İlgini çekebilir

Zuhal Topal’la Sofrada kimdir?

Biyografi Güncellenme Tarihi: 15.01.2017 12:37
Burçin Abdullah

Burçin Abdullah Kimdir ?

Burçin Abdullah Biyografisi

Burçin Abdullah 1987 yılında Bursa'da dünyaya gelmiştir. Marmara Üniversitesi İngilizce İktisat Bölümü mezunu olan Burçin Abdullah, küçük yaşlarda sinema sektörüne atılmış ve oyunculuk yapmaya başlamıştır. 

Üvey Baba Dizisi ile Tanındı

Henüz çocuk yaşlarda sinema filmlerinde rol almış olan Burçin Abdullah, ekranlarda ise Kemalettin Tuğcu'nun eserinden uyarlanan "Üvey Baba" dizisi ile tanınmıştır. 

90'lı yılların sonunda yayınlanmaya başlamış ve dönemin en sevilen yapımlarından biri olmayı başarmış bir dizi olan Üvey Baba dizisinde rol alan Burçin Abdullah, bu dizide Lamia karakterini canlandırmıştır. 

Fatmagül'ün Suçu Ne? Dizisinde Rol Aldı

Üvey Baba dizisinden sonra ekranlardan uzak kalan ve dikkat çeken bir projede göremediğimiz oyuncu Burçin Abdullah, Kanal D ekranlarında yayınlanmış olan ve Beren Saat, Engin Akyürek, Engin Öztürk gibi isimlerin rol aldığı Fatmagül'ün Suçu Ne? dizisi ile tekrar dikkat çekmeyi başarmıştır. Burçin Abdullah, Fatmagül'ün Suçu Ne? dizisinde Ayçe karakteri ile ekrana gelmiştir. 

Selam Filminde Rol Aldı

Dizi projelerinin yanı sıra sinema filmlerinde de rol alan Burçin Abdullah, 2013 yılında vizyona giren Selam filminde de rol aldı.

Selam filminde Afganistan'a giden bir öğretmeni canlandıran Burçin Abdullah bu projeden sonra yine TV ekranlarında yayınlanmış birçok dizi projesinde de boy göstermiştir.

Diriliş Ertuğrul Helena Karakteri ile Ekranda

Burçin Abdullah şu sıralar ise TRT'nin sevilen dizisi Diriliş Ertuğrul'da rol almaktadır. Engin Altan Düzyatan'ın baş rolünde olduğu Diriliş Ertuğrul dizisine sonradan dahil olan oyuncu Burçin Abdullah, bu dizide Helena karakterini canlandırmaktadır. 

 

Burçin Abdullah Foto Galeri

Yer Aldığı Projeler

Benzer Biyografiler

Ayberk Pekcan Kimdir?
Ayberk Pekcan
Oyuncu
Şerif Bozkurt
Oyuncu
Cansel Elçin
Cansel Elçin
Oyuncu
Emre Üçtepe Kimdir? Kaç Yaşında?
Emre Üçtepe
Oyuncu
Uğur Güneş Kimdir?
Uğur Güneş
Oyuncu
Batuhan Karacakaya (Diriliş Ertuğrul Dündar)
Batuhan Karacakaya
Oyuncu

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.