İlgini çekebilir

Büşra Miscioğlu kimdir?

Biyografi Güncellenme Tarihi: 29.01.2018 20:30
Burcu Binici

Burcu Binici Kimdir ?

Burcu Binici Biyografisi

Burcu Binici 1986 yılında Erzurum'da doğmuştur. Aslen Rize'li olan Burcu Binici, babası memur olduğu için farklı şehirlerde büyümüştür. Liseyi Aydın'da okumuş, Aydın Lisesi'nden mezun olmuştur.

Çocukluğundan beri dansa oldukça ilgili olan Burcu Binici, dans eğitimi almıştır ve asma davul ile nagarada adlı müzik aletlerini çalabilmektedir.

Liseyi bitirdikten sonra yine babasının memuriyetinden dolayı doğduğu şehir olan Erzurum'a taşınmış ve Erzurum'da bankada çalışmıştır. Oyunculuk kariyerinden önce mümessillik ve dansçılık gibi farklı mesleklerde çalışmıştır. Sahnelerle tanışması ilk olarak dans üzerine olan Burcu Binici ünlü dans grubu Anadolu Ateşi bünyesinde 1 yıl dans etmiştir.

Oyunculuk kariyeri ise rahmetli senarist Meral Okay ile tanışması ile başlayan Burcu Binici, Meral Okay'ın teklifi ile Bir Bulut Olsam adlı dizide oynamış ve bu dizide Gülengül karakterini canlandırmıştır.

Birçok dizide rol alan Burcu Binici, rol aldığı dizilerden Dürüye'nin Güğümleri dizisinde tanıştığı yönetmen Eray Kolçak ile evlenmiş, 2 ay sonra boşanmıştır.

Uzun süredir oyuncu Ahmet Kayakesen ile birlikte olan Burcu Binici, Ahmet Kayakesen'in kendisini rol arkadaşı Yazmeen Baker ile aldattığını öğrenmiş ve bu iddiasını sosyal medya üzerinden de duyurarak Kayakesen ile birlikteliğini noktalamıştır.

Burcu Binici ''Söz'' dizisine katıldı

Ekranların en çok izlenen dizileri arasında yer alan ''Söz'' dizisine dahil olan Burcu Binici, narkotik başkomseri Ceren karakterini canlandıracak.

Burcu Binici Foto Galeri

Yer Aldığı Projeler

  • Söz
  • Uçurum
  • Sarı Siyah
  • Biz Babasız Büyüdük
  • Dürüyenin Güğümleri
  • 6 Mantı
  • Bir Bulut Olsam
  • Arka Sokaklar

Benzer Biyografiler

Mustafa Yıldıran Kaç Yaşında?
Mustafa Yıldıran
Oyuncu
Selen Görgüzel Kimdir?
Selen Görgüzel
Oyuncu
Gülhan Tekin
Gülhan Tekin
Oyuncu
Avatar Atakan Küfür
Çağan Atakan Arslan
Sporcu
Şevket Süha Tezel Kimdir?
Şevket Süha Tezel
Oyuncu
İlayda Ildır
İlayda Ildır
Oyuncu

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir