Burcu Türünz Kimdir ?

Biyografi Güncellenme Tarihi: 29.05.2017 15:45

Burcu Türünz Kimdir Özet

Adı Soyadı
:
Burcu Türünz
Yaşı
:
29 (1988 doğumlu)
Meslek
:
Oyuncu
Memleket
:
İstanbul doğumlu
Boyu
:
1.66 cm
Kilo
:
52 kg
Göz Rengi
:
Kahverengi
Saç Rengi
:
Kahverengi
Eğitim
:
Bilgi Üniversitesi İnteraktif Pazarlama Bölümü - Craft Atölye Oyunculuk Eğitimi

Burcu Türünz Kimdir ?

Kalp Atışı dizisi ile profesyonel anlamda ilk oyunculuk deneyimini gerçekleştiren Burcu Türünz Kimdir? Burcu Türünz 1988 yılında İstanbul'da dünyaya gelmiştir. İstanbul Bilgi Üniversitesi Uluslararası İlişkiler Bölümü'nü bitirdikten sonra Vienna Üniversitesi'nde Siyaset Bilimi üzerine yüksek lisans yapan Burcu Türünz, yine Bilgi Üniversitesi İnteraktif Pazarlama bölümünde yüksek lisans yapmıştır.

Aldığı eğitimler pazarlama alanında olsa da kariyerine oyuncu olarak devam eden Burcu Türünz, Craft Oyunculuk Atölyesinde eğitim almıştır.

Burcu Türünz ve Oynadığı Reklamlar

Burcu Türünz aldığı oyunculuk eğitiminin ardından kamera karşısına ilk olarak reklam filmleri ile çıkmıştır. Aralarında Türk Telekom, Torku, Shell, Avea, İnş GYO gibi büyük firmaların bulunduğu çeşitli reklam filmlerinde rol alan Burcu Türünz, ayrıca Devlet Kamu Spotu reklam filminde de rol almıştır. 

Reklam filmlerinin ardından yeni bir dizi projesi ile ekrana gelen Burcu Türünz, bu dizi sayesinde profesyonel olarak ilk oyunculuk tecrübesini de edinme şansı yakalamıştır. 

Kalp Atışı Dizisi Burcu Türünz

Kalp Atışı

Show TV ekranında 2017 yaz sezonunda izleyicilerle buluşan Kalp Atışı dizisinin oyuncu kadrosuna dahil olan Burcu Türünz, bu dizi ile ilk oyunculuk deneyimini yaşamıştır.

Bir Kore yapımının uyarlaması olan Kalp Atışı dizisinde Burcu Türünz, Gökhan Alkan, Öykü Karayel, Ege Kökenli gibi isimlerle birlikte çalışmıştır. 

Yer Aldığı Projeler

  • Kalp Atışı
  • Türk Telekom Reklam Filmi
  • Shell Reklam Filmi
  • Torku Reklam Filmi
Benzer Biyografi Yazıları
ile ilgili tüm biyografilere ulaşın.

Kimdir ?

(Kim olduğunu bir de sizden öğrenelim.)