğa merak salmıştır ve okuduğu dönemde de okulunun tiyatro kollarında aktif bir şekilde yer alarak bu anlamda kendisine yol çizmiştir. Aynı zamanda geleceğe yönelik meslek seçimini de yapmıştır.

Canan Maktal, başarı ile geçen lise hayatının hemen ardından Anadolu Üniversitesi Oyunculuk Bölümü nü kazanmıştır ve buradan başarılı bir şekilde mezun olma şansını yakalamıştır. Sonrasında kısa zaman içerisinde güzel yüzü ile birlikte de fark yaratmış ve profesyonel anlamda oyunculuk kariyeri için ilk ciddi adımları atmaya başlamıştır.

2006 YILINDA KÖPRÜ DİZİSİ İLE BAŞLADI

Canan Maktal, 2006 yılında ilk olarak Köprü dizisi kadrosuna girerek bu anlamda kariyeri için ilk ciddi adımı attı ve profesyonel hayatına başladı. Dizi kendi döneminde farklı kadrosu ile birlikte çok ciddi anlamda dikkat çekti ve kendisi bu dizi projesinde bölümlük rollerde yer almaya başladı. Dizinin kadrosunda kendisi ile birlikte Erdal Beşikçioğlu, Ayşegül Ünsal, Yurdaer Okur ve İdil Fırat gibi isimler yer aldı. Dizi uzunca bir süre devam etti.

KÜÇÜK KADINLAR PROJESİ İLE FARK YARATTI

2008 yılında ise yine kendi döneminin en çok sevilen dizi projelerinden birisi olarak dikkatleri üzerine çeken Küçük Kadınlar dizisi kadrosunda yer alarak bu anlamda diziografi kariyerini biraz daha ileri taşımayı başardı diyebiliriz.

Dizinin usta kadrosunda Ekin Türkmen, Ali İl, Hande Soral, Fulya Zenginer ve Özge Borak gibi isimler yer aldı ve döneminin en çok sevilen projelerinden birisi oldu.

YAHŞİ CAZİBE İLE HERKESE ULAŞTI

Komedi içerikli projelerden birisi olarak kısa zaman içerisinde en çok izlenenler arasına girmeyi başarak Yahşi Cazibe dizisi kadrosunda da yer alarak bu anlamda yine adından sıklık ile söz ettirdi ve en iyi projelerinden birisinde yer aldı.

Dizinin usta oyuncu kadrosunda Hakan Yılmaz, Aslıhan Gürbüz, Peker Açıkalın, Gökçe Özyol ve Hande Katipoğlu gibi isimler yer aldı ve çok uzun bir süre reyting rekorları kırarak izlenmeyi başardı.

ZEHİRLİ SARMAŞIK VE DİĞER YARIM DİZİLERİ GELDİ

Güzelliği ve oyunculuk yetenekleri ile kısa bir zaman dilimi içerisinde dikkatleri üzerine çekmeyi başaran Maktal, 2011 yılında Zehirli Sarmaşık dizisi kadrosunda yer aldı. Dizi çok uzun bir süre devam etmedi ancak bu dizinin kadrosunda da Orhan Kılıç, Aslı Tandoğan ve Nurseli İdiz gibi oyuncular ile birlikte yer aldı.

Hemen arkasından ise sevilen proje Diğer Yarım dizisi kadrosuna girdi. 2014 yılında başlayan bu proje de aslında beklendiği kadar uzun sürmese de çok geniş kapsamlı bir kesimi ekran başına kilitledi. Dizinin kadrosunda İpek Tuzcuoğlu, Orhan Kılıç, Gonca Sarıyıldız gibi isimler yer aldı.

2016 PROJESİ ŞEVKAT YERİMDAR OLDU

Şevkat Yerimdar

2016 yılında Fox TV ekranlarında yayınlanmaya başlayan ve çok sevilen komedi içerikli dizi Şevkat Yerimdar kadrosunda yardımcı kadın oyuncu rolü ile çok ciddi bir kesimi kendisine hayran bırakmayı başardı. Dizide aynı zamanda Özgürcan Çevik, Başak Parlak, Salih Kalyon, Barış Murat Yağcı gibi isimler yer aldı.

Canan Maktal Foto Galeri

Rol Aldığı Projeler

  • 2006 - Köprü
  • 2008 - Küçük Kadınlar
  • 2010 - Yahşi Cazibe
  • 2011 - Zehirli Sarmaşık
  • 2014 - Diğer Yarım
  • 2016 - Şevkat Yerimdar

Benzer Biyografiler

Salih Kalyon Kimdir?
Salih Kalyon
Oyuncu
Ege Kökenli
Ege Kökenli
Oyuncu
Barış Murat Yağcı Kimdir?
Barış Murat Yağcı
Oyuncu
Serhan Arslan Kimdir?
Serhan Arslan
Oyuncu
Elif Karagöz Kimdir?
Elif Karagöz
Oyuncu
Gamze Balım Kimdir?
Gamze Balım
Oyuncu

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.