İlgini çekebilir

Mehmet Ulay kimdir?

Biyografi Güncellenme Tarihi: 03.03.2017 10:15
Çağatay Akman

Çağatay Akman Kimdir ?

Çağatay Akman Biyografisi

Çağatay Akman 1997 İstanbul doğumludur. Ailesiyle birlikte İstanbul'un Zeytinburnu semtinde yaşayan Çağatay Akman'ın annesi ev hanımıdır, babası ise dericilik ile uğraşmaktadır. Çağatay Akman'ın bir de kız kardeşi vardır.

Çağatay Akman'ın son zamanlarda gündeme gelmesinin sebebi ise internette tıklanma rekorları kıran "Gece Gölgenin Rahatına Bak" adlı şarkısı olmuştur. Kısa zamanda milyonlar tarafından dinlenen bu şarkı sayesinde Çağatay Akman henüz genç yaşında gündem olmayı başarmıştır.

Ticaret Meslek Lisesi'nde okurken iki kez sınıfta kalınca okuldan atılan Çağatay Akman'ın müzik eğitimi de bulunmamaktadır. Müzik ile alakalı tek eğitiminin gittiği gitar kursu olduğunu söyleyen Çağatay Akman, liseyi açıktan bitireceğini ve üniversiteye de mutlaka gideceğini belirtmiştir. 

Yaptığı müzik sözleşmesinde de yapımcılar tarafından okulu bitirmesi şartı konan Çağatay Akman,  üniversitede de konservatuar bölümü okumak istediğini söylemiştir. 

"Gece Gölgenin Rahatına Bak" şarkısı oldukça sevilen Çağatay Akman, ilerleyen zamanlarda bir müzik albümü yapacak ve bu albümde şarkının 9 farklı versiyonu olacak. Çağatay Akman bir röportajında ünlü bir isimle düet yapacağını da açıklamıştır. 

Çağatay Akman Foto Galeri

Şarkıları

  • "Gece Gölgenin Rahatına Bak" şarkısının sahibidir.

Benzer Biyografiler

Fatma Turgut
Fatma Turgut
Şarkıcı
Can Kızıltuğ
Can Kızıltuğ
Şarkıcı
Ali Kınık
Ali Kınık
Şarkıcı
Orhan Ölmez
Şarkıcı
Korhan Saygıner
Şarkıcı
Ahmet Kaya
Ahmet Kaya
Şarkıcı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.