Çağlar Ertuğrul Kimdir ?

Biyografi Güncellenme Tarihi: 15.05.2019 17:31

Çağlar Ertuğrul Kimdir Özet

Adı Soyadı
:
Çağlar Ertuğrul
Memleket
:
İzmir
Meslek
:
Oyuncu
Yaşı
:
30 (5 Kasım 1987)
Göz Rengi
:
Yeşil
Saç Rengi
:
Kumral
Sevgilisi
:
Sevgilisi Yoktur.
Boyu
:
1.88 cm
Eğitimi
:
Koç Üniversitesi Makine Mühendisliği

Çağlar Ertuğrul Kimdir ?

1987 yılında İzmir'in Karşıyaka semtinde dünyaya gelen oyuncu Çağlar Ertuğrul, Bornova Anadolu Lisesi'ni bitirdikten sonra üniversite eğitimi için İstanbul'a gelmiş ve burada Koç Üniversitesi Makine Mühendisliği Bölümünden mezun olmuştur.

İlk oyunculuk denemelerini üniversite yıllarında okulun Tiyatro kulübüne katılarak gerçekleştiren Çağlar Ertuğrul, üç yıl boyunca tiyatro oyunlarında rol almıştır.

Çağlar Ertuğrul ABD'li ünlü oyuncu Jake Gyllenhaal ile olan benzerliği nedeniyle dikkat çeken bir isim olmuştur.

Dağ Filmi ile Tanındı

Çağlar Ertuğrul 2012 yılında çekilen Dağ adlı sinema filminde rol alması ile tanınmıştır. Dağ filminin iki serisinde de rol alan Çağlar Ertuğrul, ses getiren ve sinema severler tarafından da tam not alan Dağ filminde Oğuz karakterine hayat vermiştir. 

İlk Dizisi "Benim İçin Üzülme"

Rol aldığı Dağ filminden sonra yapımcıların dikkatini çeken Çağlar Ertuğrul, 2012-2014 sezonunda yayınlanan ve yönetmenliğini Mahsun Kırmızıgül'ün yaptığı Benim İçin Üzülme adlı dizi ile ilk baş rolünü oynamıştır.

Çekimleri Karadeniz'de gerçekleşen ve yayınlandığı dönemde ekranın sevilen dizilerinden biri olmayı başaran Benim İçin Üzülme dizisinde Tansel Öngel, Selin Şekerci, Fulya Zenginer gibi isimlerle birlikte rol alan Çağlar Ertuğrul bu dizi ile ilk dizi oyunculuğunun yanı sıra ilk baş rolünü de oynamıştır.

Benim İçin Üzülme dizisinden sonra kariyerinde hızlı bir yükselişe geçen Çağlar Ertuğrul, Beyaz Karanfil, Boynu Bükükler, Kurt Seyit ve Şura gibi dizilerde de rol almıştır.

Dizilerin yanı sıra çeşitli Tiyatro oyunları ve Sinema filmlerinde de rol almaya devam eden Çağlar Ertuğrul, Bana Masal Anlatma, Biz Size Döneriz gibi filmlerde rol almıştır.

Fazilet Hanım ve Kızları Yağız Rolü

Ekranlara yeni bir dizi projesi ile dönen Çağlar Ertuğrul, Star TV'de yayınlanan ve baş rolü Nazan Kesal, Deniz Baysal, Afra Saraçoğlu gibi isimlerin paylaştığı "Faziler Hanım ve Kızları" dizisinde rol almış ve dizide Yağız karakterini canlandırmıştır.

Çağlar Ertuğrul 21 Aralık 2018 tarihinde gösterime giren ''Yanımda Kal'' adlı sinema filminde Emir karakterini canlandırmıştır. Filmdeki partneri ise Zeynep karakteri ile güzel oyuncu Meriç Aral olmuştur. 

Yakışıklı oyuncu Çağlar Ertuğrul, Afili Aşk dizisinde Kerem Yiğiter karakterini canlandıracak. Başarılı oyuncunun dizideki partneri ise Burcu Özberk olacak. Yaz dizisi olarak Kanal D ekranlarında izleyicilerle buluşacak dizide başrolleri paylaşacaklar.

Yer Aldığı Projeler

 • Afili Aşk - Kerem Yiğiter
 • Yanımda Kal (Sinema Filmi)
 • Fazilet Hanım ve Kızları
 • Dağ 2
 • Biz Size Döneriz
 • Beyaz Karanfil
 • Bana Masal Anlatma
 • Boynu Bükükler
 • Kurt Seyit ve Şura
 • Benim İçin Üzülme
 • Dağ
Benzer Biyografi Yazıları
, , , , ile ilgili tüm biyografilere ulaşın.

Kimdir ?

(Kim olduğunu bir de sizden öğrenelim.)